ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

گول بی‌ضرر بودن سیگارهای الکترونیکی در تبلیغات را نخورید!

سیگارهای الکترونیکی ممکن است به قلب شما آسیب بزنند

متاسفانه سیگارهای الکترونیکی به دلیل برخورداری از مزایایی نظیر عدم نیاز به تنباکو و سوختن، قادر به رساندن نیکوتین و دیگر مواد دارای طعم‌های مختلف به دهان و ریه‌ی فرد هستند، این روزها از محبوبیت بالایی در میان جوانان برخودارند. البته واکنش جوامع علمی و محققان نسبت به این پدیده‌ی جدید، کاملا متفاوت بوده است و با این حال، اکثریت آنها معتقدند که استفاده از سیگارهای الکترونیکی، گزینه‌ی «امن‌تری» نسبت به سیگارهای معمولیِ دارای تنباکو محسوب می‌شود که البته این به معنی «بی‌ضرر بودن» آنها نخواهد بود.

    به دلیل این که این دسته از سیگارها نیازی به سوختن تنباکو ندارند، ترکیبات سمی کمتری نسبت به سیگارهای معمولی تولید می‌کنند و در ضمن، تولید قطران و کربن مونوکسید نیز در آنها پایین‌تر است. به همین سبب طرفداران سیگارهای الکترونیکی باور دارند که استفاده از آنها ضرر کمتری نسبت به استفاده از گزینه‌های دیگر دارد.

اینها توضیحاتی هستند که توسط آرونی باتناگار (Aruni Bhatnagar)، استاد پزشکی در دانشگاه Louisville، ارائه داده شده است. او در این تحقیقات نقشی نداشته است و این توضیحات را به صورت اظهار نظری در سرمقاله‌ی این تحقیقات عرضه کرده است. طبق نظرات این پروفسور، سیگارهای الکترونیکی با وجود این که از مزایای نسبی به سیگارهای معمولی برخوردار هستند، اما به سبب برخورداری از مقادیر زیادی فرمالدهید و استون که بر روی عملکرد و بیماری های مربوط به قلب، ممکن است که اثری منفی بر روی قلب استفاده‌کننده داشته باشند و درصد ریسک ابتلا به بیماری‌های این حوزه را در او بالاتر ببرند.

در این تحقیقات از ۱۶ فرد که به مدت حداقل یک سال به طور مرتب از سیگارهای الکترونیکی استفاده کرده‌اند، در کنار ۱۸ فرد که استفاده‌ای از این وسیله نداشته‌اند، آزمایش‌ها و مطالعاتی به عمل آورده شده است. افراد شرکت‌کننده‌ در این تحقیقات بین ۲۱ تا ۴۵ سال سن داشته و هر دو گروه جنسیتی آقایان و خانم‌ها را شامل می‌شده‌اند؛ در ضمن هیچکدام از افراد حاضر در این طرح مطالعاتی از سیگارهای معمولی دارای تنباکو استفاده نمی‌کرده است.

در روز اول تحقیقات این افراد به داخل اتاق ساکتی که دمای آن تحت کنترل قرار داشت، منتقل شدند و ضربان قلب آنها به مدت ۵ دقیقه در حالت استراحت کامل اندازه‌گیری شد. سپس این اندازه‌گیری در ۵ دقیقه‌ی دوم، در حالی که افراد به طور کنترل شده نفش می‌کشیدند، ادامه پیدا کرد. یکی تست خون جداگانه نیز برای اطلاع از میزان و نحوه‌ی پاسخگویی این افراد به سطح استرس اکسیداتیو و التهابات ناشی از ترکیبات سمی انجام گرفت.

:: Information 238
تاریخ بروزرسانی : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما