ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25796 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

فیناستراید ( Finasteri )

آشنایی با فیناستراید و ماینوکسیدیل

که با نامهای تجاری Propecia و Finpecia نیز شناخته شده است ، یک مهار کننده آنزیم ۵ آلفا- ردوکتاز است ( آنزیم داخل سلولی که تستوسترون را به شکل فعال دی هیدروتستوسترون تبدیل می کند و ریزش مو را تسریع می کند ) .

مصرف فیناستراید روزانه ۱ میلی گرم برای مدت حداقل یک سال باعث کاهش میزان هورمون فعال عامل ریزش مو شده و در ۳/۲ بیماران منجر به حفظ موهای قسمت تاج سر شده و یا باعث افزایش آنها می شود .

این دارو را تا مدت زمان نامحدودی می توان مصرف کرد . مصرف فیناستراید در افراد جوان زیر ۴۰ سال که مو ها در حال نازک شدن هستند ، موثرتر از افراد مسن است .

در مورد افراد بالای ۱۸ سال مصرف این دارو توصیه می شود . در مورد افراد با طاسی کامل که مدتهاست ریشه های مو تحلیل رفته اند این دارو بی اثر است . شایعترین عارضه این دارو کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی است که تنها در ۲ درصد مصرف کنندگان اتفاق می افتد و با قطع دارو قابل برگشت است . این دارو در ریزش موی طرح زنانه توصیه نمی شود .

 

آشنایی با فیناستراید و ماینوکسیدیل

 

ماینوکسیدیل( Minoxidil )

آشنایی با فیناستراید و ماینوکسیدیل

که یک داروی موضعی است اصولا مقبول تر است . در هر دو جنس قابل استفاده است و نوجوانان نیز می توانند مصرف کنند . روش اثر بخشی آن به خوبی شناخته نشده است . این دارو نیز همچون فیناستراید روی موهای ناحیه بالا و تاج سر موثرتر است تا خط موی پیشانی .

به صورت صبح و عصر مصرف می شود و با قطره چکان (و نه اسپری) روی پوست سر چکانده می شود . در دو غلظت ۲ و ۵ درصد موجود می باشد که ۲ درصد آن برای خانمها و ۵ درصد آن برای آقایان پیشنهاد می شود . تنها عارضه جانبی آن خارش و حساسیت پوست سر است که در صورت بروز پیشنهاد می کنیم پس از چند روز وقفه از محلول ۲ درصد آن استفاده شود .

ماینوکسیدیل طی ۴ الی ۸ هفته اول مصرف ممکن است موقتا ریزش مو را تشدید کند . اما بعد اثرات آن شروع می شود .

درباره ماینوکسیدیل

عامل بروز ریزش موی طرح زنانه هنوز مشخص نیست . فیناستراید هم اثری بر آن ندارد مگر مواردی که الگوی ریزش موی سر خانمی ، الگوی مردانه باشد که علت آن بالا بودن هورمون مردانه است . ماینوکسیدیل اثر خوبی روی این نوع ریزش مو دارد . درمانهایی چون اسپیرونولاکتون ، سیپروترون استات ، فلوتیماید نیز تجویز می شوند .

پس از کاشت مو خصوصا در ریزش الگوی مردانه مصرف ماینوکسیدیل و فیناستراید توصیه می شود . ماینوکسیدیل ریزش موقتی موها را که پس از کاشت مو اتفاق می افتد ، کم کرده و زمان رشد مجدد مو ها را کوتاه می کند .

+ ۰ مخالفم – ۰

:: Information 393
تاریخ بروزرسانی : ۷ شهریور ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25699 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما