ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 20 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

روزنامه هفت صبح – مائده امینی: چند سالی می شود که شرکت های حمل و نقل هوایی کار فرستادن بسته های پستی به خارج از ایران را از دوش پست ایران برداشته اند. سرعت ارسال و تضمین برخی از این شرکت ها برای حفظ سلامت بسته شاید مهم ترین عامل این پیشرفت باشد. فراموش نکنیم که از طرفی اگر مرسولات خود را به این شرکت های خصوصی بسپاریم، امکان پیگیری وضعیت هر لحظه هم برای مان فراهم می شود.

چیزی که ممکن است فکرتان را مشغول کند، هزینه بالایی است که باید برای دریافت خدمات این شرکت ها بپردازید. جالب تر اینکه وقتی با داخلی مورد نظر یکی از این شرکت ها تماس می گیریم می گوید که هیچ مسئولیتی در برابر خسارت احتمالی نخواهد کرد مگر اینکه کالای خود را بیمه کرده باشید.

جالب است بدانید که یکی از این شرکت ها در ماه رمضان برای مشتریانش ۳۰ درصد تخفیف در هزینه های ارسال ارائه کرده است. رقابت بین پست های بین المللی بر سر چهار چیز است؛ کیفیت رساندن محموله ها به مقصد، نحوه رهگیری مرسوله توسط مشتری، سرعت و قیمت. حالا دیگر همه چیز به ارزش کالای شما و اهمیت سرعت ارسال آن برای تان بستگی دارد. با توجه به اینکه امروز قیمت ها، زمان تخمینی ارسال و شرایط سه شرکت حمل و نقل هوایی DHL، PDE و TNT را بررسی کرده ایم، این گزارش می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب مناسب ترین راه ارسال برای شما باشد.

قدم به قدم؛ تمام مراحل ارسال هوایی

هر چند که شرکت های مختلف قیمت، کیفیت و شرایط متفاوتی پیش پای تان می گذارند اما چیزی که میان شان مشترک است تحویل «در» تا «در» است که بدون دریافت هزینه جداگانه برای پیک، بسته را دریافت و به مقصد نهایی می رساند. در اکثر موارد هزینه ای در قالب مالیات به بار شما تعلق نمی گیرد. حالا دیگر انتخاب یک فرستنده مناسب، چالش تازه کاربران است.

ارسال بسته به خارج از کشور چند؟

با شرکت های حمل و نقل هوایی که صحبت می کنیم بعد از ارائه حدودی قیمت ها به ما، چند سری فرم برای پر کردن برایمان ایمیل می کنند. در اکثر این فرم ها جزییات وزنی، حجمی و محتویات بسته، نام و آدرس فرستنده و گیرنده و کد پستی هر دو طرف از الزامات دانستنی برای شان به شمار می رود. امکان رسیدن بسته در کمتر از سه روز وجود ندارد و این شاید نکته منفی مهمی تا اینجای کار باشد که می توان به خاطر راحت شدن از دردسرهای ترخیص گمرکی کالای خود با پست های خصوصی، کمتر برای تان آزاردهنده باشد.

کالاهایی که حمل نمی شوند

شرکت های حمل و نقل هوایی پای فرم ارسال هر چیزی را برای تان امضا نمی کنند. پست ها دارای محدودیت هایی در ارسال برخی از اجناس هستند. کار ارسال مواد غذایی و مواد آشامیدنی (اعم از الکلی یا غیر الکلی) چه در مرسولات شخصی و چه در مرسولات شرکتی در اغلب موارد انجام نمی شود. حمل مواد آتش زا، مواد مخدر و موارد مشابه به علاوه زعفران بیش از ۱۰۰ گرم و پوشاک دست دوم هم ممنوع است. البته در برخی موارد با هماهنگی با مراجع ذی صلاح امکان ارسال کالاهای ممنوعه برای تان فراهم می شود که شرکت های خصوصی می گویند در قبال دریافت وجه می توانند مسئولیت این هماهنگی را بپذیرند.

مرسولات بیشتر از ۲۰۰ گرم

وقتی از کارشناس ارسالی در مورد ارسال یک بسته دو کیلوگرمی می پرسیم می گوید محتوای بسته ها چک می شوند و اگر در لیست کالاهای ممنوعه شرکت نباشد، بحث ابعاد بسته مطرح می شود. وقتی ابعاد بسته را ۲۰×۱۲×۱۰ اعلام می کنیم این اپراتور برای ما توضیح می دهد که شیوه محاسبه قیمت بستگی به نوع مرسولی مورد نظر دارد. اگر حجم بسته بیشتر از جرم آن باشد وزن حجمی و در برعکس این حالت وزن جرمی معیار کار است.

مالزی؛ کوآلالامپور

یک پرواز هفت ساعته تا خاور دور مرسولات شما را حمل می کند. PDE اولین شرکتی است که با صبر و حوصله جواب تمام سوال های مان را می دهد. بعد از محاسبات کارشناس PDE، متوجه می شویم که برای ارسال بسته مان به کوآلالامپور باید نزدیک به ۳۸۴ هزار تومان هزینه کنیم. زمان رسیدن بسته بین پنج تا هفت روز کاری است. اپراتور تاکید می کند که اگر می خواهیم دوره پنج روزمان از امروز محاسبه شود تا قبل از ساعت دو ظهر تاییدیه خود را به شرکت اعلام کرده و فرم ها را پر کنیم.

ارسال بسته به خارج از کشور چند؟

گفتنی است که منظور از ساعات کاری در PDE تا چهار بعدازظهر است. PDE ادعا می کند در مقابل خسارات احتمالی هیچ مسئولیتی نمی پذیرد مگر اینکه مرسوله خود را بیمه کرده و برای هر ۱۰۰ دلار، ۱۰ هزار تومان بپردازید.

DHL شرکت حمل و نقل هوایی بعدی است که خبرنگار هفت صبح با آن تماس می گیرد. اپراتور می گوید میزان و شیوه محاسبه دقیق قیمت ها در پایگاه dct DHL.com قرار داده شده است. به گفته این اپراتور یک بسته دو کیلوگرمی با حجم گفته شده، ۵۵۸ هزار تومان روی دست مان خرج می گذارد. برای شرکت DHL ارزش مالی بسته شما هم مطرح است و هر چه ارزش بسته شما بیشتر باشد، مبلغ پرداختی تان بیشتر می شود. زمان تخمینی رسیدن بسته به مقصد تا چهار روز کاری اعلام می شود و در نهایت هم با اینکه این شرکت هیچ گونه خدمات بیمه ای به کاربرانش ارائه نمی دهد اما هنوز یکی از معتبرترین های حمل و نقل هوایی است.

TNT بدون اینکه ابعاد بسته ما را بپرسد می گوید که هزینه ارسال ۳۸۴ هزار تومان است و زمان رسیدن این بسته بین سه تا هفت روز کاری است. همچنین برای شرکت TNT مهم نیست که مقصدتان کدام یک از شهرهای مالزی است. از طرفی هزینه سوخت به نرخ های فوق اضافه می شود.

ترکیه؛ استانبول

شرکت PDE بسته ما را در پنج تا هفت روز کاری با ۲۸۳ هزار تومان ارسال می کند. ترکیه از آن کشورهایی است که اگر برای ارسال به آن از PDE استفاده کنید از تخفیف ۳۰ درصدی ماه رمضان بهره مند می شوید. DHL هم با ۴۲۱ هزار تومان بسته شما را در کمتر از چهار روز در ساعات اداری به مقصد می رساند. TNT اما برای این ارسال از شما ۲۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان طلب کرده و ادعا می کند زمان ارسالی بین سه تا هفت روز است.

آمریکا؛ نیویورک

کارشناس شرکت PDE می گوید آمریکا هم از آن کشورهایی است که در ماه رمضان ۳۰ درصد تخفیف ارسال را به خود اختصاص داده است. پنج تا هفت روز زمان احتمالی رسیدن بسته شماست و این در حالی است که هزینه این ارسال را ۲۶۹ هزار تومان اعلام کرده اند. برخلاف انتظارمان کارشناس DHL می گوید که امکان ارسال بسته به هیچ کدام از شهرهای آمریکا برای شان مقدور نیست. آن طرف هم ۳۶۵ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه ای است که TNT از شما برای ارسال هفت روزه بسته تان به آمریکا طلب می کند.

ارسال بسته به خارج از کشور چند؟

استرالیا؛ سیدنی

با اینکه انتظار می رود پرواز ۱۸ ساعته تا استرالیا قیمت ها را چند برابر کند اما در نهایت می بینیم که خیلی مهم نیست مقصد ما کجا باشد. مثلا کارشناس PDE برای ارسال پنج تا هفت روزه بسته دو کیلوگرمی مان، بعد از محاسبه وزن جرمی پولی که باید برای این ارسال بپردازیم، هزینه آن را ۴۷۰ هزار تومان برآورد می کند.

به نظر می رسد این بار هم DHL اختلاف قیمت قابل توجهی با رقیبانش دارد که آن را مدیون ارسال چهار روزه خود می داند. ۵۵۸ هزار تومان هزینه این ارسال است اما اگر بخواهیم بسته دو کیلوگرمی خود را با TNT راهی سیدنی کنیم، تنها ۳۲۳ هزار تومان خرج روی دست مان می گذارد.

انگلستان؛ لندن

PDE برای ارسال بسته ما به لندن، تنها ۲۹۰ هزار تومان درخواست می کند و این در حالی است که زمان احتمالی بین پنج تا هفت روز است. آن طرف میدان رقابت DHL با مدت زمان چهار روزه و هزینه بالای ۴۵۵ هزار تومانی ایستاده است. اپراتور این شرکت می گوید این نرخ برای رسیدن در روز چهارم تا قبل از ۱۲ ظهر است. اگر برای رسیدن این قدر عجله ندارید راه دیگری که DHL پیش پای تان می گذارد، ارسال ۴۲۱ هزار تومانی است. در نهایت هم TNT با ۲۸۹ هزار و ۵۰۰ ارزان ترین شیوه هفت روزه ارسال را از آن خود می کند. البته اگر از مالیات و هزینه سوخت اندکی که به بار ارسالی می خورد چشم پوشی کرده باشیم.

مرسولات کمتر از ۲۰۰ گرم؛ مدارک کاغذی

مالزی؛ کوآلالامپور

PDE درباره ارسال مدارک کاغذی ما به مالزی می گوید ۱۶۰ هزار تومان پولی است که باید به حساب شرکت واریز شود و زمان رسیدن را هم همان پنج تا هفت روز کاری اعلام می کند. DHL شرایط بهتری را در ارسال مدارک به وجود آورده. برخلاف بسته دو کیلوگرمی که هیچ تضمین و بیمه ای به آن تعلق نمی گرفت، در DHL می توانید با پرداخت تنها ۲۰ هزار تومان مدارک خود را بیمه کنید.

در جریان باشید که اگر به هر دلیلی مدرک تان آسیب ببیند یا به مقصد نرسد، DHL موظف است ۲۰۰ هزار تومان به شما خسارت پرداخت کند. هزینه ارسال مدارک شما در صورت تحویل سفارش تا قبل از ۱۲ ظهر، ۲۵۲ هزار تومان و در صورت تحویل تا چهار عصر همان روز ۱۷۶ هزار تومان است. وقتی برای ارسال مدارک مان به مالزی، سراغ TNT می رویم و با نرخ ۱۴۹ هزار تومانی مواجه می شویم، به نظر می رسد مانند مرسولات بیشتر از ۲۰۰ گرم، TNT همچنان به صرفه تر است.

ترکیه؛ استانبول

اگر بسته ارسالی مدارک خود را به مقصد استانبول به PDE بسپاریم، تنها ۹۸ هزار تومان برای مان هزینه خواهد داشت. DHL همچنان با ۱۲۶ هزار تومان، پرچمدار گرانی است. کارشناس این شرکت می گوید ارسال به ترکیه فقط تا قبل از ساعات کاری و در زمانی بین سه تا چهار روز مقدور است. اگر هواپیمای TNT به مقصد ترکیه ایران را ترک کند، برای حمل بار شما ۱۱۵ هزار تومان از شما درخواست می کند. زمان رسیدن هم همان زمان پنج تا هفت روز است.

آمریکا؛ نیویورک

می توانید با کنار گذاشتن تنها ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان مدارک خود را از در ورودی منزل با PDE راهی نیویورک کنید. اگر هم DHL انتخاب شما باشد، هزینه ارسال تا قبل از ۱۲ ظهر برای شما ۲۴۵ هزار تومان و قبل از اتمام روز کاری مقصد، ۱۷۱ هزار تومان است. TNT هم با نرخ ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ تومانی ارسال تا آمریکا یکی دیگر از گزینه های شماست.

ارسال بسته به خارج از کشور چند؟

استرالیا؛ سیدنی

مدارک کمتر از ۲۰۰ گرمی شما را PDE با ۱۹۹ هزار تومان به سیدنی می رساند در حالی که اگر کار ارسال را به عهده DHL بگذارید، زمانی که باید منتظر بمانید سه روز و نرخ ارسال هم ۱۷۶ هزار تومان است. TNT برای این ارسال ۱۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان از شما طلب می کند.

انگلستان؛ لندن

نرخ های PDE را که بالا و پایین مین کنیم، با قیمت ۱۱۵ هزار تومانی ارسال به لندن در پنج تا هفت روز کاری مواجه می شویم. DHL اما این ارسال را برایمان با ۲۰۲ هزار تومان قبل از ۱۲ ظهر و با ۱۳۶ هزار تومان تا قبل از اتمام یک روز کاری انجام می دهد. نرخ ارسال مدارک شما تا لندن توسط TNT هم ۱۱۵ هزار تومان است.

:: Information 443
تاریخ بروزرسانی : ۱۱ تیر ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما