ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25802 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

روحانی در بخشی از سخنان خود با گرامی داشت روزهای این هفته و هفته پیش رو از جمله اربعین حسینی، رحلت پیامبر (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: خوشحالم که در ۲۴ آذرماه امسال یعنی ۱ سال و ۶ ماه بعد از ۲۴ خرداد ۹۲ روز حماسه ملی مردم عزیز ایران در مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش سال ۹۲ را شنیدم و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی با بیان این که از رئیس کل بانک مرکزی، معاونان، کارشناسان و همه‌ی کارکنان زحمت‌کش این اداره که بار اصلی را برای ساماندهی اقتصاد کشور بر دوش دارند تشکر می‌کنم، افزود: در طول یک و نیم سال گذشته کار بزرگی در بخش اقتصادی ، مالی و پولی انجام شده است که بانک مرکزی سهم بسزایی در سازمان دهی این امر به عهده داشته است.

وی با اشاره به این که بانک مرکزی وظایف فراوانی دارد و مهمترین رسالت آن در قدم اول کنترل تورم است، خاطرنشان کرد:‌ مهم است که بدانیم با ابزاری مثل بانک چگونه رفتار کنیم و از آن بهره بگیریم چون اصولا هدف نهایی بانک‌ها خدمات به مردم است که بهتر است عمده خدمات در بخش تولید باشد.

وی با اشاره به وظیفه‌ی بانک‌ها در جابجایی پول‌ها تصریح کرد: کم کم مردم می‌خواهند با موبایل کارهای بانکی خود را انجام دهند از جمله فعالیت‌های روزمره و اقتصادی‌شان، چرا که از نظر وقت به صرف مردم خواهد بود و به سرعت و دقت اقتصاد هم کمک می‌کند. همچنین از لحاظ آلودگی هوا و مصرف سوخت نیز به نفع کشور است.

وی با اشاره به اهمیت شکل‌گیری دولت الکترونیک بخصوص در حوزه ی بانک‌ها گفت: شب گذشته بانک مرکزی گزارش امیدوارکننده‌ای به دولت داد که تلاش می‌کند همپای دنیا از فناوری‌های روز برای بانک‌های کشور استفاده کند.

وی با تاکید بر این که بانک‌ها باید مورد اعتماد مردم باشند خاطر نشان کرد: امروز بانک‌ها مورد اعتماد مردم هستند و مردم سرمایه‌ی زندگی و پس اندازشان را جایی می‌گذارند که به آن اعتماد دارند. البته باید بدانیم که اموال مردم در حساب‌های بانکی جزو اسرار زندگی‌شان است. مانند یک پزشک که باید اسرار بیمارش را نزد خود نگه دارد اسرار مالی مردم نیز باید نزد بانک‌ها بماند و افشا نشود.

وی با تاکید بر این که اعتماد و دقت و سرعت عمل اساس کار بانک‌هاست اظهار کرد: باید کاری کنیم مردم از لحاظ دینی در مذاهب مختلف بتوانند راحت پولشان را نزد بانک‌ها بگذارند و دلشان قرص باشد که فعالیت‌های انجام شده در بانک بر اساس مقررات دینی است.

روحانی با اشاره به این که یکی از مقامات بلند پایه‌ی ترکیه می‌گفت که مهمترین بانک‌ها در این کشور بانک‌های اسلامی هستند، تصریح کرد: این مقام ترک می‌گفت بیشتر مردم پولشان را در بانک‌های اسلامی پس از انداز می‌کنند و بیش از ۴۰ میلیارد دلار پول مردم در این بانک‌ها است و حتی مردم معتقدند پولشان در این بانک‌ها برکت بیشتری دارد و فعالان اقتصادی قراردادهای خود را با این بانک‌ها می‌بندند.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان این که از مجلس اول قانون بدون ربا و بانکداری اسلامی تصویب شد و بانک‌های ما بر اساس قواعد اسلامی کار می‌کنند خاطر نشان کرد: خوب است در برخی از استان‌ها که حساسیت ویژه ای دارند شعباتی شکل بگیرد که دقیق‌تر وروشن‌تر و شفاف‌تر بر اساس بانک‌داری اسلامی کار کنند.

به گزارش ایسنا؛ وی با اشاره به این که ربا در اسلام کیفر بالایی دارد گفت: لحن قرآن در زمینه ی ربا بسیار تند است.

وی با تاکید بر این که بانک مرکزی باید نسبت به تعداد بانک‌ها و شعبات آن نظارت کند افزود: معیار دنیا برای تعداد بانک در کشور چه اندازه است؟ و در ده سال اخیر در دنیا چند بانک تاسیس شده است و این تعداد در کشور ما چقدر بوده است؟

روحانی تاکید کرد:‌ به جای صرف پول برای تاسیس شعب مجلل بهتر است این پول را در تولید استفاده کنیم و بانک‌های دولتی هم سرمایه‌شان را به پول تبدیل کرده و در اختیار کارآفرینان مولد قرار دهند که این کار به نفع کشور است.

منبع : جنوب نیوز

:: Information 450
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۲۴ آذر ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25705 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما