ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 

مقدمه ای در مورد ریش ریش شدن کنار ناخن ها

 

 

مقدمه ای در مورد ریش ریش شدن ناخن

 

ناخن‌ریش یا ریش ریش شدن پوست کناره ناخن معمولا به دلیل خشک شدن پوست رخ می‌دهد. بیشتر مردم فکر می‌کنند این ریش ریش شدن و پوسته پوسته شدن پوست نواحی اطراف ناخن انگشتان به خاطر کمبود ویتامینها اتفاق می‌افتد اما این فکر صحیح نیست.

ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن‌ها اتفاقی است که به علت ضربه‌های مکرر به دست در اثر استفاده زیاد از دستان، کسانی‌که کارهای منزل را انجام می‌دهند مانند خانم‌های خانه‌دار، یا مشاغلی چون آرایشگری، آشپزی یا شغل‌هایی که دست در معرض شست‌وشوی زیاد باشد دیده می‌شود که پوست دچار خشکی شده و در نتیجه ریش‌ریش می‌شود.

یک متخصص پوست و مو علت جدا و ریش ریش شدن پوست حاشیه ناخن را مرطوب و خشک شدن پی در پی پوست این نواحی معرفی کرد.

تا وقتی به بعضی چیزها دست نمی زنید مشکلی برایتان بوجود نمی آید مشکل از آنجا آغاز می شود که دستتان با هر چیزی تماس پیدا می کند. مثلا با موهایتان، لباستان، روزنامه یا گربه اتان، هر بار که از دست هایتان استفاده می کنید درد خفیفی حس می کنید که شما را از وجود ریشه های اطراف ناخن آگاه می سازد و علت ریشه شدن اطراف ناخن چیست؟

آن تکه های مثلثی شکل پوست در اطراف ناخن ها تنها پوست مرده هستند پوست در این قسمت ها تنها به دلیل نرسیدن چربی کافی خشک می شود.

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا شما را با راه های درمان ریش ریش شدن کنار ناخن آشنا کنیم.

 

 ریش ریش شدن کنار ناخن

 

علت ریش ریش شدن  کناره ی ناخن

 

چه کسانی دچار ریش ریش شدن کناره ی ناخن می شوند؟

 

دکتر رادنی باسلر معتقد است که این مشکل به ویژه در خانم ها که با آب زیاد سر و کار دارند و افرادی که ناخن می جوند شایع است هر شغل و حرفه ای که باعث خشک شدن دست ها شود فرد را در معرض این مشکل قرار می دهد.

بدترین نوع آن (درست مثل ترک دستها و اگزما) در افرادی که مسئول مرتب کردن نامه ها هستند اتفاق می افتد. اشخاصی که تمام مدت با کاغذ سر و کار دارند دست هایشان به شدت خشک می شود.

زیرا کاغذ در واقع چربی پوست را جذب می کند. این افراد معمولا تصور می کنند به جوهر روی کاغذ حساسیت دارند. اما این مساله تنها علت فیزیکی دارد و به جذب چربی از روی پوست توسط کاغذ مربوط می شود اگر ریشه شدن ناخن ها برایتان به کابوسی تبدیل شده توصیه های زیر را به کار ببندید.

 

 

علت ریش ریش شدن  کناره ی ناخن

 

برای پیشگیری از بروز این عارضه چه کنیم؟

 

برای پیشگیری از بروز این عارضه چه کنیم؟

 

برای پیشگیری از بروز این عارضه افرادی که در محیط کار با آب سر و کار دارند از دستکش‌های نخی و لاستیکی به این ترتیب که ابتدا دستکش نخی و سپس دستکش لاستیکی را به دست کنند استفاده کنند و افرادی که از این روش‌های حفاظتی استفاده نمی‌کنند باید پس از هر شست و شو دستشان را با کرم‌های مرطوب کننده یا چرب کننده چرب کنند تا مانع دفع رطوبت از پوست حاشیه ناخن نشوند تا پوست دچار شکستگی نشود.

 اگر پوست دچار شکستگی شد باید با ناخنگیر پوست‌های بلند شده و ریش ریش شده را بچینند تا افزایش پیدا نکند و آزاردهنده نباشد.

 

 

علت ریش ریش شدن  کناره ی ناخن

 

راه های درمان و جلوگیری از ریش ریش شدن کناره ی ناخن

 

 رعایت کردن نکات هنگام شستشو

 

خودداری کردن از تماس مستقیم دست با مواد شوینده و استفاده از دستکش حین کار شست‌وشو را محدود کرده و از شوینده‌های ملایم و بدون ph اسیدی بالا استفاده کنند ، بعد از شستن حتما دست‌ها را خشک کنید.

 

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده

 

برای آنکه در درجه اول ناخن هایتان ریشه ریشه نشوند هر روز اطراف ناخن ها را مرطوب کنید. به جای آن که تنها پس از مانیکور کردن این کار را انجام دهید این کار را به صورت یک عادت برای خود درآورید لوسیون مخصوص دست را به گوشت اطراف ناخنها بمالید تا بافت آن ها نرم بماند برای آن که احساس بهتری از این کار پیدا کنید.

 مرطوب کننده را روی ظروف آب گرمی قرار دهید تا گرم شود. هر بار که از این مرطوب کننده ها به دست ها می مالید. وقتی را هم صرف مالیدن مرطوب کننده به اطراف ناخنها نمایید.

 

ریشه های اطراف ناخن را کوتاه کنید

 

به نظر دکتر جوزف بارک اگر پوست اطراف ناخن هایتان ریشه ریشه می شوند. باید آن ها را کوتاه کرد و زود به زود بگیرید. این کار مانع از بدتر شدن مشکل می شود. لازم نیست بر روی خود یک جراحی بزرگ و اساسی انجام دهید.

فقط پوسته های ریشه ریشه شده را با یک قیچی کوچک تیز و استریل کوتاه کنید. تریشا وبستر که از دست های او به عنوان مدل استفاده می شود و می گوید : «قبل از کوتاه کردن این پوسته های اضافی انگشت ها را در آب یا مخلوطی از آب و روغن نگه دارید تا نرم شوند اشتباه بسیاری از مردم این است که سعی می کنند ریشه های اطراف ناخن را در حالی که هنوز سفت هستند جدا کنند با این کار باعث شکافته شدن بیشتر پوست در این نواحی می شوند.»

 

 فرو بردن ناخن ها در آب و روغن

 

یعنی درست همان کاری که هنگام مانیکور کردن ناخن ها می کنید- بسیار موثر است. دکتر باسلر می گوید : به بیمارانم توصیه می کنم ۴ فنجان از یک نوع روغ حمام مثل Alpha – keriرا با حدود یک لیتر آب گرم مخلوط کنند و در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ناخن ها را داخل آن قرار دهند.

 

با بستن انگشتان به مشکل خاتمه دهید

 

اگر ریشه های اطراف ناخن مشکل زیادی برایتان بوجود می آورند. شب ها هنگام خواب به انگشتان کرم نرم کننده یا پماد بمالید و آن را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. و انتهای نوار یا پوشش را با یک چسب محکم کنید. پلاستیک باعث می شود رطوبت در طول شب حفظ شود. پوشش را صبح روز بعد باز کنید. این مدت نباید بیش از حد طولانی شود.

 

 ریشه های اطراف ناخن را کوتاه کنید

 

به نظر دکتر جوزف بارک اگر پوست اطراف ناخن هایتان ریشه ریشه می شوند. باید آن ها را کوتاه کرد و زود به زود بگیرید. این کار مانع از بدتر شدن مشکل می شود. لازم نیست بر روی خود یک جراحی بزرگ و اساسی انجام دهید فقط پوسته های ریشه ریشه شده را با یک قیچی کوچک تیز و استریل کوتاه کنید.

تریشا وبستر که از دست های او به عنوان مدل استفاده می شود و می گوید : «قبل از کوتاه کردن این پوسته های اضافی انگشت ها را در آب یا مخلوطی از آب و روغن نگه دارید تا نرم شوند اشتباه بسیاری از مردم این است که سعی می کنند ریشه های اطراف ناخن را در حالی که هنوز سفت هستند جدا کنند با این کار باعث شکافته شدن بیشتر پوست در این نواحی می شوند.»

 

 

علت ریش ریش شدن  کناره ی ناخن

 

به نصیحت مادر گوش کنید

 

دکتر باسلر می گوید : من هم همان چیزی را می گویم که مادرتان می گفت یعنی ریشه ها را با دندان نجوید. اگر با دندان اقدام به جدا کردن پوسته ها کنید . برش و شکاف عمیقی اطراف ناخن ها ایجاد کنید، این بریدگی ها ممکن است چرکی شوند.

 

علت ریش ریش شدن  کناره ی ناخن

  گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

+ ۱ مخالفم – ۰

:: Information 430
تاریخ بروزرسانی : ۱ شهریور ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما