ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

الان با تصمیم صرف از سوی وزیر هم نمی‌توانیم امیدوار باشیم که کودکی فرزندان‌مان احیا شود. این موضوع و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه به یک فرهنگ و یک مطالبه جدی نزد خانواده‌ها تبدیل شده است. خانواده‌ها گمان می‌کنند باید فرزند خود را بعد از مدرسه هم به این کلاس و آن کلاس ببرند. حتی اگر مدرسه این کار را نکند خود خانواده‌ها این کار را می‌کنند. چه بسا خانواده‌ها مخفیانه و بدون اطلاع مدرسه فرزند خود را در کلاس‌های تست‌زنی و مشابه آن ثبت‌نام کنند. این فرهنگ با یک دستور وزیر تغییر نمی‌کند. آیا دستور وزیر مبنی بر حذف آزمون‌ها پیوست فرهنگی و اجتماعی بر تضمین موفقیت دارد؟

ما فکر می‌کنیم که باید به صورت همه‌جانبه به این برنامه و دستور وزیر در حذف آزمون‌ها بپردازیم. مدیران مدرسه نقش محوری در این زمینه دارند. آگاه‌سازی خانواده‌ها از برنامه‌های آموزش و پرورش در این عرصه است و بدیهی است که رسانه‌ها فرصت بسیار مناسبی در این راه هستند.

مهم، تلاشی است برای جهت‌دهی صحیح به خانواده‌ها که چه چیزی برای آنها و فرزندان‌شان مناسب است اما مقداری زمان نیاز دارد تا نگرش‌های صحیح را بتوانیم جایگزین نگرش‌های نادرست کنیم. این تصمیم منطبق بر تمام اصول علم تعلیم و تربیت و نظام‌های آموزش‌های پیش روست. نظام‌هایی که نتایج خیلی خوبی داشته‌اند. یک پشتوانه خیلی قوی از جهت علم تعلیم و تربیت نیز در زمینه عدم جداسازی، عدم برچسب‌زنی به بچه‌ها با عناوین مختلف نیز داریم که در این زمینه مدیران ارجمند با آگاهی و هوشیاری می‌توانند به آگاه‌سازی خانواده‌ها و دانش‌آموزان بپردازند. ما به کمک رسانه‌ها خیلی امیدواریم تا بتوانیم این موج مثبت را به نفع آینده کودکان‌مان ایجاد کنیم.

گزارش‌های متعددی داشته‌ایم که دانش‌آموزان برای ورود به مدرسه‌های تیزهوشان و نمونه مردمی مجبور بودند در آزمون‌های متعددی شرکت کنند. همین موقعیت سبب شده موسسات مختلفی وارد میدان شوند و کلاس‌های آماده‌سازی تست برگزار کنند. خانواده‌های دانش‌آموزان نیز بعضا با ناآگاهی و با صرف هزینه‌های گزاف دنبال این قضیه می‌رفتند و از سوی دیگر معلمان ما نیز خودشان را ناچار می‌دیدند که در کنار برنامه‌های درسی کتاب‌های کمک آموزشی را استفاده بکنند زیرا مطالباتی از سوی خانواده‌ها از مدرسه‌ها وجود داشت.

:: Information 134
تاریخ بروزرسانی : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما