ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25802 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

اگر شیرخوارتان استفراغ می‌کند...

چرا اتفاق می‌افتد؟

استفراغ شیرخوران بیشتر به‌علت پرخوری است و اغلب مادرانی که به‌علت بالا آوردن شیرخوارشان به ما مراجعه می‌کنند مادرانی هستند که به محض گریه کردن کودک به او شیر می‌دهند و متاسفانه بچه به پرخوری عادت می‌کند. درست است که ما توصیه می‌کنیم هر وقت کودک گرسنه بود به او شیر بدهید ولی در مواقعی که استفراغ مکرر و زیاد است حداقل با یک فاصله‌گذاری ۵/۲ الی ۳ ساعته می‌توانیم مشکل را به راحتی کنترل کنیم.اگر کودک شما روند طبیعی رشد و نمو خود را طی می‌کند، نشانه آن است که کودک شیر کافی دریافت می‌کند و هیچ مشکلی وجود ندارد و نیاز به هیچ دارو یا آزمایشی هم نیست.

خوردنی‌ها و نخوردنی‌های مادر

گاهی مصرف مواد‌غذایی توسط مادر باعث آلرژی یا حساسیت و ریفلاکس طولانی مدت در شیرخوار می‌شود مثلا وقتی مادر شیر یا لبنیات می‌خورد مقداری از مواد داخل شیر وارد شیر خودش شده و درصورت حساسیت به مواد داخل شیر کودک به آن واکنش نشان می‌دهد. ما نمی‌توانیم لبنیات را به‌طور کامل از رژیم غذایی مادر حذف کنیم بلکه موقتا آن را حذف کرده یا ماده دیگری را جایگزین می‌کنیم اما زمانی که ریفلاکس شدید است یا در مدفوع کودک خون دیده شده از شیرهای هیپو آلرژیک که حساسیت کمتری برای کودک دارند استفاده می‌کنیم. به‌طور کلی مادران شیرده باید از خوردن غذاهای نفاخ و محرک پرهیز کنند.

کودک را پرخور بار نیاورید

 سعی کنید کودک‌تان را به پرخوری عادت ندهید زیرا پرخوری کودک به شکل عادت در آمده و در نهایت به چاقی او ختم می‌شود. مادرانی که به زور به فرزندان‌شان غذا می‌دهند به کودک آسیب می‌رسانند. به‌خصوص در کودکانی که بیش از یک سال سن دارند؛ این موضوع اثرات روانی مخربی بر جای می‌گذارد چون در این زمان شخصیت کودک در حال شکل‌گیری است و کودک می‌خواهد استقلال خود را به‌دست گیرد و در نتیجه ممکن است لجباز شود.

سرفه‌های مکرر را جدی بگیرید

یکی از شایع‌ترین عواملی که باعث می‌شود ریفلاکس ادامه پیدا کند آلرژی و حساسیت به بعضی از مواد‌غذایی است. در این موارد با حذف کردن ماده آلرژی‌زا یا جایگزین کردن آن با غذایی دیگر می‌توانیم استفراغ شیرخوار را کنترل کنیم مثلا اگر کودک به پروتئین شیر حساسیت دارد، می‌توانیم با مشورت کردن با پزشک، شیر دیگری را جایگزین کنیم. گاهی کودک دچار سرفه‌های مزمن و مکرر می‌شود که هر چه والدین به پزشکان متعدد مراجعه می‌کنند، علت این موضوع روشن نمی‌شود درحالی‌که ممکن است علت بیماری ریفلاکس نوزاد باشد که با درمان مناسب مشکل کاملا برطرف می‌شود. کودکانی که به‌دلیل آسم مزمن یا سینوزیت زیاد سرفه می‌کنند نیز محتویات معده را بالا می‌آورند پس با درمان سرفه، ریفلاکس ر ا هم درمان می‌کنیم.

شیر خوار را در چه وضعیتی بخوابانیم؟

چگونگی خواباندن نوزاد برای جلوگیری از استفراغ بسیار کمک‌کننده است بیشتر مادران شیرخوار را به پشت می‌خوابانند. چون شنیده‌اند که کودک را نباید روی شکم خواباند. در حقیقت این گفته درست است و خواباندن نوزادان به شکم، احتمال مرگ آن‌ها در خواب را بیشتر می‌کند اما بهتر است بعد از اتمام شیردهی و زمانی که کودک بیدار است و مادر هم در کنار اوست او را به حالت دمر( خوابیده روی شکم) خواباند یا این‌که شیرخوار را به پهلوی چپ خوابانده و یک بالش نازک زیر سرش قرار دهید در این حالت سر کودک کمی بالاتر از بدن قرار گرفته و احتمال استفراغ کودک خیلی کمتر می‌شود.

:: Information 107
تاریخ بروزرسانی : ۱۰ تیر ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25705 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما