ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25110 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۲/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

آمار کلسترول بالا
از آنجا که کلمه کلسترول ا فقط در مورد هر بسته غذایی که خریداری می کنید، مهم است که بدانید که چه چیزی است، چه کاری انجام می دهد و چه مقدار از آن ایمن است. در زیر حقایق مهم کلسترول شما باید بدانید.

چه مقدار کلسترول است
کلسترول چربی نیست به طور بیوشیمیایی آن “استرول” نامیده می شود. بدون کالری است، بنابراین بدن نمی تواند انرژی حاصل از آن را دریافت کند. کلسترول بخشی جدایی ناپذیر از غشاهای سلولی در سراسر بدن شما را تشکیل می دهد، مانند نوعی ملات که دیوار آجر را با هم نگه می دارد. این به ویژه در ساختار سلولی مغز و سیستم عصبی مرکزی مهم است و جزء مهمی از غلاف میلین است که عایق را به اعصاب می دهد. بدن از کلسترول برای ایجاد اسیدهای صفراوی استفاده می کند که برای هضم غذایی مناسب لازم است. این همچنین یک بخش حیاتی از هورمون های آدرنال و جنسی (استروژن، پروژسترون، تستوسترون) است و به بدن کمک می کند تا ویتامین D را تولید کند.

فقط غشاء سلولی از بافت حیوانی دارای کلسترول هستند. غشای سلولی گیاهان شامل فیبر، کلسترول نیستند. وقتی کلسترول را بر روی یک بسته میوه، سبزیجات، دانه ها یا حتی روغن نباتی مشاهده می کنید، اعتقاد ندارید که تولید کننده از طریق برداشتن کلسترول به شما کمک می کند. کلسترول در این غذاها برای شروع وجود ندارد. در حالی که کلسترول برای زندگی ضروری است، بدن کلسترول را به آن نیاز دارد. شما می توانید خیلی خوب، حتی بهتر، با خوردن کلسترول کم یا بدون غذا زندگی کنید.

چه کلسترول می کند
کلسترول از چربی های اشباع شده در منابع حیوانی مانند گوشت، مرغ، زرده تخم مرغ، کبد، کره، پنیر و سایر محصولات لبنی وارد بدن می شود. کلسترول به کبد می رسد که در آن کلسترول در آن قرار دارد. با استفاده از لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) از کبد به سلول ها منتقل می شود، که مانند یک کشتی قایق تغذیه عمل می کند؛ بارگذاری کلسترول و حرکت در جریان خون، متوقف کردن در سلول ها و سپردن آن به سلول هایی که به آن نیاز دارند. اگر یک سلول در حال حاضر کافی است، “تحویل” کالای کلسترول را رد می کند. LDL بیش از حد در خون نگهداری می شود که کلسترول در دیواره های شریان سپرده می شود و باعث ایجاد پلاک آترواسکلروز می شود. پلاک بیشتر که ایجاد می شود، باریک تر شریان ها، تا زمانی که نهایتا خون به ارگان های حیاتی کاهش می یابد. به همین دلیل LDL ها به عنوان “کلسترول بد” شناخته می شوند. *

اما قلب، نجات دهنده تغذیه نیز در جریان خون، چگالی لیپوپروتئین ها یا HDL ها وجود دارد. اینها به عنوان “کلسترول خوب” شناخته می شوند، زیرا آنها مانند جارو برقی از طریق جریان خون حرکت می کنند، کلسترول موجود در جریان خون را جذب می کنند، و احتمالا کلسترول را از پلاک چربی تغذیه می کند. HDL ها این کلسترول اضافی را به کبد انتقال می دهند که به صفرا تبدیل می شود که به روده منتقل می شود. کلسترول شما چگونه کبد شما را به طور عمده توسط ژنتیک تعیین می کند، و در مرحله دوم به وسیله رژیم غذایی شما تعیین می شود.

چقدر کلسترول شما نیاز دارید؟
اگر بدن شما فقط مقدار مناسب کلسترول، HDL و LDL را داشته باشد، در تعادل کلسترول قرار دارد. اما چقدر مقدار مناسب است؟

کلسترول در رژیم غذایی خانگی
برای اکثر مردم، حدود ۸۰ درصد از کلسترول خون آنها توسط بدن خود ساخته شده است، باقی مانده از رژیم غذایی خود را. در واقع، بدن شما به کلسترول نیاز دارد تا مقدار آن حدود ۳۰۰۰ میلی گرم در روز باشد که ده برابر حداکثر توصیه برای کلسترول رژیم غذایی روزانه است. برآورد شده است که حدود سی درصد افراد به تاثیر کلسترول بالا بر کلسترول رژیم حساس هستند. به طور معمول هنگامی که یک فرد سالم غذاهای کلسترول بالا را مصرف می کند، کبد تولید کلسترول خود را کاهش می دهد تا کلسترول خون را در سطح سالم حفظ کند. در افراد حساس به کلسترول، این مکانیسم نظارت داخلی کار نمی کند، به طوری که سطح کلسترول خون آنها افزایش می یابد زمانی که آنها غذاهای بالا کلسترول.

یک نظریه که حساسیت کلسترول را توضیح می دهد، انسان ها گیاهخواران طبیعت هستند. در اصل، بدن انسان به شکل ژنتیکی برای متابولیسم کلسترول در رژیم غذایی کار نمی کرد، زیرا گیاهان بدون کلسترول هستند. به عنوان رژیم غذایی انسان شروع به شامل محصولات حیوانی، بدن برخی از افراد به منظور جلوگیری از کلسترول بیش از حد، روش های متابولیک را توسعه دادند، و برخی دیگر آن را نداشتند. افرادی که از آنهایی که سازگاری نداشتند، از نظر کلسترول حساس هستند.

تفاوت جنسیتی با کلسترول
زنان تمایل دارند سطح HDL بالاتری نسبت به مردان داشته باشند، از آنجا که هورمون جنسی زنانه HDL و هورمون های جنسی مرد HDL را پایین می آورد. در دوران یائسگی، تولید استروژن کاهش می یابد و HDL هم همین طور است. فقط یک شبه بیوشیمیایی نیمه عمر دیگر که باید زنان مبتلا به یائسگی را برای شروع تمرینات ورزشی بالا بکشد.

:: Information 35
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25013 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما