ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25416 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

۲. ورزشکارانی که در محیط پررطوبت هوا فعالیت می کنند، این شرایط محیطی به نفع رشد میکروارگانیسم هاست و احتمال بروز بیماری های قارچی و تشدید سایر بیماری های پوستی در آنها زیاد می شود. همچنین باید به این نکته توجه داشت که پاهای ورزشکار ساعت ها داخل کفش می ماند که محیطی مرطوب و بدون جریان هواست که این مساله نیز به رشد باکتری ها و قارچ ها کمک زیادی می کند. بنابراین یک ورزشکار همواره باید به بهداشت پاهای خود، پوشیدن جوراب نخی و شستن مدام آن با آب و صابون و شستن مرتب پاها دقت داشته باشد.

۳. بعضی از ورزشکاران رشته های ورزشی ای مانند فوتبال، دوندگی، دوچرخه سواری و… را انتخاب می کنند که فرد باید در فضای باز و زیر نور آفتاب ورزش کنند. این ورزشکاران در معرض مستقیم اشعه آفتاب و تاثیر سوء آن روی پوست هستند. همچنین ورزش های کوهستانی مانند اسکی، کوهنوردی و… نیز ورزشکار را در معرض سرمازدگی قرار می دهد. البته سرما و گرمای زیاد می تواند باعث خشکی و تاول در پوست هم شود. حفاظت از پوست با کلاه، ضدآفتاب و پوشیدن دستکش هنگام سرما برای جلوگیری از عوارض سرما و گرما کمک کننده است.

۴. هر چقدر لباس کمتر شسته شود، احتمال بروز عفونت های پوستی بیشتر می شود. لباس کثیف محل تجمع باکتری و آلودگی است و در این افراد ممکن است بیماری های پوستی عفونی دیده شود.

۵٫ همچنین در ورزش کشتی که تماس بدن دو فرد با هم زیاد است، بیماری های مختلف قارچی، تبخال پوستی، کورک، زردزخم و… دیده می شود. بعضی از بیماری های پوستی از طریق تماس پوست با پوست قابل انتقال هستند. کورک نباید ترکانده شود چون عفونت به اطراف پوست گسترش پیدا خواهدکرد. بهترین راه این است که منطقه به خوبی با آب و صابون شستشو داده شود.

۶٫ گاهی هم به دلیل اصطکاک بین لباس و پوست ناشی از فشار حریف ورزشی یا سطح جسم سخت ایجاد می شود. اصطکاک می تواند موجب قرمزی و از بین رفتن سطح پوست، تاول و… شود. در این مواقع ناحیه باید تمیز نگه داشته شود و تا بهبود آن ورزش انجام نشود. همچنین این ورزشکاران باید از لباس های نخی با بافت محکم و نرم استفاده کنند تا احتمال سایش کمتر شود.

۷. در ورزشکاران نوعی آکنه دیده می شود که به نام «آکنه مکانیکال» معروف است. این نوع آکنه نیز در اثر اصطکاک در ورزشکارانی که ورزش هاکی یا فوتبال انجام می دهند، دیده می شود. افرادی که ورزش اصطکاکی دارند باید پوست بدن را نرم نگه دارند و از مرطوب کننده های قوی استفاده کنند تا لایه محافظی روی پوست تشکیل شود. برای پاها نیز می توان از ضدعرق حاوی کلراید آلومینیوم استفاده کرد که باعث کاهش عرق و رطوبت می شود.

۸. ورزشکاران باید کفش های مخصوص همان ورزش را تهیه کنند و در اندازه آن دقت کنند. کفش های کوچک و نامناسب باعث تاول در پا می شود. وقتی تاول ایجاد می شود به هیچ وجه نباید تاول بترکد و پوست تاول نیز باید باقی بماند. پوست روی تاول بهترین و استریل ترین پانسمان است.

:: Information 133
تاریخ بروزرسانی : ۱ دی ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25319 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما