ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25405 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

وب‌سایت پول نیوز: سرانه تولید ناخالص داخلی، امید به زندگی، حمایت اجتماعی، اعتماد و آزادی. همچنین مردم می توانند به کیفیت زندگی خود از ۰ تا ۱۰ نمره بدهند.

 هر سال موسسه U.N. Sustainable Development Solutions Network لیستی از خوشحال ترین کشورهای دنیا منتشر می کند. این لیست بر اساس ۶ فاکتور تهیه می شود:

لیست کشورها به این ترتیب است:

۱۰٫ سوئد

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

سوئد از رتبه هشتم در سال گذشته به رتبه دهم سقوط کرده است اما هنوز در ده کشور اول قرار دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی بسیار بالاست که با همسایه های شمالی تقسیم می شود. البته این تنها دلیل نیست. قانون ۶ ساعت کار در روز، مرخصی برای مادران و پدران با پرداخت حقوق، و مراقبت رایگان از کودکان نشان می دهد که سوئدی ها تعادل خوبی بین زندگی و کارشان ایجاد کرده اند.


۹٫ استرالیا

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

علاوه بر تعادل خوب بین زندگی و کار و میزان پایین استرس، استرالیایی ها یکی از بالاترین امید به زندگی ها را دارند: ۸۳ سال. در سیستم آموزشی این کشور تاکید زیادی بر ورزش از سنین پایین می شود.


۸٫ نیوزلند

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

نیوزلند بخش اعظم این رتبه را مدیون “حمایت اجتماعی” است. اینکه کسی را داشته باشید که موقع مشکلات بتوانید روی او حساب کنید نقش مهمی در میزان خوشحالی شما دارد. همچنین جاذبه های طبیعی استرالیا از جمله ساحل ها، باغ های انگور و کوه ها نیز در این رتبه بی تاثیر نبوده اند.


۷٫ هلند

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

علاوه بر رتبه هفتم در این لیست، هلند در مورد “انحراف خوشحالی” نیز در مقام اول قرار دارد. معنی این عبارت این است که “بین میزان رضایت خوشحال ترین و ناراحت ترین مردم این کشور کمترین اختلاف در جهان وجود دارد.”


۶٫ کانادا

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

تنها کشور قاره آمریکا که در این لیست قرار گرفته کانادا است و این که پول همه چیز نیست از اینجا ثابت می شود. چون سرانه تولید ناخالص داخلی در کانادا ده هزار دلار از آمریکا کمتر است.


۵٫ فنلاند

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

فنلاند همیشه در لیست بهترین نظام های آموزشی دنیا قرار دارد. معمولا فقط کره جنوبی، ژاپن و سنگاپور بالاتر از آن قرار دارند. در این کشور احترام زیادی برای معلم ها وجود دارد و معلم ها باید حتما فوق لیسانس داشته باشند. سیستم آموزشی این کشور بیشتر بر اساس یادگیری تجربی است. همچنین اگر شما دانشگاه را تمام کرده و بیکار باشید دولت به شما تا زمانی که کار پیدا کنید کمک می کند.


۴٫ نروژ

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

در بین کشورهای این لیست نروژ بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی را دارد. پس پول هم بی تاثیر نیست!! اما در این کشور چیزهای دیگری وجود دارد که به آن این رتبه را داده است. دولت بسیار یکپارچه و اقتصاد پر رونق که بر پایه منابع طبیعی نروژ بنا شده است، حمایت اجتماعی و اعتماد به دولت، همه و همه در این رتبه تاثیر داشته است.


۳٫ ایسلند

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

گزارش مربوط خوشحال ترین کشورهای دنیا در مورد ایسلند توضیحات مفصلی داده است. شاید به خاطر اینکه خیلی ها انتظار ندارند آن را در این لیست ببینند، به خصوص بعد از فروپاشی اقتصادی در سال ۲۰۰۷٫ اما رویارویی ایسلند با بحران اقتصادی و همچنین حمایت اجتماعی از عوامل تعیین این رتبه بوده اند. اکثر ایسلندی ها گفته اند در دوران بحران دوستان و خانواده تکیه گاه آنها بوده اند. و این، به گفته گزارش، در خوشحالی مردم ایسلند تاثیر زیادی داشته است. همچنین این کشور از لحاظ جاذبه های طبیعی مانند یک سیاره جداگانه است.


۲٫ سوئیس

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

در سوئیس همه چیز به رفراندوم گذاشته می شود از تعداد روزهای مرخصی در سال گرفته تا اینکه چه تعداد مهاجر باید در کشور وجود داشته باشد. سالانه تعداد زیادی همه پرسی در این کشور برگزار می شود. این سیستم دموکراسی مستقیم باعث شده که سوئیسی ها حس مشارکت بالای در سرنوشت کشورشان داشته باشند. از مسائل محیط زیست گرفته تا حقوق بشر، حتی نصب چراغ راهنما در خیابان همه به همه پرسی گذاشته می شود. سوئیسی ها به درونگرا بودن معروف اند و این ممکن است برای گردشگرانی که بار اول به سوئیس می روند جالب نباشد. اما این احساس که صدای همه شنیده می شود نقش زیادی در خوشحال دارد. این سیستم سیاسی همچنین باعث شده زوریخ و ژنو جز قابل زندگی ترین شهرهای دنیا باشند.


۱٫ دانمارک

خوشحال ترین کشورهای دنیا (+عکس)

در لیست ۲۰۱۶ دانمارک خوشحال ترین کشور دنیاست چون در همه معیارهای مورد بحث رتبه بالایی دارد، امید به زندگی، درآمد، تحصیلات، اما مهمتر از همه این کشور به تولید انرژی های سبز بسیار متعهد است. (در سال ۲۰۱۴، ۳۹٫۱ در صد انرژی این کشور از باد به دست آمده است.) در این کشور بیشترین میزان استفاده از دوچرخه وجود دارد. بخش قابل توجهی از خوشحالی در این کشور قطعا به دلیل احترام به سیاره ای است که روی آن قرار دارد. همچنین فاکتورهای دیگر از جمله: اعتماد، امنیت اقتصادی، آزادی، مشارکت مدنی و تعادل بین کار و زندگی موثر بوده اند. پس اگر برای شما این سوال پیش آمده که چقدر خوشحالید، از فکر کردن به آن دست بردارید و به دوچرخه سواری بروید!

:: Information 557
تاریخ بروزرسانی : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25308 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما