ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25796 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

انواع افکار وسواسی

در بعضی موارد، عواملی سبب بروز یا تشدید اختلال وسواس قهری می شود. مواردی مانند: اختلال در بدن (تصورزشت بودن)، هیپوخاندریازی (مشکوک شدن به بیماری های جسمی)، تریچتیلومیا (کشیدن مو)، برخی از اختلالات غذا خوردن اختلالات مبتنی بر بیماری های عصبی مانند سندرم تورات، اختلال دیسمورفیک بدن – اختلال هارینگ و اختلال پوستی.

تقارن لوازم و روش خاص رفتاری، از ویژگی های خاص این گونه افراد است. به عنوان مثال، توجه به رنگ، اندازه یا شکل خاص. کودکان و نوجوانانی که دچار این نوع وسواس قهری هستند، یا مضطرب می شوند، زیرا «تنها در تصورات خود دچار وسواس هستند »، یا با نوعی اعتقاد خرافات گونه تصور می کنند اتفاق بدی رخ می دهد (به عنوان مثال، اگر کفش های من به درستی مرتب نشده باشند، مادر من خواهد مرد!).

راههای درمان وسواس قهری چیست؟

اغلب، محتوای وسوسه های فکری بسیار عجیب و غریب است. به عنوان مثال، یک کودک مبتلا به وسواس فکری، ممکن است  تمام اسباب بازی های خود  را به ترتیب و از کوچکترین تا بزرگترین  مرتب کند، در غیر این صورت اتفاق بدی برای اعضای خانواده اش می افتد.

اکثر کودکان و نوجوانان آگاه هستند که این افکار، عجیب هستند؛ با این حال، اگر فرزند شما چنین تصوری ندارد،تعجب نکنید. اکثر کودکان فکر نمی کنند که اعمال آن ها غیر طبیعی و نادرست است.

نیاز به کمال برای اکثر کودکان مهم است ؛اما در برخی کودکان مبتلا به وسواس قهری ، قدرت واقعی مشاهده نمی شود.

به عنوان مثال، فرزند شما ممکن است قادر به انجام تکالیف خود نباشد یا اینکه قادر به مرتب کردن کتابهایش نباشد. اما کودکان سالم ، زمانی که کاری ، به درستی انجام نمی شود ، تلاش می کنند تا آن کار را به روشی صحیح انجام دهند.

افکار ممنوعه در هنگام ورود به نوجوانی و بلوغ جنسی ایجاد می شود. اکثر نوجوانان مبتلا به وسواس قهری، در این زمان در مورد جنسیت و هویت جنسی خود فکر می کنند.

در برخی موارد، این افراد به طور ناخواسته و با تصاویر ذهنی بی دلیل ، تصور می کنند که درگیر شدن در رفتار جنسی، سبب بروز ناراحتی و حتی اضطراب در آنها می شود. به همین دلیل سعی می کنند تا از این شرایط  دور شوند.

:: Information 158
تاریخ بروزرسانی : ۴ اسفند ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25699 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما