ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 5 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

وب سایت تناسب اندام: رژیم گرفتن، یک روش سالم برای کاهش وزن نیست. کاهش بیش از حد کالری نه تنها سوخت و ساز شما را کند کرده و شما را از مواد مغذی محروم می‌کند، بلکه می‌تواند از نظر روانی نیز بر شما تأثیر بگذارد.

 آیا تا به حال متوجه شده‌اید که به محض شروع کردن یک رژیم غذایی، بیشتر هوس غذاهای ناسالم می‌کنید؟ رژیم گرفتن به بدن و ذهن شما آسیب می‌رساند. اثرات روانی رژیم گرفتن چه هستند؟

آیا رژیم گرفتن باعث مشکلات روانی می‌شود؟

خطرات رژیم گرفتن: برای مغز شما خوب نیست

مغز، عضلات و سایر اندام‌های شما برای کار کردن به ذخیره قند کافی نیاز دارند. هنگامیکه کالری را بیش از حد محدود می‌کنید، می‌تواند منجر به کاهش سطح قند خون و خستگی شود و حتی بر خصوصیات شخصیتی شما تأثیر بگذارد.

با توجه به مطالعه‌ای که در مجله‌ی تحقیقات مصرف کننده منتشر شد، هنگامیکه افراد رژیم گیرنده کالری مصرفی‌شان را کاهش می‌دهند، می‌توانند تحریک پذیر و خشن شوند و مجبورند قدرت خودداری بیش از حدی در هنگام انتخاب مواد غذایی به کار ببرند.

آن‌ها متوجه شدند در زمانیکه کالری محدود می‌شود، افراد رژیم گیرنده ترجیح می‌دهند فیلم‌هایی با شخصیت‌های عصبانی و موضوعات انتقام جویانه ببینند و به جای چهره‌های غمیگن یا ترسان، به سمت چهره‌ها و ژست‌های عصبانی جذب می‌شوند.

تحقیق دیگری نشان می‌دهد که افراد رژیم گیرنده، بیشتر مستعد اضطراب و افسردگی هستند و اگر کالری آن‌ها بیش از حد محدود شود ممکن است به غذا وسواس پیدا کنند.

 این همان نوع واکنشی است که قحطی زده‌ها و افرادی که دچار اختلالات خوردن هستند، نشان می‌دهند. همچنین این خطر وجود دارد که آن‌قدر ناامید شوند که رژیم‌شان به پرخوری تبدیل شود و پس از آن احساس گناه داشته باشندبرای اینکه تسلیم وسوسه شده‌اند. این نوع رفتار می‌تواند پیش زمینه ای برای اختلال خوردن باشد.

آیا رژیم گرفتن باعث مشکلات روانی می‌شود؟

بدیهی است که خطرات رژیم گرفتن فقط در مشکلات جسمی خلاصه نمی‌شود و مشکلات روانی را نیز در بر می‌گیرد. اگر احساس تحریک پذیری می‌کنید و ایجاد ارتباط برایتان دشوار است، شاید کالری‌تان را بیش از حد محدود کرده‌اید.

اگر سعی دارید وزن کم کنید، ایده خوبی نیست که کالری‌تان را بیشتر از ۵۰۰ کالری در روز کاهش دهید و در غیر اینصورت خودتان را در معرض خطر تغییرات خلقی و کمبود انرژی و بی انگیزگی قرار می‌دهید. کاهش ۵۰۰ کالری در روز به شما امکان می‌دهد که حدود نیم کیلو در هفته وزن کم کنید.

 هنگامیکه کالری‌ها را کاهش می‌دهید، مهم است که ارزش تغذیه ای هر کالری شمرده شده را در نظر بگیرید تا از کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی جلوگیری کنید.

سخن آخر

رژیم افراطی می‌تواند شما را خسته، مضطرب یا افسرده کند. با کاهش کالری به میزان کم، رژیم‌تان را سخت و شدید نکنید و مطمئن شوید که هر شمارش کالری را با انتخاب مواد غذایی سالم انجام می‌دهید.

:: Information 302
تاریخ بروزرسانی : ۶ آذر ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما