ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25397 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۵/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

در حالی که بابک زنجانی هنوز به دلیل اتهامات وارده درباره‌ پرداخت نکردن پول نفت صادراتی ایران تحت بازداشت و بازجویی است، مقامات ترکیه به شدت نگران این ‌هستند که اظهارات احتمالی این شخص، منجر به آن شود که پای ترکیه به مسائل دور زدن تحریم‌ها توسط بابک زنجانی باز شود!
 روزنامه «حریت» در مطلبی ‌به نقل از یک‌ مقام‌ ارشد ترکیه ـ که نخواسته نامش فاش شود‌ ـ نوشته است، جای هیچ نگرانی بابت موضوع و پرونده بابک زنجانی که از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با دولت ایران در راستای دور زدن تحریم‌ها وارد لیست سیاه شده، نیست.

این مقام ارشد ترک اشاره کرده است، مقامات آمریکایی به ترکیه اطمینان خاطر داده‌اند که جای هیچ نگرانی در خصوص اظهارات احتمالی که زنجانی در دادگاه خواهد داشت و احتمالاً پای ترکیه را نیز به میان خواهد کشید، وجود ندارد.

نشریه حریت همچنین اشاره نمود، از چندی پیش، افکار عمومی ترکیه با نام بابک زنجانی و همکار وی، ‌رضا ضراب آشنا شده‌اند. آنان در جریان فساد اقتصادی اخیر در ترکیه، به رشوه دادن به برخی وزرای کابینه در راستای پوشش قرار‌دادی میان ایران و ترکیه ‌متهم‌‌اند. بنا بر این قرارداد، ‌‌صادرات نفت ایران به ترکیه، منجر به دریافت وجه نقدی می‌شده که پس از آن در یکی از بانک‌های ترک، تبدیل به طلا گشته و از‌‌ دبی روانه ایران شده است.

بنابراین، اکنون شایعاتی در ‌افکار عمومی و مقامات ترک وجود دارد که بر پایه آن، بابک زنجانی در اظهارات خود در دادگاه، قراردادهای خود را با برخی ‌مقامات و نهادهای ترکیه افشا خواهد کرد؛ این کار منجر به آن می‌شود که نام ترکیه به عنوان کشوری که به تحریم‌های ایران پایبند نبوده است، افشا ‌‌شود.

این مقام ارشد ترک، در پاسخ به اینکه آیا هیچ نگرانی از بابت ایجاد مشکل برای ترکیه در صورت افشاگری بابک زنجانی وجود دارد یا خیر، گفته است: هیچ نگرانی وجود ندارد و مقامات آمریکایی گفته‌اند، ‌این پرونده هیچ گزاره‌ای را که منجر به بدنامی ترکیه شود، در بر ندارد.

او همچنین اشاره کرده ‌که موضوع پرونده بابک زنجانی، موضوعی مربوط به امور داخلی ایران است و بیش از همه تسویه‌حساب حسن روحانی با محمود احمدی‌نژاد است، زیرا به نظر می‌رسد، پولی که اکنون دولت ‌به دنبال آن است، در ‌درون خاک ایران ناپدید شده است

:: Information 431
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25300 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما