ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25656 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 

ویتامین ها در تقریبا تمام غذاها یافت می شوند، بنابراین تا زمانی که غذای رژیم غذایی مناسب و متعادل را می خورید، بعید است که شما یا کودک شما کمبود ویتامین را رنج می برند.

اگر شما نیاز به مکمل ویتامین های مورد نیاز در دوران بارداری دارید، مطمئن شوید که این کار را با مشاوره دکتر خود انجام داده اید و هیچ عارضه ای نداشته اید زیرا ممکن است خطر ابتلا به کودک باشد.

اسید فولیک
اسید فولیک یکی از مهمترین ویتامینهای مورد نیاز در دوران بارداری است. نیاز بدن شما به آن دو برابر زمانی که شما باردار هستید. از آنجا که بدن شما این ویتامین را ذخیره نمیکند و چون کلیهها در طول بارداری مقدار بیشتری از این ویتامین را دریافت میکنند، به منبع روزانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم نیاز دارید.

کمبوداسید فولیک با ناهنجاری مادرزادی سیستم عصبی مرکزی نوزاد، به ویژه اسپینابیفیدا ارتباط دارد. مطالعات اخیر نشان داد که زنان باردار که بین ۶-۱۰۰۰ و ۴ میلی گرم اسید فولیک در طی ۶ تا ۱۲ هفته اول حاملگی مصرف قرنیه را به مراتب کمتر از نوزادان با نقص ستون فقرات انجام دادند. از آنجا که هیچ راهی وجود ندارد که بگوئید آیا شما یکی از این زنان هستید، همه زنان باید از همان ابتدا در دوران بارداری از مکمل های اسید فولیک استفاده کنند چون این ناهنجاری ها در چند هفته اول اتفاق می افتد.

اسید فولیک در غذاهای رایج مانند سبزیجات خام، برگ، حبوبات، کلیه ها، آجیل، کبد، میوه ها و سبزیجات تیره زرد، لوبیا خشک و نخود فرنگی و کلم بروکلی فراوان است.

بیش از آن را انجام ندهید
مگادوز در مورد ویتامین های مورد نیاز در دوران بارداری، مگر اینکه دکتر شما را به آن سفارش کند. بیش از حد ویتامین A، D و E با نقص مادرزادی یا مشکلات سلامتی در مادر ارتباط دارد. گرچه بدن معمولا از بیش از حد مواد مغذی (به خصوص ویتامین های محلول در آب) محافظت می کند، ویتامین های A، D و E بیش از حد به طور خودکار از بدن حذف نمی شوند، زیرا آنها محلول در چربی هستند و بنابراین در چربی بدن ذخیره می شوند.

دوزهای زیاد ویتامین A، C و B-complex مورد استفاده بی ضرر قرار گرفته اند زیرا این ویتامین ها محلول در آب هستند و از این رو این عارضه به راحتی از طریق ادرار دفع می شود. با این حال، نوزادان مادرانی که میگوادوز ویتامین C را می گیرند می توانند به جهان وابسته به این دوزهای بالا وارد شوند و در واقع علائم کمبود ویتامین را بعد از تولد ایجاد می کنند. بعضی از نوزادان مادرانی که دوزهای زیادی از ویتامین B6 را در دوران بارداری مصرف می کنند، بیشتر احتمال دارد که تشنج ایجاد کنند.

:: Information 42
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25559 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما