ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 5 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 
به گزارش آفتاب به نقل ازافکارنیوز، گزارش ها حاکی است در حالی که ۹۵ درصد از عملیات جستجوی بستردریا برای هواپیمای مفقود شده کشور مالزی تکمیل شده هنوز کوچکترین نشانه ای که بتواند راهگشای این معمای بین المللی باشد، یافت نشده است.

این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و سرنشین بامداد روز ۸ مارس از کوالالامپور پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت چین، پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد. دو مسافر ایرانی هم در این پرواز بوده اند.

عملیات تجسس برای یافتن این هواپیما که به معمایی در سطح بین المللی تبدیل شده تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است. تحلیل اطلاعات ماهواره ای نشان می دهد که آخرین موقعیت هواپیما در غرب بندر پرت استرالیا بوده است.

مرکز هماهنگی عملیات جستجوی استرالیا روز جمعه اعلام کرد که زیردریایی بدون سرنشین این کشور ۹۵ درصد از عملیات تجسس در منطقه ۱۲۰ مایل مربعی را به اتمام رسانده اما هنوز هیچ نشانه کمک کننده ای نیافته است.

زیردریایی بی سرنشین بولفین ۲۱، متعلق به نیروی دریایی آمریکا که حدود پنج متر طول و ۷۵۰ کیلوگرم وزن دارد می تواند نقشه سه بعدی از کف اقیانوس و اشیاء باقی مانده در بستر دریا تهیه کند. این زیردریایی در مناطقی به عمق اقیانوس فرستاده می شود که قبلا سیگنال های احتمالی متعلق به جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده دریافت شده بود.

منطقه تحت جستجوی این زیردریایی محوطه ای دایره ای به شعاع ۶ مایل، در عمق ۲٫۸ مایلی آبهای سرزمینی غرب استرالیا را در برمی گیرد. جستجوی این مناطق، طبق برنامه ریزی ها تا چند روز آینده به اتمام خواهد رسید.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مرکز هماهنگی عملیات جستجوی استرالیا طی بیانیه ای اعلام کرد: : « در صورتی که اطلاعات به دردبخوری یافت نشود، بولفین ۲۱ بررسی مناطق مجاور این شعاع ۱۰ کیلومتری را در دستور کار قرار خواهد داد. »

در این بیانیه به ادامه همکاری های این مرکز استرالیایی با کشورهای مالزی، آمریکا و چین اشاره شده است. بیانیه مورد ذکر افزوده است: « ما در حال حاضر مشورت های نزدیکی با همکاران بین المللی خود داریم تا عملیات تجسس در آینده را ادامه دهیم. »

دیوید جانستون، وزیر دفاع استرالیا گفته است احتمال دارد هفته آینده بیانیه ای درباره مرحله بعدی عملیات تجسس برای یافتن این بوئینگ ۷۷۷ صادر شود.

وی گفته ممکن است در مرحله بعدی از تجهیزات قدرتمندتری استفاده شود که در مقایسه با بولفین ۲۱ قدرت بیشتری برای نفوذ به عمق دارد.

:: Information 387
تاریخ بروزرسانی : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما