ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

گروه تروریستی دولت اسلامی
دو نوجوان ایزدی که از چنگال داعش گریخته‌اند، تجربیات وحشتناکی که در دوران اسارت از سر گذارنده‌اند را افشا کرده‌اند.

به گزارش فرارو به نقل از دیلی‌میل، آنها می‌گویند که شکنجه شده‌اند و مجبور شده‌اند به تماشای فیلم سر بریدن مردان روستایشان بنشیند.

آنها تعریف می‌کنند که برخی از اسیران به خاطر تجارب وحشتناکی که از سر گذرانده بودند می‌خواسته‌اند خود کشی کنند، اما تروریستها چنین اجازه‌ای به کسی نمی‌دادند و هر کس سعی می‌کرد خودکشی کند را به شدت به باد کتک می‌گرفته‌اند.

سارا، نوجوان ۱۵ سالۀ ایزیدی، می‌گوید که پس از اسارت بارها قصد داشته خودکشی کنید.

ماجرا وحشتناک وی زمانی آغاز شد که نیروهای داعش به سمت روستای “تل عزیر” واقع در استان سنجار پیشروی کردند.

او به همراه مادر، برادر و همسر باردار برادرش به سمت کوهها فرار کردند، اما داعش در مزرعه‌ای دورافتاده به آنها رسید. زنان را از مردان جدا کردند و سپس در اتاقی دیگر مردان را به رگبار بستند.

سارا در عقب یک وانت به شهر موسل برده شد و پیش از آنکه برای فروش برده شود، در آنجا به همراه صدها زن دیگر از آنها نگهداری می‌شد.

او می‌گوید: “ما سعی می‌کردیم تا زشت به نظر بیاییم. بعضی زنها گریه می‌کردند یا جیغ می‌زند و مقاومت می‌کردند، اما تاثیری نداشت. در نهایت همه را می‌بردند. یکی از دخترها خودش را دار زد. یکی دیگر تلاش کرد این کار را بکند، ولی نگهبانها جلویش را گرفتند و به سختی کتکش زدند. پس از آن کسی به خاطر ترس از کتک خوردن سعی نکرد خودش بکشد.”

سارا که جنگجویان داعش را “کثیف، با صورتهای پشمالو، و بدبو” توصیف می‌کند، دست آخر “به یک پیرمرد چاق” فروخته شد.

او می‌گوید داعشی‌ها مجبورش کرده‌اند فیلم سر بریدن همسایه‌هایش را تماشا کند.

او ادامه می‌دهد: “در بعضی از ویدیوها آنها سرها را در قابلمه می‌انداختند. بعضی وقتها روی سرها می‌ایستند. سرهای بسیار زیادی بود. از ما می‌پرسیدند “این یارو را می‌شناسی؟” و می‌خندیدند.

سارا به یاد می‌آورد که هر از گاهی یکی از داعشی‌ها با سرنگ از بازوی او خون می‌گرفته که باعث می‌شده است احساس مریضی و ضعف کند.

داستان لیلا، دختر ۱۹ سالۀ ایزدی هم همینقدر وحشتناک است. او تعریف می‌کند که داعشی‌ها چگونه با شلیک گلوله شوهرش را به همراه مردان دیگر (که در بینشان پسران ۱۴ ساله هم به چشم می‌خوردند) به قتل رسانده‌اند.

همانند سارا، او را هم به زور عقب یک وانت انداخته و به موصل برده‌اند.

او می‌گوید: “ما از کنار جنازه‌های بسیاری رد شدیم. خیلی از جسدها متعلق به بچه‌ها بود.”

هر دوی این دخترها در نهایت موفق به فرار شدند. لیلا قبل از اینکه فروخته شود، زمانی که تروریست‌ها خواب بودند، فرار کرد و سارا هنگامی که “صاحبانش” به نماز جمعه رفته بودند موفق شد بگریزد.

محلی‌های خوش قلب، با به خطر افتادن زندگی خود، به آنها کمک کردند تا نزد اقوامشان بازگردند. در حال حاضر سارا نزد یکی از اعضای خانواده‌اش در اربیل به سر می‌برد. لیلا در دهوک زندگی می‌کنند.

موسسه برادری ایزدی‌ها می‌گوید که بیش از دوازده‌هزاد ایزدی مفقود شده‌اند که از میان هفت هزار نفر مرد و پنج هزار نفر زن هستند. این موسسه اعلام کرده که ۴۹ نفر موفق شده‌اند از دست داعش بگریزند، که بسیاری از آنها مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته‌‌اند.

به تازگی ۱۲۰ عالم مسلمان از سرتاسر جهان در نامۀ سرگشاده‌ای به جنگجویان داعش، اقدامات آنها را تقبیح کرده و استدلالهای مذهبی آنها را رد کرده‌اند.

منبع : فرارو

:: Information 438
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۱۰ مهر ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما