ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 10 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

راز جذابیت افراطی گری برای جوانان هزاره سوم در جهان اوضاع آن قدر برای داعش دشوار شده که حتی برای اجرای عملیات انتحاری (که به نوعی امضاء این گروه محسوب می شود)، مجبور به استفاده از افراد بسیار مسن شده است. با این حال، داعش هنوز هم توانایی خود برای هدایت و انجام عملیات در کشورهای بسیار دورتر از سرزمین های اشغال شده در عراق و شام را حفظ کرده و حملات اخیر تهران، کابل و منچستر نشان دهنده این مدعا است. در کمال تعجب ما، هنوز هم هستند کسانی که با وجود شرایط اجتماعی و اقتصادی مناسب در کشورهای پیشرفته و مرفه، زندگی خود را رها کرده و برای پیوستن به داعش یا اجرای دستورات آن ها در سایر کشورها به عضویت این گروه در می آیند. پرسشی که شاید پاسخ آن مهم تر از شکست نظامی داعش و پاکسازی سرزمین های اشغال شده توسط آن باشد، دلیل جذابیت آن برای جوانان و پیشگیری از جذاب اعضای جدید است.

داعش ممکن است به زودی از سوریه و عراق رانده شود، اما با ورود زندگی این گروه تروریستی به فاز بعدی خود، یعنی فعالیت در فضای مجازی و ادامه فعالیت های تروریستی با جذب اعضای جدید از سراسر دنیا می تواند خطری ماندگار برای امنیت و صلح جهانی ایجاد کند. شناخت بهتر دلایل جذابیت تفکرهای افراطی برای جوانان و مقابله روشمند با آن شاید موثرترین سلاح ضدتروریستی ممکن باشد.

راز جذابیت افراطی گری برای جوانان هزاره سوم در جهان درواقع، بقای هر گروه تروریستی به وجود اعضای وفادار به سازمان و اهداف آن وابسته است و تنها در صورتی می توان یک گروه تروریستی را پایان یافته تلقی کرد که دیگر تفکر آن گروه خریداری در میان جوامع مختلف نداشته باشد.

راز جذابیت افراطی گری برای جوانان هزاره سوم در جهان اما پرسش اصلی در این بین، قدم بعدی داعش نیست، بلکه اقداماتی است که می توان انجام داد تا از جذب اعضای بیشتر برای این گروه جلوگیری شود. نگاهی دقیق به ویژگی های روان شناختی افرادی که جذب گروه ها و تفکرات تروریستی و افراطی می شوند، می تواند به ما کمک کند بهتر با این مشکل رو به رو شویم.

راز جذابیت افراطی گری برای جوانان هزاره سوم در جهان درواقع بیشتر داوطلبان خارجی داعش و حامیان آن، از نظر خصوصیاتی مثل همدردی، شقفت، ایده آل گرایی و تمایل برای کمک به جای صدمه زدن به دیگران، مثل باقی جمعیت هستند و در زمره افراد معمولی جامعه قرار می گیرند. درواقع موضوع تنها به داعش محدود نیست و باید دید چه خصوصیات مشترک روانی در افرادی از سراسر جهان باعث می شود که بخواهند در مقابل قدرت های حاکم، سلاح در دست بگیرند؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که اعضای گروه های تروریستی از سراسر جهان در نقطه نظرهای کلیدی مثل باور به سرنوشت محتوم جهان و از دست رفته بودن آن، ناممکن بودن تغییرات مسالمت آمیز، اعتقاد به شرافتمندانه بودن قربانی کردن خود، اعتقاد به توجیه وسیله توسط هدف و ممکن بودن ساختن یک آرمان شهر روی زمین، با یکدیگر مشترک هستند. البته این دیدگاه ها تنها مختص اعضای گروه های تروریستی نیست و بسیاری از مردم معمولی هم همین باورها را دارند.

راز جذابیت افراطی گری برای جوانان هزاره سوم در جهان درواقع، بدون از بین بردن فیزیکی مصداق های خشونت و قرائت افراطی داعشی از اسلام، مقابله با تحرکات فرهنگی و تاثیر معنوی آن ها بر افراد، کاری بیهوده است. برای شکست داعش، نخستین گام تصرف سرزمین هایی است که این گروه با توحش و خشونت اشغال کرده است. اما توجه به ریشه های فرهنگی و فکری که باعث پاگرفتن این سازمان می شود، می تواند به حل مساله به صورت کامل، بسیار کمک کند. توجه بیشتر به مسایلی که باعث ایجاد حس نابرابری، تبعیض، ظلم و دادخواهی در این افراد می شود، می تواند رویکرد موثرتری در طول زمان باشد، چرا که تنها در صورت نبود حمایت و فعالیت اعضای جدید است که می توان به نابودی کامل  داعش و گروه های تروریستی مثل آن امیدوار باشیم.

این گزارش حواشی و موافقان و مخالفان و بازتاب زیادی در دنیا و کشورمان داشت. این گزارش متهم بود که ذهن مخاطب را به این تحلیل منتهی می کند که مهندسان بیش از فیلسوفان و هنرمندان جذب جریان های خشونت طلب می شوند.
نقض گزارش گاردین در فیلم ها و تصاویری است که از داعش منتشر می شد. تصاویر حرفه ای و گاه هالیوودی نشان از این داشت که جوانانی اهل هنر هم جذب این گروه شده اند و تعدادشان هم کم نیست؛ اما سوال مهم همچنان جذابیت ایده آل گرایی افراطی برای جوانان غربی است.

:: Information 112
تاریخ بروزرسانی : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما