ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25802 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

لطفا در مورد جراحی برای درمان قطعی صرع بیشتر توضیح دهید.

افرادی که داوطلب جراحی صرع هستند باید قبل از جراحی تحت بررسی تست LTM قرار بگیرند. این تست و جراحی هم اکنون در چند مرکز درمانی ایران از جمله بیمارستان خاتم الانبیا (ص) و بیمارستان توس انجام می شود. تست LTM علاوه بر نقشی که در تشخیص بیماری صرع دارد، در بسیاری از موارد، کانون و منشأ تشنج را نیز در مغز تشخیص می دهد. با مشخص شدن این کانون و برداشتن آن با جراحی، می توان در بسیاری از موارد برای همیشه از بیماری صرع رهایی پیدا کرد و از دارو بی نیاز شد.

خارج کردن یک کانون از مغز عارضه ای به دنبال ندارد؟

احتمال بروز عوارض کلی جراحی مثل عوارض بیهوشی برای همه جراحی ها مطرح است، اگرچه احتمال آن بسیار پایین است. مراحل جراحی صرع از قبل به دقت طراحی و ارزیابی می شوند. بنابراین می توان گفت این جراحی عارضه خاصی به دنبال ندارد.

جراحی برای کدام گروه از بیماران مناسب نیست؟

در صورتی که کانون تشنج در مغز یا راه های تشخیصی موجود پیدا نشود، فرد داوطلب مناسبی برای جراحی صرع محسوب نمی شود. در این موارد می توان از راه های درمانی دیگر مثل درمان های تحریک کننده مغز استفاده کرد. برای این منظور دستگاهی روی صعب دهم مغزی قرار می گیرد و مغز تحریک می شود. این شیوه درمانی برای بیماری های دیگر مثل پارکینسون نیز کاربرد دارد.

آیا استفاده از دستگاه های تحریک کننده مغز هم نیاز به جراحی دارد؟

برای جایگذاری این دستگاه نیاز به جراحی وجود دارد، اما برخلاف جراحی صرع در این روش کانون مغزی خاصی برداشته نمی شود، بلکه فقط یک دستگاه در مغز یا روی عصب دهم مغز قرار می گیرد. جراحی جایگذاری دستگاه تحریک کننده روی عصب دهم مغزی در ایران انجام می شود اما جایگذاری این دستگاه در مغز فعلا در کشور انجام نمی گیرد.

مصرف دارو برای کنترل صرع تا چه زمانی باید ادامه یابد؟

اگر ۲ سال از زمان آخرین تشنج گذشته باشد، فرد درمان شده در نظر گرفته می شود. با این شرایط اگر نتیجه نوار مغزی نیز طبیعی باشد، می توان مصرف دارو را به مرور زمان کاهش داد و قطع کرد. این افراد حتی می توانند به انجام امور روزمره مثل رانندگی بازگردند. خوشبختانه تعداد زیادی از مبتلایان به صرع در این گروه قرار می گیرند.

سخن آخر؟

بیماران مبتلا به صرع نباید در جامعه به عنوان افراد غیر طبیعی در نظر گرفته شوند. این بیماری می تواند محدود کننده باشد، اما نه در تمام سطوح. در واقع، صرع برای ازدواج، بچه دار شدن، تحصیل، کار کردن و … مانع نیست و مبتلایان به آن می توانند از زندگی طبیعی برخوردار باشند. در پایان لازم است بر اهمیت آشنایی با روش های درمانی صرع تاکید شود.

:: Information 121
تاریخ بروزرسانی : ۲ آذر ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25705 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما