ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25397 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۵/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 احتمالا تا کنون چندین گزارش در مورد غرق شدن کشتی تایتانیک دیده اید و حتی چندین فیلم مختلف در مود آن مشاهده کرده اید. اما آیا می دانستید که تایتانیک بزرگ ترین فاجعه دریایی نبوده است؟ با اینکه تعداد کشته شدگان این کشتی بسیار زیاد بود اما در برابر بعضی حوادث دیگر بسیار کم به نظر می آید؟ نگاهی داریم به بدترین حوادث تاریخ دریانوردی.

MV Wilhelm Gustloff
در ژانویه سال ۱۹۴۵ یک کشتی آلمانی که در حال جابه جای شهروندان، مسئولان و نظامیان آلمانی بود توسط یک زیردریایی شوروی مورد حمله قرار گرفت و غرق شد. تخمین زده شده که نزدیک به ۹۴۰۰ نفر در اثر این حادثه کشته شدند.

 

MV Wilhelm Gustloff

 

MV Doña Paz
در سال ۱۹۸۷ یک کشتی مسافربری فیلیپینی با بیش از ۴ هزار نفر مسافر با یک کشتی که در حال حمل بنزین بود برخورد کرد. این برخورد که بیشترین کشته های یک حادثه دریایی غیر نظامی را به همراه داشت در طول شب اتفاق افتاد و در اثر آن ۴۳۷۵ نفر کشته شدند.

 

MV Doña Paz

 

RMS Lusitania
در سال ۱۹۱۵ یک کشتی غیر نظامی مسافربرس انگلیسی که از لیورپول به مقصد نیویورک حکت کرده بود مورد حمله یک زیردریایی آلمانی قرار گرفت و در اثر آن ۱۱۹۸ نفر کشته شدند. غرق شدن این کشتی یکی از دلایل ورود آمریکا به جنگ محسوب می شود و از تصویر آن به عنوان نمادی در اعلامیه های جنگ آمریکا استفاده شد.

 

RMS Lusitania

 

 RMS Lancastria
یک کشتی انگلیسی که در طول مدت جنگ جهانی دوم توسط دولت انگلستان به کار گرفته شده بود. گفته شده که این حادثه با بیش از ۴ هزار نفر کشته بیش ترین تلفات جانی را در میان حوادث انگلستان داشته است.

 

 RMS Lancastria

 

RMS Empress of Ireland
یک کشتی کانادایی که در سال ۱۹۱۴ در اثر برخورد با یک قایق کوچک غرق شد. در اثر این حادثه ۱۰۱۲ نفر کشته شدند و تنها ۴۶۵ نفر از مسافران کشتی نجات پیدا کردند.

 

RMS Empress of Ireland

 

MV Goya
یک کشتی آلمانی با ۶۱۰۰ نفر مسافر ثبت شده. این کشتی که در حال انتقال افراد غیر نظامی بسیاری از مناطق تحت حمله شوروی بود تحت آتش یک زیردریایی شوروی قرار گرفت و در مدت ۷ دقیقه غرق شد. گفته شده که تعداد مسافران غرق شده این کشتی بسیار بیشتر از تعداد ثبت شده است و بسیاری از آن ها زنان و کودکان بوده اند.

 

MV Goya

 

USS Indianapolis
در ۳۰ ژولای سال ۱۹۴۵ مدت کمی قبل از بمباران اتمی هیروشیما، این کشتی توسط یک زیر دریایی ژاپنی مورد حمله قرار گرفت و در اثر آن در مدت زمان ۱۲ دقیقه غرق شد. تخمین زده شده که در اثر این حادثه ۳۰۰ نفر با کشتی غرق شدند. ۹۰۰ نفر نجات یافتگان این حادثه به مدت ۴ روز در دریا بدون غذا و آب گمشده بودند و در پایان تنها ۳۱۷ نفر از آن ها نجات پیدا کردند.

 

USS Indianapolis

 

MV Le Joola
یک کشتی مسافر یری سنگالی که در سال ۲۰۰۲ دچار حادثه شد و در اثر آن ۱۸۶۳ نفر جان خود را از دست دادند. تنها ۶۴ نفر از مسافران این کشتی نجات پیدا کردند. این حادثه دومین فاجعه دریایی پر تلفات کشتی های غیر نظامی محسوب می شود.

 

MV Le Joola

 

SS Mont-Blanc
یک کشتی باربری فرانسوی که در بندر هالفلیکس کانادا قرار داشت. این کشتی در حال حمل مهمات جنگی بود و پس از اینکه با یک کشتی کوچکتر برخورد کرد کل محموله آن منفجر شد. در اثر این انفجا بخش زیادی از بندر و شهر نابود شد و بیش از ۲ هزار نفر کشته شدند.

 

SS Mont-Blanc

 

 RMS Titanic
معروف ترین حادثه دریایی جهان که در سال ۱۹۱۲ در اثر برخورد کشتی مسافربری تایتانیک با یک قطعه یخ رخ داد. در اثر این حادثه ۱۵۱۴ نفر کشته شدند. تنها ۷۱۰ نفر از مسافران نجات یافتند و تمامی آن ها به جز چند نفر افرادی بودند که سوار قایق های نجات شده بودند. سایر مسافران در اثر آب سرد در دقایق اولیه پایین رفتن کشتی کشته شدند.

 

 RMS Titanic

:: Information 274
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25300 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما