ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25656 پست
:: ورودی گوگل امروز : 13 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

۰

 

یکی از شب های برنامه پر بیننده “خندوانه” به مهاجران افغانستانی در ایران اختصاص یافت: هم تماشاگران برنامه از شهروندان افغانستانی مقیم ایران بودند، هم مهمان برنامه از شعرا و نویسندگان افغانستان بود و هم آهنگ ها و ترانه های افغانستانی در برنامه پخش شد. حتی ”جناب خان” ، عروسک محبوب این برنامه هم قطعه ای از آهنگ های افغانستانی را برای حاضران اجرا کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این برنامه را بی تردید می توان یکی از قله های “خندوانه” نامید چرا که برای اولین بار بود که پر بیننده ترین برنامه شاد تلویزیون به ۳ میلیون مهاجر افغانستانی می پرداخت که از بد حادثه، به دامن همسایه پناه آورده اند و مشق غربت می کنند.
قطعاً، هم ایرانی ها دوست دارند که در افغانستان صلح حکمفرما شود و افغانستانی ها به موطن شان بر گردند و هم خود آنها دوست دارند زندگی در وطن را بی واهمه ترس و جنگ، تجربه کنند.

با این حال واقعیت ها خود را بر آرزوها تحمیل می کنند و افغانستانی ها مهمان همسایگان ایرانی شان هستند. کسی چه می داند شاید دست روزگار زمانی جای این مهمانان و میزبانان را عوض کند و البته دعا می کنیم که هرگز چنان نشود.

افغانستانی ها در تمام سال هایی که در ایران زیسته اند، سخت، بی ادعا و کم توقع کار کرده اند و رد کارهایشان را در می تواند در بسیاری از برج های تهران و شهرهای دیگر سراغ گرفت.
اگر هم روزی یکی از آنان جرمی و جنایتی را مرتکب شده، رسانه ها تیتر زده اند که یک افغانستانی فلان جرم را مرتکب شد و گناه او به اسم همه مهاجران افغانستان نوشته شده است! و این در حالی است که اغلب شان با زحمت و شرافت ، نان بازوی خود را می خورند و گاه کارهایی چنان سخت را می پذیرند که بسیاری از کارگران ایرانی پذیرایش نیستند.

کار رامبد جوان در برنامه “خندوانه” از آن جهت دوست داشتنی بود که مهمانان ناخوانده ایرانی ها را در وضعیتی متفاوت از همه کلیشه ها نشان داد، ایرانی ها را با آنان از نمایی دیگر آشنا کرد، به احساسات و عواطف شان نزدیک تر کرد و خنده بر لبان مهمان ها نشاند.

ما و افغانستانی ها ، هم همسایه ایم و هم اشتراکات فراوانی داریم و در این میان، هم دوستان نادان و هم دشمنان بسیار دانا، می کوشند آتش به جان این همسایگی و دوستی بیندازند. نباید گذاشت چنین شود و خندوانه تنها یک گام کوچک و البته زیبا در این مسیر برداشت.

 

“خندوانه” و افغانستانی ها

:: Information 328
موضوع : متفرقه ها
تاریخ بروزرسانی : ۱۵ مرداد ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25559 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما