ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25536 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

در اصل کتامین یک داروی بیهوشی و در مواردی با دوز پایین برای بیماران مبتلا به افسردگی و بیماری های روانی همانند افسردگی تجویز می شود ولی سودجویان این ماده محرک یا همان مخدر را برای نشئگی به بازار ارائه کردند. این ماده از سال ۱۹۷۰ برای مصرف پزشکی و دامپزشکی مورد تایید واقع شد و به صورت قانونی به فروش رسید.

این روزها پای کتامین به مجالس رقص و کلوپ ها باز شده است. راه های مصرف کتامین، روش تزریقی و نیز استنشاق (اسنیف) سریع آن مانند روش استعمال کوکائین است و از راه های دیگر استفاده از ماده می توان به روش محلول کردن در نوشیدنی های الکلی و نوشیدنی های نیروزا اشاره کرد. برخی مصرف کننده ها تجربیات معنوی با آن دارند در حالی که مصرف کننده های دیگری تحریک پذیری ناخوشایند، گیجی، سرگشتگی و رفتار غیرمنطقی را تجربه می کنند. همچنین اثرات منفی تری دارد که در دوزهای بالاتر ایجاد می شوند.

اثرات دارو تا ۱۲ ساعت بسته به شیوه و مقدار مصرف دارو متغیر است. در حال حاضر در ایران به علت عدم آگاهی فروشنده ها، این دارو توسط افراد مصرف کننده از داروخانه های دام پزشکی تهیه و مورد سوءمصرف قرار می گیرد هر چند که در سطح شهر نیز به صورت غیرقانونی و با قیمتی بالاتر به فروش می رسد.

کتامین به شدت سیستم اعصاب مرکزی را ضعیف کرده و استفاده از آن به میزان ۱۰۰ میلی گرم باعث بروز عوارض فیزیکی و روانی می شود. اثراتی که بر اثر مصرف کتامین به وجود می آید، مشابه اثرات فن سیکلیدین بوده و اثرات بینایی مشابه LSD ایجاد می کند. سوءمصرف کنندگان گزارش می کنند که سوءاستفاده این ماده بهتر از PCP و LSD است زیرا مدت اثراتش یک ساعت یا کمتر است.

ایلوزیون، توهم و اختلال در درک زمان و فواصل در اثر مصرف این ماده ایجاد می گردد. از اثرات دوز یا مصرف بالای کتامین می توان به تغییر خلق و تغییر برداشت از وضعیت فیزیکی بدن، دلیریوم آشکار، احساس انفکاک، احساس غوطه ور شدن، رویاهای واضع یا خطاهای ادراک و بینایی اشاره نمود. برای ترک کتامین می توان به جلسات عمومی رفت یا با مشغولیت های سالم ذهنی و ارتباط با دوستان و آشنایان از اثرات کتامین در امان بود.

ناگفته نماند که این محصول یعنی کتامین بیشتر به صورت قرص و کپسول و گرد فروخته و مصرف می شود. در این ارتباط، علی عربعلی، درمانگر اعتیاد و عضو تیمی از درمانگران که بر روی کتامین تحقیق کرده می گوید: «گزارش هایی از مصرف محدود در ۳ سال گذشته به گوش می رسید اما اولین مورد که خودم با آن مواجه شدم، ۶ ماه پیش بود که به عنوان مشورت، از من در مورد عوارض کتامین پرسیده شد.»

:: Information 299
تاریخ بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25439 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما