ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25405 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

چه کاری باید انجام دهید اگر کودک شما اسهال داشته باشد
هنگامی که ناگهان بوی ناخوشایند ناشی از ناحیه پوشک را تشخیص می دهید خوشبختانه با کودک خود بازی می کنید. هنگامی که شما پوشک را باز کنید تا آن را عوض کنید، به جای مداد نرمی زرد نرم، یک ظلم سبز، قهوه ای، آبریزش، بوی بد بو پیدا کنید که در هر دو کودک و لباس هایش قرار دارد. صدا سرگرم کننده است نه زمانی که آن روز چندین بار اتفاق می افتد!

علل بسیاری از مدفوع شکننده وجود دارد که بیشتر آنها جدی نیستند. اکثر بیماری های اسهالی بیشتر از یک مشکل پزشکی دچار ناراحتی هستند و به راحتی با مایعات اضافی و تغییرات جزئی در رژیم غذایی روشن می شوند. نگرانی اصلی اسهال، کمبود آب است. بدن کودک شما فقط حاوی مقادیر مناسب نمک ها (الکترولیت ها) و آب است. روده ها و کلیه های سالم این تعادل را تنظیم می کنند، بدن را از دست می دهند و آب و الکترولیت ها را از دست می دهند یا آب می شوند. اضافه کردن استفراغ و همچنین افزایش خطر کم آبی بدن را افزایش می دهد. در اینجا چند دستورالعمل برای کمک به شما می دانم زمانی که نگران هستید و چه کاری باید انجام دهید.

اسهال چیست؟
دو تعریف برای اسهال وجود دارد:

فرکانس – طبیعی است که یک نوزاد تا ۱۰ بار در روز مدفوع داشته باشد، اگرچه اکثر این هدف را به دست نمی آورند. فرکانس زمانی که کودک بزرگتر می شود، سرعت کند، اما حتی برخی از کودکان نوپا و پیش دبستانی نیز چندین بار در روز می خوابند. افزایش فرکانس یک یا دو یا دو بار الگوی طبیعی کودک شما غیرعادی است.
ثبات – مجددا مهم است که بدانیم دفعات دفع مدفوع کودک شما چطور است. اگر مدفوع از دست رفته، آبریزش، مخاطی، سبز و یا غم انگیز از حد معمول باشد، این تغییر قابل توجه است.
چه چیزی اسهال نیست؟
نوزادان اغلب مدفوع ۸ تا ۱۰ بار در روز مدفوع می کنند، گاهی اوقات مدفوع کوچک و آبدار مخلوط با قطعه های زرد و زرد. آنها همچنین ممکن است هر روز مدفوع متعددی داشته باشند که در معرض عمیق تر و مخاطی بیشتری قرار دارند. این همه تغییرات طبیعی هستند و باعث نگرانی نمی شوند.
نوزادان ممکن است گاهی اوقات یک یا چند مدفوع داشته باشند که بسیار شل تر و بدتر از حد معمول است. این احتمالا به دلیل تنوع در رژیم غذایی است و ممکن است به هیچ وجه دلیل نداشته باشد. این یک دلیل برای نگرانی نیست.
برخی از نوزادان ممکن است مدفوع مداوم و مدفوعی داشته باشند که هرگز به مدفوع طبیعی نمیرسند. این می تواند برای یک یا دو هفته ادامه یابد. تا زمانی که فرزند شما در حال رشد باشد، بیمار عمل نکند، و متخصص اطفال شما اطمینان می دهد که فرزندتان خوب است، پس دلیل کمی برای نگرانی وجود دارد.
چهار دلیل علمی داریارا
عفونت های روده ای – اکثر این موارد جدی نیستند، قابل درمان نیستند و با زمان خود حل خواهند شد:

روتاویروس – یکی از شایع ترین علل اسهال، به ویژه در ماه های پاییز و زمستان است. این باعث بوجود آمدن بوی بد، اسهال آبریزش، سبز یا قهوه ای می شود که می تواند برای هفته ها ادامه یابد. تب و استفراغ در شروع بیماری شایع است.
ویروس های دیگر – انواع مختلفی وجود دارد که هیچ کدام جدی نیستند.
باکتری – این شامل E. coli، سالمونلا، و چندین نفر دیگر است. استفراغ و تب ممکن است در شروع وجود داشته باشد. خون در اسهال یک یافته ی معمول با عفونت های باکتریایی است. حتی این عفونت ها به ندرت به درمان آنتی بیوتیک نیاز دارند.
انگل – انواع مختلفی وجود دارد. آنها معمولا از آب آلوده (به عنوان مثال Giardia) یا در حین سفر به کشورهای خارجی گرفتار می شوند. نشانه ای از انگل انگلی اسهال بسیار آبدار است که بیش از دو هفته طول می کشد.
در معرض خطر – به طور کلی اسهال به طور کلی مسری است.
عدم قابلیت اطمینان یا حساسیت غذایی – کودک شما ممکن است به سادگی چیزی را بخورد که برای روده خود برای هضم آن مشکل باشد. این غذاها از فرد به فرد متفاوت است.

عدم تحمل لاکتوز – این شایع ترین نمونه عدم تحمل غذایی است. علائم عبارتند از درد خفیف، گرفتگی معده، تهوع و اسهال پس از خوردن محصولات لبنی (که شامل شکر، لاکتوز) می باشد.
شکر یا مواد شیمیایی افزودنی ها و رنگ آمیزی – این شناخته شده است که ناراحت برخی از روده های کوچک.
آلرژی غذایی – نشانه های زیادی از آلرژی غذایی وجود دارد و مخاطی، گاهی خونریزی، اسهال یکی از آنهاست. این تفاوت از عدم تحمل غذایی است که علائم آلرژیک چندین قسمت بدن، روده، پوست و تنفسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

آلرژی پروتئین شیر – این یک نمونه از یکی از شایع ترین آلرژی های غذایی است. کودک شما ممکن است شروع به اسهال، بثورات در ناحیه صورت، بدن و ناخن، آبریزش بینی، سرفه یا خس خس شود. در این مورد، کودک به پروتئین در محصولات لبنی آلرژیک است، در حالی که با عدم تحمل لبنیات بالا، روده خود را به سختی هضم شکر شیر، لاکتوز می کند.
تغییرات طبیعی روده – همانطور که در بالا بحث شد، کودک شما ممکن است به سادگی از طریق یک فاز طبیعی از مدفوع شسته شود. این ممکن است به تغییر در رژیم غذایی مرتبط باشد، اما همیشه این بدان معنا نیست که حساسیت یا عدم تحمل وجود دارد.
شش مرحله برای مدیریت دایره
علت را تعیین کنید. به نکات بالا نگاه کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی ممکن است باعث آن شود.

اگر اسهال همراه با تب و استفراغ باشد، احتمالا عفونت ویروسی یا باکتریایی روده است.
اگر شما یک ساله خود را فقط بر روی شیر شروع کرده اید، احتمالا حساسیت شیر ​​یا عدم تحمل آن است.
اگر اخیرا غذاهای مختلفی برای رژیم غذایی نوزادان خود اضافه کرده اید، ممکن است حساسیت به یکی از این ها باشد.
فرزند شما ممکن است بیش از حد در میوه ها یا سبزیجات با فیبر بالا یا اسهال ایجاد می کند مانند سیب و گلابی.
آیا کودک شما دچار استفراغ می شود؟ اگر بله، سپس روی استفراغ کلیک کنید تا یاد بگیرید که چگونه از مرحله استفراغ بیماری مطلع شوید.
آیا کودکتان کم آب است؟ کودکان به تنهایی از اسهال به طور قابل توجهی دچار کمبود آب می شوند. اینجا کلیک کنید تا به شما کمک کند این را تعیین کنید.
از بین بردن غذاهای تحریک کننده. در اینجا برخی از مایعات و مواد غذایی شناخته شده برای افزایشاسهال است. از اینها خودداری کنید تا اینکه اسهال حل شود.

:: Information 41
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25308 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما