ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25789 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

در این تاپیک قصد داریم شما والدین عزیز را با ۲ بیماری رایج در کودکانتان را آشنا کنیم.

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

 

۲ نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

آسمی که در دوره کودکی شروع شود اکثرا از نوع آلرژیک و در بالغین بیشتر از نوع غیر آلرژیک است هر چند که اکثرا بیماران دچار آسم با ترکیبی از هر دو نوع آسم میشوند.

 

دکتر نیما رضایی، متخصص ایمونولوژی و مدیر بیمارستان مرکز طبی کودکان  گفت: فرم بیماریهای شایع در کودکان طی چند دهه اخیر تغییر کرده است.

 

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

در گذشته مشکلات عمده کودکان شامل وبا، سرخک، سرخچه، اوریون، فلج اطفال و آبله بود که اینها در حال حاضر یا ریشه‌کن شده و یا مهار شده است.

وی ادامه داد: با پیشرفت شهرنشینی و تغییر سبک زندگی، نوع بیماری‌های تغییر کرده است که بعضی از این بیماریهای جدید مثل آسم و آلرژی در دنیا و ایران افزایش یافته است.

 

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

به علاوه مشکلاتی مثل چاقی در کودکان رو به افزایش است.

دکتر رضایی گفت: بعضی بیماری های ژنتیکی را در حال حاضر داریم که در گذشته نبود. ولی این بدلیل افزایش بیماریهای ژنتیک نیست ولی چون در گذشته امکانات خدماتی و درمانی کافی نبود.

کودک در بدو تولد بدلیل آن مشکل ژنتیکی فوت می‌کرد ولی در حال حاضر بدلیل امکانات بیشتر،‌طول عمر این کودکان بیشتر می‌شود و نیاز به خدمات و پیگیری درمان دارند.

این متخصص ایمونولوژی در ادامه گفت: بیماریهای شایع کودکان در حال حاضر بیماریهای ژنتیکی و بیماریهای حاصل تغییر سبک زندگی مثل آسم و آلرژی و چاقی شیوع بالاتری در بین کودکان دارند.

 

 

 

+ ۱ مخالفم – ۰

:: Information 316
تاریخ بروزرسانی : ۱۲ آبان ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25692 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما