ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 

مقدمه ای در مورد ضرب دیدگی زانو

 

ضرب دیدگی زان

 

 ضرب دیدگی و کوفتگی زانو میتواند علت های مختلفی از جمله زمین خوردن ؛ تصادف و … باشد.زانو درد، درد مفصل است و در هر سن و هر دو جنس شایع است.علت اصلی دردزانو، آسیب دیدگی، تصادف یا آرتریت روماتوئید است. علت دیگر زانو درد کمبود کلسیم در استخوان ها و فشار زیاد روی زانو است. علایم زانو درد ورم، درد و عدم انعطاف پذیری آن است. در صورت تداوم دردزانو باید به پزشک مراجعه کنید.

ضرب دیدگی و کوفتگی فقط در هنگام ورزش کردن ایجاد نمی شود، بلکه بعضی اوقات ممکن است بر اثر ضرباتی ساده و اتفاقی در زندگی روزمره ایجاد شود. در ورزش هم این مشکل بیشتر برای کسانی پیش می آید که بدون گرم کردن، مهارت یا آمادگی قبلی دست به انجام حرکات ورزشی می زنند. در بسیاری از اوقات، انجام درست و به موقع بعضی اقدامات از بدتر شدن صدمه ایجاد شده جلوگیری و دوره درمان را کوتاه می کند.

برای رفع زانو درد بر اثر آسیب دیدگی یا استرس می توان از مسکن، ژل و کرم استفاده کرد اما در این مطلب به راهکارهای درمانی ساده و آسان دردزانو می پردازیم.با دلگرم همراه باشید.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

ضرب دیدگی چیست؟

 

ضرب دیدگی چیست؟

ضرب دیدگی چیست؟

 

 

معمولا ضرب دیدگی به معنی کشش یا پارگی الیاف (بافت های) عضلات است. اکثر ضرب دیدگی عضلات با همدیگر رخ می دهد. زیرا عضله بیش از حد توان کشیده می شود یا به شدت به آن فشار اورده می شود که بیش از توان انقباض عضله است.

این آسیب ها به ویژه در حرکات ورزشی شایع هستند.

شدت ضرب دیدگی (اسیب) عضله درجه بندی می شود به:

ضرب دیدگی درجه یک:

زمانیکه فقط چندین بافت عضله کش اورده می شود یا پاره می شود ضرب دیدگی خفیف است. عضله اسیب دیده حساس و دردناک است اما توانایی و استحکام بهنجاری دارد.

ضرب دیدگی درجه ۲:

ضرب دیدگی متوسط با بافتهای اسیب دیده بسیاری همراه است و با درد عضله شدیدتری همراه است. همچنین تورم خفیف و کمبود توانایی حرکت اندام و کبودی ایجاد می شود.

ضرب دیدگی درجه ۳:

فقدان عملکرد کل عضله وجود دارد.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

 

رگ به رگ شدن (پیچ خوردن) وضرب دیدگی (اسیب)

 

 

رگ به رگ شدن (پیچ خوردن) وضرب دیدگی (اسیب)

 

 

این مقاله توصیه نمی کند که چطور تشخیص دهیم چه اسیبی دارید. مثلا اگر شما اسیبی دارید گفتن ان سخت است که شما شکستگی استخوان دارید یا اسیب جدی تری دیگری دارید. بنابراین اگر شما شک دارید که شکستگی یا اسیب مهمتری دارید پزشک یا پرستار را ملاقات کنید. زیرا علایم این حالت ها بسیار شبیه شکستگی و یا دررفتگی مفصل هستند و تشخیص آن باید به وسیله کادر درمانی دوره دیده انجام شود.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

رگ به رگ شدن چیست؟

 

رگ به رگ شدن اسیب به رباط است. رباط ها بافتهای قوی طنابی شکل اطراف مفصل ها هستند که استخوان ها را به یکدیگر پیوند می دهد. انها از مفاصل حمایت می کنند. معمولا یک رباط با کش اورده شدن در طول یک حرکت ناگهانی صدمه می بیند. رباط های اطراف استخوان قوزک پا از نوعی هستند که در اکثر مواقع پیچ می خورند.

شدت پیچ خوردن درجه بندی می شود به:

درجه۱: کشش خفیف پا بدون بی ثباتی مفصل

درجه۲: پارگی جزئی رباط اما بدون ایجاد بی ثباتی مفصل

درجه۳: پارگی کامل رباط با ناپایداری مفصل یک رباط اسیب دیده باعث التهاب، تورم و خونریزی (کبود شدن) اطراف مفصل اسیب دیده می شود و حرکت مفصل دردناک است.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

 

علایم و نشانه‌های ضرب خودرگی

 

۱) درد و تورم در ناحیه تورم

۲) ممکن است طرح لباس مصدوم کبودی روی پوست نقش ببندد در صورت مشاهده چنین حالتی آن ‌را به عنوان یک حالت بالقوه خطرناک در نظر بگیرید چون به احتمال زیاد اندام‌های زیرین صدمه دیده‌اند.

۳) ناحیه جراحت به رنگ آبی ارغوانی تغییر رنگ می‌دهد.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

عوامل ایجاد کننده ضرب دیدگی

 

۱) افتادن اشیاء سنگین روی اندام‌های گوشتی بدن مثل ران‌ها یا باسن.

۲) اصابت شدید اندام‌های بدن به اجسام.

۳) برخورد بدن به زمین یا افتادن روی بدن.

۴) خون‌ریزی داخلی قابل توجه.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

راه های درمان کوفتگی زانو

 

درمان زانو درد با یوگا

 

یوگا درمان بسیاری از مشکلات جسمی است. با این ورزش هر نوع دردی را می توان درمان کرد و مغز و قلب را سالم نگه داشت. یوگا همچنین در رفع درد پا نیز موثر است. بسیاری از حالت های یوگا عضله زانو را تقویت می کند و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد. یوگا برای رفع درد مکرر زانو بسیار مفید است.

 

با کاهش پیدا کردن میزان کلسیم، استخوان ضعیف می شود

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

 

درمان زانو درد با مصرف کلسیم

 

در بسیاری از موارد درد مفصل به علت کمبود کلسیم است. با کاهش پیدا کردن میزان کلسیم، استخوان ضعیف می شود. بنابراین لازم است برنامه غذایی غنی از کلسیم و دیگر مواد مغذی لازم اتخاذ کنید. فرآورده های لبنی، ماهی و… باید به طور منظم مصرف شود.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

 

ماساژ زانو با روغن

 

ماساژ با روغن داغ، درمان خانگی زانو درد است

درمان زانو درد با ماساژ روغن: ماساژ با روغن داغ، درمان خانگی زانو درد است. از روغن نارگیل، روغن زیتون یا هر نوع روغن دیگر می توانید برای زانو درد استفاده کنید. ماساژ باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد و به حالت چرخشی انجام شود.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

چاقی,درد زانو

 

ورزش های کششی می تواند برای رفع زانو درد مفید باشد

درمان زانو درد با ورزش: گاهی زانو درد به علت چاقی مفرط یا اضافه وزن است. ورزش های منظم از جمله ورزش های کششی می تواند برای رفع زانو درد مفید باشد.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

شیر و زردچوبه,درمان دردزانو

 

زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و درد زانو را تسکین می دهد

مصرف روزی یک لیوان شیر گرم با مقداری عسل و زردچوبه مفید است. زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و درد زانو را تسکین می دهد. کرم ها یا پمادهای حاوی رازیانه که خاصیت ضدالتهابی دارد نیز می تواند درد را تسکین دهد.

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

موارد زیر باعث کوفتگی و ضرب دیدگی زانو میشود:

 

اجتناب کنید از : گرما و حرارت، مثلا دوش اب گرم ، حمام بخار، کیسه گرم گرما در مقایسه با یخ بر جریان خون تاثیر معکوس دارد یعنی گرما جریان خون را بیشتر و تقویت می کند. بنابراین زمانیکه التهاب ایجاد شده از گرما باید دوری شود. اما بعد از حدود ۷۲ ساعت احتمال دارد التهاب کمتری ایجاد شود پس گرما می تواند پس از این مدت، ارامش بخش و تسکین دهنده باشد.

نوشیدن مشروبات الکلی می تواند خونریزی وتورم را افزایش دهد و التیام را کاهش دهد. دویدن یا هر نوع ورزش دیگر که باعث اسیب بیشتری می شود.

ممکن است ماساژ دادن خونریزی و تورم را افزایش دهد. اما به موجب ایجاد گرما بعد از حدود ۷۲ ساعت ممکن است ماساژ ملایم و اهسته تسکین دهنده باشد.

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 

توصیه های لازم

 

برای پیچ خوردن

مفصل اسیب دیده را حرکت ندهید. کاری نکنید که باعث ایجاد درد بیشتر شود. مفصل را به ارامی دوباره حرکت دهید، بعضی اوقات بدین معنی است که چندبار در روز ورزش ملایم انجام دهید.هدف این است حرکت دادن مفصل در تمام راهنماهای معمول وجود دارد و از سفت شدن ان جلوگیری کنید ممکن است فیزیوتراپی به پیچ خوردگی های شدیدتر کمک کند ممکن است یک فیزیوتراپ ورزش کردن را توصیه کند. به هر حال شما نباید مفصل اسیب دیده را درگیر کنید یا ورزش های سنگین تا حداقل ۳-۴ هفته بعد از اسیب انجام دهید.

برای ضرب دیدگی(آسیب عضله)

بهتر است عضله اسیب دیده برای چند روز اول بعد از آسیب بی حرکت باشد. ممکن است توصیه شود که در اسیب دیدگی شدید از عصای زیر بغل استفاده کنید. معمولا بعد از چند روز تدریجا شما می توانید دوباره از عضله استفاده کنید.

 

 

 

 

ضرب دیدگی و کوفتگی زانو

 گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

+ ۱ مخالفم – ۰

:: Information 410
تاریخ بروزرسانی : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما