ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25536 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 آیا انتشار لیست بدهکاران بانکی اقدام درستی بود؟

وی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه اشاره کرد و گفت: «وضعیت این دو با هم تنیدگی و ارتباط مستقیم دارد. پرونده هنوز به دادگاه نرفته و کسی که بدهکار عمده این بانک است قرار دست بدهکاری خلاف قانونش را برگرداند؛ قول داده اند تا پایان اردیبهشت ماه  مفاصا حساب بیاورند و قبول کرده اند که هر چه بانک مرکزی در این باره گفته است، قبول کنند.»

اما حداقل آنچه در هفته گذشته اتفاق افتاد، نشان می داد که وضعیت بدهی های بانک سرمایه بهبودی نداشته است. آخرین صورت مالی این بانک مربوط به سال ۹۴ می شود و پس از آن اطلاعات دیگری درباره تراز مالی و سود و سرمایه آن منتشر نشده است. در ۶ ماهه اول ۹۴، این بانک بیش از ۲۳۷ میلیارد تومان زیان مالی داده بود، به طوری که سود آن منفی ۲۰۶۷ درصد شده بود. حالا اوضاع به نحوی است که بعضی از بانکداران می گویند بانک سرمایه خالی است.

پس از انتشار لیست بدهکاران، محمدرضا خانی، مدیرعامل کنونی بانک سرمایه، نیز نشستی خبری ترتیب داد و طی آن گفت: «در گذشته شایعات پیرامون بانک سرمایه کم بود، زیرا این بانک با کلاهبرداران و مفسدان برخورد نمی کرد، اما در مدیرت جدید این اقدام آغاز و موجب ناراحتی برخی شده است. این موضوع محک خوبی برای مشتریان و همکاران ما بود. البته از این قبیل شایعات در گذشته نیز کم نبوده و افراد کاسب که احساس کردند منافع شان به خطر افتاده به فکر این شایعات افتادند.» وی افزود: «در این راستا بانک سرمایه مبارزه با مفسدان را آغاز کرده است که از آن زمان به بعد میزان شایعات علیه ما قوت گرفت.»

بر اساس صحبت های او ۳۸ درصد سهامداران بانک سرمایه خصوصی هستند. مبلغی به ارزش ۷۳ هزار میلیارد ریال مطالبات معوق این بانک است که از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ هزار میلیارد ریال از این رقم وصول شده و در ۲ ماهه اخیر ۵ هزار میلیارد ریال وصولی داشته ایم که ۳ تا ۴ هزار میلیارد آن املاک مرغوب معرفی شده و مشخصات آن به دادسرای پولی و بانکی ارسال شده است و مورد ارزیابی قرار گرفته تا بدهی بانک تهاتر شود.

آنطور که خانی توضیح می دهد، بانک سرمایه شمشیر را از رو بسته است: «این افراد تسهیلات دریافت کرده اند، اما این منابع معوق شده و به جای آن اموال مرغوبی به بانک معرفی کردند که در حال تسویه و تهاتر است. همه بانک ها در ابتدا با مذاکره وارد می شوند و پس از آن به مرحله هشدار می رسند. ما نیز تمامی این راهکارها را انجام داده ایم. در این راستا از مهر ماه که مذاکرات آن با برخی از افراد به نتیجه نرسیده بود، نتایج عیان تر شد، اما در حال حاضر با بدهکارانی که پول خود را نقدا بپردازند کاری نداریم، در غیر این صورت تحت تعقیب قرار می گیرند.»

میزان کل بدهی های بانکی چقدر است؟

مطالبات معوق نظام بانکی مانند کلافی در هم تنیده است. میزان وام هایی که از بانک ها گرفته شده و پس داده نشده است، به رقم سرسام آور ۱۲۶ هزار میلیارد تومان رسیده است. همین یکی از دلایل اصلی آشفتگی نظام بانکی است. البته در نیمه نخست امسال نیز بانک ها ۲۷۰ هزار میلیارد تومان وام داده اند که حدود ۶۴ درصد از کل آن، یعنی ۱۷۲ هزار میلیارد تومان مربوط به تامین سرمایه در گردش بوده است.

:: Information 157
تاریخ بروزرسانی : ۲۶ آذر ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25439 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما