ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25256 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷/۰۳/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

روحانی امشب شفاف با مردم سخن بگوید

 هر چند تاکید می‌شود فراکسیون امید باید در راستای اقدامات عملی کارنامه موفقی داشته باشد اما این بدان معنا نیست که اقدامات دو پهلویی صورت دهد که در اهداف آن وجود ندارد. مثلا در همین موضوع فیش‌های حقوقی بارها تاکید شد فراکسیون امید موضع معقول و در راستای کمک به دولت داشته باشد اما ظاهرا برداشت درستی از آن نشده و دیروز رئیس این فراکسیون در دیدار جمعی از مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی، با بیان اینکه اعتماد مردم به نظام اسلامی سرمایه ملی است نسبت به اقداماتی که موجب سلب اعتماد مردم از نظام می‌شود هشدار داد و گفت:«مردم نسبت به حقوق‌های نامتعارف حساس هستند.

وقتی یک جوان برای گرفتن وام دو میلیون تومانی باید ماه‌ها منتظر باشد و وقتی می‌بیند مدیری در این نظام حقوق‌های آنچنانی می‌گیرد آیا به مانند گذشته به مسئولان اعتماد می‌کند؟ مردم منتظر اقدامات دولت در برابر حقوق‌های نامتعارف هستند و البته نباید این معضل دستاویزی برای تخریب مدیران و تسویه حساب‌های سیاسی شود.»

 محمد رضا عارف از جمله شخصیت‌هایی است که به خوبی می‌داند ماجرای حقوق‌های نامتعارف ارتباط مستقیمی با دولت روحانی ندارد و پیش از آن هم رواج داشته است. درخواست پیگیری این موضوع از سوی دولت بسیار شایسته است اما شایسته‌تر آن بود که رئیس فراکسیون امید اشاره به منشأ و مبدا صدور فیش‌های حقوقی نامتعارف می‌کرد.

طرح‌هایی برای تحقق عدالت اجتماعی

محمدرضا عارف دیروز به موضوعات دیگری هم اشاره داشت و با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم در انقلاب اسلامی ایران، گفت: اگر بگوییم انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب در دنیا بود اغراق نکرده‌ایم و به همین دلیل سرمایه اصلی نظام مردم هستند و با همین سرمایه در سال‌های بعد از انقلاب در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی ایستادیم و توانستیم از حقوق خود دفاع کنیم. وی به وظیفه حاکمیت در برابر مردم اشاره کرد و گفت: مردم بزرگوار ما نجیبانه مشکلات را تحمل می‌کنند و هر وقت احساس کنند نظام به آنها نیاز دارد در صحنه حضور دارند و در عمل نشان دادند صاحب اصلی انقلاب هستند.

حاکمیت هم باید به مطالبات به حق مردم رسیدگی کند و کوتاهی در این خصوص پذیرفتنی نیست. رئیس فراکسیون امید دغدغه‌های معیشتی را مشکل اصلی مردم دانست و خاطرنشان کرد: داشتن زندگی آبرومند حق طبیعی مردم است اما متاسفانه می‌بینیم که درصد قابل توجهی از مردم در تامین حداقل‌های یک زندگی آبرومند با مشکلات مختلفی رو به رو هستند. وی با اشاره به پدیده تکدی‌گری در جامعه گفت: در شان نظام اسلامی نیست که در خیابان‌ها، کودکان و نوجوانان به تکدی‌گری مشغول باشند و دستگاهای مسئول هم به جای حل ریشه‌ای این معضل به برخوردهای فیزیکی متوسل ‌شوند.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از اقشار مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کارگران دانست و با اشاره به نقش قشر کارگر در پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: کارگران در طول انقلاب اسلامی هیچ گاه توقع زیادی نداشتند و همواره قناعت و صبوری آنان را شاهد بودیم به طوری که در طول دوران دفاع مقدس کارگران علاوه بر حضور در جبهه عموما بخشی از حقوق خود را به هزینه‌های جبهه اختصاص می‌دادند. رئیس فراکسیون امید اعتقاد به عدالت اجتماعی را مزیت اصلی اصلاح‌طلبان دانست و از اولویت فراکسیون متبوع خود برای تهیه و ارائه طرح‌هایی برای تحقق عدالت اجتماعی خبر داد.

وی بر ضرورت افزایش ثروت ملی تاکید کرد و با بیان اینکه با منابع محدود نمی‌توان معجزه کرد،گفت: سازمان تامین اجتماعی در دوران جدید اقدامات قابل توجهی انجام داده است و مشکلاتی را که برای این سازمان در گذشته به خاطر برخی بی‌تدبیری‌ها و سوءمدیریت‌ها ایجاد شده بود از یاد نمی‌بریم. باید مجموعه بزرگ تامین اجتماعی که برای توسعه آن تلاش زیادی شده در خدمت اقشار مختلف به‌ویژه کارگران بماند چرا که این مجموعه از دسترنج کارگران ایجاد شده و باید حق و حقوق کارگران مراعات شود.

عارف در پایان با بیان اینکه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات خوبی در این وزارتخانه انجام داده است گفت: فضای مجلس دهم فضای مچ‌گیری از دولتمردان نیست و به دنبال اصلاح برخی کاستی‌ها و نارسایی‌ها در بخش‌های مختلف است. انتظار می‌رود دولت با همکاری با مجلس بتواند تلاش بیشتری را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور و ارتقای شاخص‌های رشد اقتصادی انجام دهد و به مطالبات مردم به ویژه در ارتباط با امر اشتغال جوانان و معیشت جدی‌تر پاسخگو باشد.

 منبع: روزنامه آرمان

:: Information 465
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25159 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما