ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25802 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه مصمم به افزایش ظرفیت گردشگری شیعی در کشور هستیم گفت: سعی خواهیم کرد تا در دو و سه سال آینده با فراهم ساختن امکانات و شرایط آمار ورود گردشگران شیعی به کشور را افرایش دهیم.

مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه «فرش عشق» با مضمون فرش های عتبات عالیات گفت: بیش از ۲۶۰ میلیون شیعه در دنیا وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کافی ببریم.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۸۰ میلیون نفر ایرانی هستند گفت: باید برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم تا آمار دیدار گردشگران شیعی را به اماکن مذهبی همچون مشهد، قم، شیراز و مشهد اردهال و شهرری افرایش دهیم.

معاون رییس جمهوری افزود: حدود ۲۰۰ میلیون شیعه در سایر کشورهای دنیا زندگی می‌کنند که علاقمند و عاشق زیارت اماکن مذهبی شیعیان در ایران هستند.

رییس سازمان میزاث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: سال گذشته نزدیک به دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از شیعیان جهان به ایران آمدند که از این بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر عراقی و ۵۰۰ هزار نفر هم از کشورهای حاشیه خلیج فار س بودند.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم ظرفیت ایران درحوزه گردشگری بیشتر از این ارقام است و ما در تلاشیم تا طی چند سال آینده این رقم را به پنج میلیون نفر گردشگر شیعی در سال افزایش دهیم.

سلطانی فر اظهار داشت: این مساله باعث تبادل فرهنگی و بهره‌برداری اقتصادی، ارز آوری و ایجاد اشتغال می‌شود.

مشاور رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه موضوع بافت فرش برای اماکن مقدس شیعیان از گذشته نزد ایرانیان مرسوم بوده و ریشه تاریخی دارد گفت: ایرانی‌ها زیراندازهای این اماکن را تامین می‌کردند و آن را بخشی از اعتقاد خود می‌دانند.

وی گفت:سعی داریم تا فرهنگ بافت فرش را با عنوان فرش عشق به عنوان میراث فرهنگی ناملموس ثبت ملی کنیم و سپس با طرح در مجامع جهانی به ثبت جهانی برسانیم.

 

۴۵۵۰۳

:: Information 257
تاریخ بروزرسانی : ۶ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25705 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما