ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 20 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، در واکنش به استقبال جامعه بین الملل از تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو روز پیش دستور ساخت هزار واحد مسکونی جدید یهودی نشین را در کرانه غربی رود اردن و  بیت المقدس صادر کرد  و وزیر مسکن این رژیم هم مناقصه‌ ای را برای ساخت ۱۱۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک‌ های صهیونیست‌ نشین این مناطق منتشر کرد.

خشم و انزجار جامعه بین الملل از تصمیم رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک های یهودی نشین

در واکنش به این تصمیم رژیم صهیونیستی ، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور از اقدام اسرائیل برای ساخت واحدهای مسکونی بیشتر در سرزمین های اشغالی ، ” به طور جدی ناامید” است.


به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از واشنگتن، ماری هارف ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت : ” همان گونه که ما بارها گفته ایم، این اقدامات برای دستیابی به راه حل تشکیل دو کشور ، زیان آور و غیر سازنده است .”
هارف خاطر نشان کرد آمریکا همچنان این شهرک ها را ” غیر قانونی ” قلمداد می کند و از دو طرف می خواهد از اقدامات زیان آور که تنش ها را افزایش می دهد و تلاش ها را برای یافتن مسیری رو به جلو برای راه حل دو کشور تضعیف می کند، خودداری کنند. وی افزود : ” درک این موضوع که چگونه این شهرک ها به صلح کمک می کند، بسیار دشوار است . “
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد موضع کشورش در خصوص این مسئله ” پایدار و ثابت و غیر قابل تغییر ” است. این سخنگو گفت آمریکا به تماس با دولت اسرائیل در خصوص این مسئله ادامه خواهد داد.

 

بنابر اعلام وزیر مسکن اسرائیل، این واحدهای مسکونی جدید واکنشی به دولت وحدت ملی فلسطین است که دوشنبه گذشته در رام الله سوگند یاد کرد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از کشورهای جهان خواسته است این دولت جدید را به رسمیت نشناسند.آمریکا اعلام کرد قصد دارد با این دولت ”  فن‌سالار ” همکاری کند اما با دقت سیاست های آن را زیر نظر خواهد داشت.
 

 

همزمان ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس از اقدامات رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک ها در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس ابراز تاسف کرد. وزیر امور خارجه انگلیس همچنین بر لزوم برقراری صلحی پایدار در این منطقه تاکید کرد.
هیگ در بیانیه ای اعلام کرد : ” من از تصمیمات اتخاذ شده توسط مقامات مسئول اسرائیل در چهارم ژوئن به منظور توسعه تعدادی از شهرک های غیر قانونی، که بسیاری از آنها در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس قرار دارند، ابراز تاسف می کنم . ”  وی افزود : “چنین تصمیماتی فقط دستیابی به صلح را دشوارتر خواهد کرد . “
هیگ گفت : این شهرک ها بر اساس حقوق بین الملل غیر قانونی هستند، اعتماد را تضعیف و امکان پذیری راه حل دو کشور را تهدید می کنند.
روز پنجشنبه اتحادیه اروپا هم از اعلام از سرگیری شهرک سازی های گسترده توسط رژیم صهیونیستی به شدت ابراز ناامیدی کرد و لغو این تصمیم را خواستار شد.

 

 

دفتر خدمات دیپلماتیک اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد : ” ما از مقامات اسرائیل درخواست می کنیم این تصمیم را لغو و همه تلاش های خود را به از سرگیری مذاکرات صلح معطوف کنند . “
رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه ساعاتی بعد از اعلام مناقصه احداث ۱۵۰۰واحد مسکونی به تلافی تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین، دستور بر طرف شدن موانع طرح احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی دیگر را در شهرک ها صادر کرد.

 

اتحادیه اروپا در بیانیه ای با اشاره به مناقصه نخست، اعلام کرد این تصمیم به تلاش های صلح کمکی نمی کند.
اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن به طور مرتب طرف های فلسطینی و اسرائیلی را به نشان دادن حداکثر خویشتنداری و پرهیز از هر گونه اقدام یکجانبه مانند ادامه شهرک سازی ها که می تواند تلاش های صلح و تداوم راه حل دو کشور را تضعیف کند، فراخوانده اند.
بیانیه اتحادیه اروپا یادآور شد وزیران امور خارجه این اتحادیه اخیرا به تعهد خود برای اجرای کامل قوانین اروپایی مرتبط با شهرک سازی تاکید کردند. اتحادیه اروپا در ماه ژانویه ممنوعیت هر گونه معامله با شرکت هایی را که در شهرک ها مستقر باشند، به  اجرا گذاشت.

 

 

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز روز پنجشنبه از رژیم صهیونیستی خواست فعالیت های شهرک سازی را متوقف و از حقوق بین الملل پیروی کند.
دبیر کل سازمان ملل متحد این اظهارات را پس از آن بیان کرد که مقامات مسئول اسرائیل از برنامه هایی برای ساخت ۳۲۰۰ واحد مسکونی جدید خبر دادند.
استفان دویاریچ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت بان کی مون از گزارش ها مبنی بر این که اسرائیل مناقصه هایی را برای ساخت این واحدهای مسکونی اعلام کرد، ” به شدت نگران ” است.
دویاریچ در بیانیه ای اعلام کرد :” همان طور که سازمان ملل متحد در بسیاری از مواقع تاکید کرده است، ساخت شهرک ها در سرزمین های اشغالی بر اساس حقوق بین الملل غیر قانونی است .”
این سخنگو خاطر نشان کرد : ”  دبیر کل سازمان ملل متحد از اسرائیل می خواهد به درخواست های جامعه بین المللی برای متوقف کردن فعالیت های شهرک سازی و پیروی از تعهدات خود بر اساس حقوق بین الملل و نقشه راه توجه کند.”

 

 

مصر هم روز پنجشنبه بار دیگر ادامه فعالیت های شهرک سازی رژیم صهیونیستی را در اراضی فلسطین به شدت محکوم کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای اعلام کرد این کشور بار دیگر همه اقدامات تحریک آمیز اسراییل به خصوص طرح های جدید شهرک سازی را که با هدف تغییر اوضاع در مناطق اشغالی کرانه باختری رود اردن و شرق قدس صورت می گیرد به شدت محکوم می کند زیرا این اقدامات به مثابه نقض صریح قطعنامه ها و قوانین بین المللی و موافقتنامه های ژنو است که بر مجاز نبودن ایجاد تغییر در بافت جمعیتی و جغرافیایی سرزمین های اشغالی فلسطین تاکید دارد .

 

در واکنش به استقبال جامعه بین الملل از تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین  نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور ساخت هزار واحد مسکونی جدید یهودی نشین را در کرانه غربی رود اردن و  بیت المقدس صادر کرد  و وزیر مسکن این رژیم هم مناقصه‌ ای برای ساخت ۱۱۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک‌ های صهیونیست‌ نشین این مناطق منتشر کرد.
 

روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت به دستور نتانیاهو  ۱۰۰۰ واحد های مسکونی جدید قرار است در شهرک های صهیونیست نشین ” رامات اشلومو ” در قدس، افرات، نیتار عیلیت ، وادم ،‌جفعات زئیو ، اریل و الفی منشیه در کرانه غربی رود اردن احداث شوند.
به گزارش خبرگزاری فلسطینی ” معا ” از بیت لحم ، یک منبع دیپلماتیک  خارجی در این خصوص گفته است این دستور نتانیاهو نشان می دهد اسرائیل روند  شهرک سازی ها را در مناطق فلسطینی متوقف نکرده است .

 

 

نمایندگان شهرک های صهیونیست نشین در کرانه غربی رود اردن  هفته گذشته با نخست وزیر اسراییل دیدار کردند و از او خواستند با ادامه ساخت واحدهای مسکونی بیشتری در مناطق فلسطینی موافقت کند. همچنین نتانیاهو قرار است در نشست کابینه اش در یکشنبه آینده موافقت خود را با پیشنهاد  رییس حزب صهیونیستی ” خانه یهودی ” مبنی بر آزاد نکردن اسیران فلسطینی اعلام کند.
 

در این حال، رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعلام کردند وزیر مسکن این رژیم چهارشنبه شب مناقصه‌ای برای ساخت ۱۱۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک‌ های صهیونیست‌ نشین در کرانه باختری رود اردن و ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در بخش شرقی بیت المقدس منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس، این اقدام در واکنش به تشکیل دولت جدید فلسطینی صورت گرفت.

 

به نوشته روزنامه هاآرتص، یوری آریل وزیر مسکن اسرائیل از حزب ملی‌گرای ” خانه یهود ” که طرفدار شهرک سازی است اعلام کرد: ” من از تصمیم دولت برای ارائه پاسخی مناسب  به دولت فلسطین استقبال می کنم. اسرائیل حق دارد در سراسر اراضی فلسطینی ساخت و ساز کند .”

دولت جدید فلسطینی متشکل از شخصیت‌های مستقل و مورد حمایت حماس، روز دوشنبه سوگند یاد کرد
دولت جدید فلسطینی متشکل از شخصیت‌های مستقل و مورد حمایت حماس، روز دوشنبه سوگند یاد کرد و آمریکا، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و روسیه از آن استقبال کردند.

توافق گروههای فلسطینی برای تشکیل دولت واحد
رژیم صهیونیستی که از تشکیل دولت جدید فلسطینی به شدت خشمگین شده است، ائتلاف تشکیلات خودگردان را با حماس  محکوم و روز دوشنبه تهدید کرد مجازات‌ های بیشتری علیه تشکیلات خودگردان اتخاذ می کند.

:: Information 424
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۱۶ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما