ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25563 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۴/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

اما نکته دیگری وجود دارد، در سطح اجتماع هم مردم با آنچه در ذهن دارند این خبرها را می‌خوانند و تفسیر می‌کنند و بر همین اساس بخشی از خبرها وقتی به سطح اجتماع می‌رسند حزن و اندوه بیشتری را ایجاد می‌کنند. در چند روز گذشته خبری آمده با عنوان دستگیر شدن چند کودک آب‌نبات‌فروش‌ و یک خبر دیگر هم با عنوان قطع دست یک دزد در مشهد. افکار عمومی زمانی دچار تاثر و تاسف از یک خبر می‌شود که ببیند در مورد یک جرم مشخص، نظام قضایی و نظام سیاسی، دولت و حاکمیت دو رفتار متضاد داشته باشد.»

گرانمایه‌پور به «اعتماد» می‌گوید: یکی از دلایلی که سبب وجود خبرهای بد می‌شود این است که اتفاقات و حوادث به هر نحوی جنبه جناحی و سیاسی به خود می‌گیرند: «چرا خبرها بد شده؟ یکی از دلایلش این است که روزنامه‌نگاری حرفه‌ای تبدیل شده است به روزنامه‌نگاری جناحی. روزنامه‌ها تبدیل به کیسه‌های شن شده‌اند و روزنامه‌نگاران نقش مبارزان‌شان را پیدا کرده‌اند و در این میان منافع پرداختن به این خبرهای عجیب و غریب معلوم نیست به جیب چه کسانی می‌رود. چون حزب نداریم پس کار حزب برای گرفتن منفعت و امتیاز از دولت یا نهادهای دیگر به گردن روزنامه‌ها افتاده است.»

به گفته این استاد ارتباطات یکی از پدیده‌های بد روزنامه‌نگاری دهه ٩٠ ایرانی ظهور تیترهایی است با عنوان تیترهای توهین: «در پاریس مردم ترور می‌شوند و یک روزنامه عکس یک قربانی فرانسوی را منتشر می‌کند با تیتر «بفرمایید شام» خب اینها نشان می‌دهد که روزنامه‌نگاری حرفه‌ای نیست، نمی‌دانند در جامعه‌ای که ١٠ تا ١٢ میلیون بیکار داریم، ٢٠ میلیون نفر حاشیه‌نشین داریم و سالانه باید برای یک میلیون تا یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر دانشجوی فارغ‌التحصیل دختر و پسر کار پیدا کنیم، دولت کسری بودجه دارد و دلار در حال رسیدن به مرز ۵ هزار تومان است، هر خبری تنش‌ز‌ا است، هر خبر بدی مردم را دچار ناامیدی می‌کند.»

به گفته او خبرهای بد هم خودشان انواعی دارند، گاهی آنچه به عنوان خبر بد دسته‌بندی می‌شود در واقع گزارش‌هایی هستند تحقیقی و پرده‌بردارانه که در واقع ایفای وظیفه رسانه‌ها است: «اعتقاد دارم که در بخشی از خبرها، روزنامه‌نگار چاره‌ای جز افشاگری ندارد. در مورد خبرهایی که از پشت‌پرده خبر می‌دهند، فساد مالی، سیاسی و اقتصادی را برملا می‌کنند من با اینها مخالف نیستم اما یک نکته وجود دارد. در جامعه‌ای که تقریبا افسرده است، عصبانی است، کارگرانش دو، سه ماه است حقوق نگرفته‌اند و… مردم تا این خبرها را می‌شنوند عمدتا دچار جو ناامیدی و یأس می‌شوند.

:: Information 171
تاریخ بروزرسانی : ۶ بهمن ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25466 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما