ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25675 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۱/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، کورتیزول که غالبا به آن هورمون استرس اطلاق می‌شود به تنظیم قند خون، نمک و مایعات بدن کمک می‌کند. کورتیزول در طول شرایط استرس‌زا در جریان خون آزاد می‌شود.

این هورمون به کاهش التهاب کمک کرده و برای حفظ سلامت عمومی بدن هم ضروری هست. معمولا میزان هورمون کورتیزول در هنگام صبح به بالاترین میزان می‌رسد و به تدریج در طول روز کاهش می‌یابد.

میزان این هورمون در زمان عصر کاهش می‌یابد تا الگوی خواب سالم حفظ شود. بیماری، بی‌خوابی و مصرف بعضی داروها می‌تواند بر ترشح میزان کورتیزول تاثیر گذارد.

حال محققان دانشگاه پوزنان لهستان الگوهای فصلی میزان کورتیزول را در دانشجویان پزشکی کشف کرده‌اند.

تیم تحقیق گروهی از دانشجویان پزشکی دختر را در دو روز جداگانه در فصل زمستان و مجددا دو روز متفاوت در فصل تابستان بررسی کردند. در طول مدت آزمایش، محققان هر دو ساعت یکبار نمونه بزاق دهان دانشجویان را گرفته و میزان کورتیزول و نشانگرهای التهاب در آن را اندازه گیری می‌کردند.

شرکت‌کنندگان در طول هر جلسه آزمایش، پرسشنامه‌ای در مورد زمان بندی خواب، نوع رژیم غذایی و میزان فعالیت فیزیکی‌شان را تکمیل کردند.

محققان دریافتند میزان کورتیزول در تاریخ‌های مربوط به فصل تابستان به مراتب بالاتر بود. اما میزان التهاب در بین فصول تغییر چشمگیری نداشت.

:: Information 147
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25578 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما