ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25659 پست
:: ورودی گوگل امروز : 9 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پزشکین به نقل از پروشات؛ معمولاً زمانی که یک کودک دائم گریه می‌کند دلیل آن را درد و نفخ معده می‌نامیم. اما پیش از آنکه دلیل درد کودکتان را مشکل معده بنامید، بهتر هست با این مشکل در کودکان آشنا شوید.

آیا کودک شما بیش از ۳ ساعت در روز گریه می‌کند؟

کودک شما سالم هست، سیر هست، بااین‌حال بیش از ۳ ساعت در روز، گاهی اوقات بیش از ۳ روز در هفته و گاهی بیش از ۳ هفته گریه می‌کند. بله در این صورت می‌توانید دلیل گریه او را درد معده بنامید. البته ازآنجایی‌که درباره این مشکل اطلاعات زیادی در دسترس نیست، احتمالاً درباره آن چیزی ندانید اما باید بدانید که درد معده یک بیماری محسوب نمی‌شود و در بلندمدت به فرزندتان آسیب نمی‌رساند. در حقیقت این یک مشکل دشوار هست که کودکان و والدین به آن دچار می‌شوند و شرایط سختی را سپری می‌کنند.

در حقیقت در بعضی از کودکان از حدود دو هفتگی گریه‌های غیرقابل‌کنترل شروع شده و تا ۳ یا ۴ ماهگی کودک ادامه پیدا می‌کند. درد و نفخ معده دلیل خاصی ندارد، و به جنسیت کودک شما، تولد او و یا تغذیه‌اش ربطی ندارد. در حقیقت کودکانی که این مشکل را داشته‌اند در رشد با کودکان دیگر تفاوتی ندارند.

آیا گریه زیاد کودک شما نشان‌دهنده درد معده اوست؟

همه کودکان گریه می‌کنند. ۱۵ تا ۲۵ درصد نوزادان تازه متولدشده بیش از سایر کودکان گریه می‌کنند. زمانی که یک کودک سالم بدون وقفه گریه می‌کند اما خودش را خیس نکرده، بیمار نیست، خسته یا گرسنه نیست و گرم یا سردش نیست، احتمالاً دلیل گریستنش درد معده هست. اغلب متخصصان اطفال برای تشخیص درد معده در کودک از این قانون سه‌بخشی استفاده می‌کنند.

  1. گریه‌های بدون وقفه در سه هفتگی نوزاد که بیشتر در ساعات انتهایی روز آغاز می‌شوند، البته ممکن هست در هر ساعتی از روز آغاز شوند.
  2. گریه‌های بدون وقفه که بیش از سه ساعت در روز طول می‌کشند.
  3. گریه‌های بدون وقفه که بیش از سه روز در هفته و بیش از سه هفته طول می‌کشند.

علت ایجاد درد معده در نوزادان چیست؟

دلیل ایجاد درد معده چندان مشخص نیست. اما درباره وجود این درد در نوزادان نظریه‌های مختلفی وجود دارد. ممکن هست به دلیل وجود باکتری معده باشد. شاید هم یک واکنش طبیعی بدن نوزاد باشد که تلاش می‌کند به زندگی خارج از رحم عادت کند. شاید هم به دلیل عدم تعادل مواد شیمیایی مغز مانند سروتونین و ملاتونین باشد. ماده سروتونین در نوزادانی که به این مشکل مبتلا هستند ممکن هست دل‌پیچه ایجاد کند.

چگونه باید این مشکل را حل کرد؟

بسیاری از متخصصان اطفال این راهنمایی را ارائه می‌دهند: قنداق کردن نوزاد، تکان دادن نوزاد، زمزمه کردن در گوش نوزاد، نوزاد را روی شکم خواباندن یا پستانک دادن به نوزاد. در حقیقت این راه‌حل‌ها ممکن هست مؤثر باشند و قطعی نیستند و به آزمون‌وخطا نیاز دارند. می‌توانید یکی از این راه‌ها را استفاده کنید و در صورت مؤثر نبودن دیگری را امتحان کنید. گاهی اوقات این مشکل خودبه‌خود بهبود می‌یابد. پس باید به نوزاد خود فرصت دهید تا آرام شود. این مشکل ممکن هست پس از ۳ یا ۴ ماه رفع شود.

گریه نوزاد هم نوزاد را آزار می‌دهد و هم والدین را. گاهی اوقات ممکن هست از دست نوزاد خود عصبی و خشمگین شوید. بعضی از والدین نسبت به گریه بی‌وقفه فرزندان خود و واکنش خودشان احساس گناه می‌کنند. این واکنش‌ها طبیعی هستند. هیچ‌کس دوست ندارد نوزادش دائم گریه کند. اما درنهایت این مشکلات رفع می‌شود و یک کودک کاملاً طبیعی خواهید داشت و از وجود او احساس لذت خواهید کرد.

:: Information 173
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25562 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما