ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه
مجله اینترنتی برترین ها

 


افرادی که بازی هایی مانند “Call Of Duty” را انجام می دهند، در انجام چند کار همزمان از اطرافیان خود بهتر هستند. همچنین این افراد قوه تخیل بالایی دارند و می توانند اجسام را بهتر و از زاویه دید متفاوت تری نسبت به کسانی که بازی های کامپیوتری را انجام نمی دهند، در ذهن خودم جسم کنند. دکتر دافنی باولیر، محقق و متخصص علوم شناختی و مغز در ۲ دانشگاه راچستر و ژنو، اعلام کرده که این افراد حتی دیدگاه بهتری نسبت به موضوعات دارند.

بازیهای کامپیوتری بچه ها را باهوش تر می کند

اما این موضوع چگونه ممکن است؟ او در پاسخ به این سوال پاسخ می دهد ذهن ما همیشه در حال پیش بینی وقایع است. هنگامی که با کسی در حال صحبت، رانندگی و حتی در حال انجام یک عمل جراحی هستیم، ذهن به دنبال پیش بینی وقایع است.

وی در ادامه می افزاید: برای هوشیار ساختن این توانایی مغزی، ذهن به صورت خودکار در حال مدل سازی از دنیای اطراف ماست. هرچقدر این مدل سازی بهتر انجام شود، عملکرد مغز بهتر خواهدبود. با تحقیقات انجام شده، حال ما به این نتیجه رسیده ایم که بازی های اکشن کامپیوتری درواقع موجب پرورش این عمل ذهنی می شوند.

روند تحقیق به این صورت انجام شده است که دکتر باولیر به ۲ گروه از دانشجویان برای پنجاه ساعت انجام بازی طی ۹ هفته مقداری پول پرداخت کرد.

طبق گزارش ها، یکی از گروه ها به انجام بازی های اکشنی مانند “Call Of Duty” و Unreal Tournament 2004” پرداختند و گروه دیگر برای بازی های ساده تر و غیراکشن مانند “The Sims 2” و “Restaurant Empire”  انتخاب شدند.

اصول تحقیق بر پایه این بود که بازیکنان بازی های اکشن، با چه سرعتی قادر به ساخت مدل ها در ذهن خود هستند و میزان اختلاف آن ها با گروهی که بازی های آرام تری انجام می دهند چقدر است. در کمال تعجب، گرول اول نه تنها قادر به تصویرسازی سریع تری بودند، بلکه می توانستند در حین انجام یک فعالیت غیرمرتبط نیز این کار را انجام دهند.

در ابتدای مرحله شروع یادگیری، بازیکنان بازی های اکشن از گروه دیگر غیرقابل تشخیص بودند. اما در عوض، آنها راهکارهای بهتری برای حل مسایل ارایه دادند و منحنی یادگیری شان بسیار سریع تر از گروه دوم رو به بالا رفت. بعد از اتمام آزمایش، محققان متوجه شدند که بازیکنان بازی های اکشن، قابلیت جدید را که به دست آورده بودند به سرعت از دست نداده و فراموش نکرده اند. یک سال بعد، دوباره آزمون هایی از آنها گرفته شد و نتایج تقریبا با سال پیش برابری می کرد.

بازیهای کامپیوتری بچه ها را باهوش تر می کند

اما چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟

مغز یک سلول عصبی تنها نیست، بلکه متشکل از شبکه ای از سلول های عصبی است که اجزای آن با یکدیگر تعامل دارند. در هنگام انجام آزمون، این سلول ها رابط های خود را به نحوی تغییر می دهند که بتوانند خود را با محیط آزمون تطبیق دهند. در این شراط این سلول ها درک می کنند که چه چیزی در انجام آزمون مهم تر است و چه عواملی موجب گمراهی و از بین بردن تمرکز می شود و مغز می تواند از وقوع آنها جلوگیری کند.

تمامی این اعمال با انجام بازی های اکشن شبیه سازی می شود و مغز، خود را با آنها تمرین می دهد. شبیه سازی ها شاید در ظاهر مشخص نباشد اما با انجام آزمون ها در گذر زمان، این قابلیت در افراد به خوبی نمایش داده خواهدشد. امروزه بازی های کامپیوتری بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره کودکان هستند و نمی توان به راحتی از آنها چشم پوشی کرد. درست است که نتایج تحقیقات به نفع فرزندانمان تمام شده، اما این امر نباید بهانه ای برای انجام ندادن تکالیف و دلیلی برای نشستن های طولانی رو به روی صفحه نمایش کامپیوتر باشد.

همه ما می دانیم کودکی که ساعت های طولانی به انجام بازی های کامپیوتری می پردازد، کمتر وقت رسیدن به تکالیف خود را دارد و در مدرسه نیز به همین علت ممکن است با مشکل مواجه شود. بهتر است با کنترل درست فرزندان و در اختیار گذاشتن زمان مناسب و مقرر برای انجام بازی های کامپیوتری، به شکوفایی استعدادهای فرزندانمان کمک کنیم. 

:: Information 397
موضوع : فرزندان
تاریخ بروزرسانی : ۲۲ دی ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما