ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25536 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش همشهری آنلاین، ایرج حریرچی، به افزایش پنج درصدی سبد تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در ویزیت سال ۹۷ رشد شش درصدی تعرفه‌ها را داریم. بر این اساس، ویزیت پزشک عمومی، ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ویزیت متخصص ۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان و ویزیت فوق تخصص، ۴۷ هزار و ۹۰۰ تومان در بخش خصوصی هست.

به گفته حریرچی، این تعرفه در بخش دولتی به این ترتیب هست که ویزیت پزشک عمومی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان، ویزیت پزشک متخصص ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان و ویزیت فوق تخصص ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان هست.

  • مدت زمان ویزیت بیماران

او درباره مدت زمان ویزیت بیماران هم گفت: طبق مصوبه دولت، مدت زمانی که به طور متوسط باید برای ویزیت بیماران صرف شود به ترتیب برای پزشک عمومی ۱۵ دقیقه، برای پزشک متخصص، ۲۰ دقیقه و برای پزشک فوق تخصص، ۲۵ دقیقه هست.

حریرچی افزود: طبق مصوبه دولت، بیمه‌ها در تعرفه خصوصی فقط معادل تعرفه دولتی را پوشش می‌دهند. پس، بیمارانی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند در بخش بستری ۱۰ درصد تعرفه دولتی و در سرپایی ۳۰ درصد تعرفه دولتی را می‌پردازند. اگر مردم به بخش خصوصی مراجعه کنند باید ما به التفاوت تعرفه بخش دولتی و خصوصی را هم پرداخت کنند.

او گفت: در سال ۹۷ ویزیت شش درصد، جزء حرفه‌ای (K) صفر درصد، جزء فنی ۲.۵ درصد، هتلینگ هشت درصد و سبد دارو طی یک سال ۹ درصد که زیر نرخ تورم هست، رشد داشته‌اند. این تعرفه‌ها از ابتدای سال جدید اعمال می‌شوند.

  • کمبود دارو نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت دارو اظهارداشت: درمورد داروها باید با معیارهای روز دنیا حرکت کنیم. در مورد پوشش داروهای بیماران، براساس توانایی‌های کشور تصمیم‌گیری خواهد شد. البته زمانی که مساله سلامت مردم درمیان باشد، برای تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز کوتاهی و مسامحه نمی‌کنیم.

او افزود: برخی شرکت‌های دارویی با هدف کسب سود و جریحه دار کردن عواطف مردم، اقدام به تبلیغ و ارائه داروهای بسیار گران قیمت می‌کنند که تاثیر اندکی در درمان بیمار دارد. برخی مواقع دسترسی به داروها دچار نوسان می‌شود اما این به معنای کمبود دارو در کشور نیست. داروهای خارجی به دلیل نوع بسته بندی، تبلیغات گسترده و قضاوت و باور مردم، طرفدار بیشتری دارند، اما این موضوع، به این معنی نیست که کیفیت داروهای داخلی پایین هست. در این زمینه داروهای تولید داخل که مورد تایید وزارت بهداشت هست، کیفیت قابل قبولی دارند.

  • علت کمبود داروی تزریقی خارجی تالاسمی‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت درباره کمبود داروی تزریقی خارجی بیماران تالاسمی گفت: باید توجه کرد که بعضا داروها از نظر دسترسی دچار نوسان می‌شوند، پس نمی‌توان گفت که هیچ گاه دچار کمبود دارو نمی‌شویم اما درباره دارو باید با معیارهای علمی روز دنیا حرکت کنیم. بعضی بیماران یا پزشکان می‌گویند بیماران تالاسمی باید داروی تزریقی خارجی مصرف کنند. این در حالیست که ما همان دارو را در کشور خودمان تولید می‌کنیم. از طرفی دنیا هم به سمت استفاده از داروی خوراکی برای این بیماران رفته هست. البته در حال حاضر هم تا سقف ۱۰ درصد داروی خارجی تالاسمی در کشور وجود دارد اما به هر حال از نظر قانونی دچار مشکل هستیم چرا که نباید داروی خارجی که مشابه داخلی‌اش وجود دارد، وارد شود.

او گفت: بعضی از بیماران تالاسمی معتقد هستند که داروهای خارجی بهتر هست و علاقه دارند داروی تزریقی خارجی مصرف کنند درحالی که همان داروی تزریقی در داخل کشور هم تولید می‌شود، ضمن اینکه در تمام دنیا، بیماران تالاسمی به سمت مصرف داروی خوراکی پیش می روند.

  • واردات داروی چینی نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ایران‌هیچگونه واردات داروی چینی نداریم و در هیچ یک از بیمارستان ها داروی چینی استقاده نمی شود. اگرچه بعضی از کشورها داروی چینی وارد می کنند، اما در ایران واردات داروی چینی وجود ندارد و چنانچه مصرف این نوع دارو مشاهده شود، تخلف و قاچاق محسوب خواهد شد. در صورت مشاهده چنین موردی، مردم می توانند به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند تا با بیمارستان متخلف برخورد شود.

  • پرداختِ خارج از صندوق بیمارستان‌ها، ممنوع

حریرچی افزود: مردم می‌توانند تخلفات تعرفه‌ای را به سامانه ۱۹۰ که به صورت ۲۴ ساعته فعال هست اعلام کنند. مردم باید بدانند که هر مبلغی در بیمارستان‌ها، چه دولتی و چه خصوصی خارج از صندوق و بدون ارائه فاکتور رسمی باشد و دریافت شود، تخلف هست. همچنین اعزام بیماران به خارج از بیمارستان برای گرفتن دارو، تجهیزات، انجام آزمایش‌ها و … نیز تخلف محسوب می‌شود. در عین حال صراحتا اعلام می‌کنم که مردم مطمئن باشند که از نظر کیفیت ارائه خدمات هیچ تفاوتی میان بخش خصوصی و دولتی وجود ندارد و اگر کیفیت در بخش دولتی بهتر نباشد با بخش خصوصی برابر هست.

  • کمبود تخت بیمارستانی در تهران

حریرچی درباره جلسه وزارت بهداشتی‌ها با نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در زمینه وضعیت تخت‌های بیمارستانی در تهران گفت: باید توجه کرد که در تهران خصوصا در ۱۶ شهرستان از نظر تخت بیمارستانی دچار کمبود جدی هستیم و مردم در مضیقه هستند.. در این خصوص نمایندگان مجلس قول دادند برای شهرهای اقماری تهران که شهرهای بزرگی هم هستند و ۱۰۰ یا ۲۰۰ تخت بیشتر ندارند، اقدامات اساسی انجام شود.

:: Information 115
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25439 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما