ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25675 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۱/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

صنعت‌گران ایرانی با افزایش تقاضا برای لوازم جدید خانگی در بازار ایران، برآن شدند ماشین لباس‌شویی در ایران تولید کنند. کارخانه ارج، از نخستین تولیدکنندگان ماشین‌های ایرانی لباس‌شویی بود که تولید ماشین‌های لباس‌شویی را از دهه پنجاه خورشیدی آغاز کرد. فریدون شیرین‌کام در کتاب «سرگذشت پنجاه کنشگر اقتصادی ایران» درباره تولیدهای کارخانه ارج چنین آورده است «کارخانه ارج در طی سه دهه یکی از صنایع مشهور ایران در زمینه تولید لوازم خانگی بود. این کارخانه به ساخت ده‌ها کالای بادوام پرداخت … کارخانه ارج برای جذب نیروهای فنی، آزمون برگزار می‌کرد تا به این وسیله نیروهای کارآمد را جذب نماید. کارخانه ارج در طی دهه سی تا پنجاه، چندین مدل بخاری نفتی و گازی، کولر آبی، ماشین لباس‌شویی، یخچال و فریزر … تولید کرد. محصولات آن در کشورهای خاورمیانه نیز دارای شهرت و اعتبار بود».

آبجی گلبهار

گردهم‌آیی و مهمانی‌های زنانه، بیش‌ترین تفریحات زنان را در دوره قاجار دربرمی‌گرفت. این مهمانی‌ها و دورهمی‌ها همواره با شادی و سرور همراه می‌شد. نمایش‌هایی نیز در بسیاری از این مجلس‌های زنانه به اجرا درمی‌آمد. زنان با این نمایش‌های شاد و خنده‌آور هم‌خوانی و همراهی می‌کردند. «آبجی گلبهار» نام نمایشی شاد و زنانه است که در دوره قاجار، در بیش‌تر مناطق ایران در مهمانی‌های زنانه و آیین‌ها و جشن‌هایی چون عروسی و ختنه‌سوران اجرا می‌شد. روند کلی این نمایش‌های زنانه، از مشکلات و مناسبات زنان در جامعه قاجاری برگرفته بود و مسایلی چون مناسبات اخلاقی، ارتباط‌های خانوادگی و شرایط اجتماعی زنان را دربرمی‌گرفت. نمایش «آبجی گلبهار»، بازتاب زندگی زناشویی و شیوه‌ای از بیان احساس عروس نسبت به خانواده شوهر بود.

:: Information 241
تاریخ بروزرسانی : ۶ خرداد ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25578 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما