ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25405 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 فواید مصرف عرق مخلصه چیست؟ عرق مخلصه چه خواصی دارد؟

 

با دلگرم همراه باشید تا با فواید عرق مخلصه بیشتر آشنا شوید.

 

 فواید مخلصه

فواید عرق مخلصه

 

 

داروسازان سنتى ایران ما را از آن جهت مخلصه نامیده اند که معتقد بودند هرکس بذر ما را بخورد، از سم حشرات حتى مار و عقرب خلاص شده و در امان خواهد بود. من انواع بسیار دارم که بر حسب اماکن مختلف تغییر شکل مى دهم و تاکنون بیش از صد و بیست گونه از ما شناخته شده ، و به انواع گونه هاى مختلف ما گل کتانى ، دهان شیر، قلیحه ، گیانوروزى ، محاجم ، ایواح ، حباحب ، گشنیز کوهى ، بلبل شامى و تریاق کوهى مى گویند. به یک نوع ما در شیراز کار دیک گویند.

در کتب داروسازان جدید سخن از پادزهر بوده ما در میان نیست ، فقط ما را ملین ، مسهل و عرق آور و کمى مخدر مى دانند و علت این اختلاف عقیده براى آن است که خاصیت ضد زهر افعى و سایر حشرات در تمام انواع ما یکسان نیست ، و مخصوصا در انواع خارجى ما خیلى کم است و بر عکس ‍ در یک نوع ما که در شنزارهاى رمل مى روید و به آن تریاق کوهى مى گویند، فوق العاده زیاد است و هرکس یک مثقال از برگ آن را بخورد، حتى از عوارض سم افعى خلاص مى شود. این بذر یکى از اقلام مهم تریاق کبیر است که بهترین نوع آن در ماسه هاى اطراف شبانکاره که از توابع بوشهر مى باشد به عمل مى آید و در جاهاى دیگر کمتر دیده شده است .

 

فواید مخلصه

فواید دارویی عرق مخلصه

 

  • عرق مخلصه طبیعت گرم دارد.

عرق مخلصه دارای خواص زیر است:

 

  • ملین
  • مقوی
  • دفع سموم
  • ضد قلنج
  • پادزهر قوی
  • مفید برای ناراحتی کمر 
  • مفاصل عضلانی
  • تقویت معده.

 

عرق مخلصه را بعد از هر غذا یک فنجان در یک لیوان آب میل نمائید.

 
مامخلصه ها، همه در خانواده گل میمون قرار داریم ، یک نوع ما که در بلوچستان روییده ، و حباحب و جوزار ماتیوس نامیده مى شود، و براى رفع بیماریهاى پوستى تجویز مى شود و از تحریکات جلدى مى کاهد و ضماد آن براى بواسیر مفید است . نوع دیگر ما که در شمال ایران ، اطراف تهران ، کرج ، خراسان و اصفحان مى روید و برگهایى تیر و کمانى به رنگ سبز دارد، و به اعراب لبلاب – احرش والاطینى گویند، داراى اثر مسهلى و ضد رقت خون است و جراحات را، ضماد آن التیام مى دهد. گل کتانى که برگهاى آن شبیه به گیاه کتاه است .

در اواسط بهار مى روید و در اواسط تابستان گل مى دهد، و گل آن صورتى و یا کمى آبى است و آن را به عنوان یک گیاه زینتى مى کارند و به آن گل کتانى ، کتان و حشى و مکنسه گویند و گل کتانى چنگ که به عنوان یک گل زینتى در گلخانه هاى تهران به عمل مى آید.زادگاه اولیه آن سیبرى است و به همین جهت است که آن را گل کتانى سیبرى گویند. عربى آن حشیشه الشقوق و ترکى آن زبل اوتى است .

خوردن بذر ما جهت رفع قولنج ، تقویت معده ، کبد و اعصاب و رفع درد مفاصل و درد پشت تجویز مى شود. به عنوان پادزه.

 

فواید مخلصه

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

+ ۰ مخالفم – ۰

:: Information 208
تاریخ بروزرسانی : ۳۰ آذر ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25308 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما