ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25663 پست
:: ورودی گوگل امروز : 11 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش خبرنگار ایرنا، ?حبیب الله حقیقی? عصر چهارشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه اظهار داشت: متاسفانه قاچاق در کشور ما از گستردگی زیادی در حوزه های مختلف برخوردار است.

وی اظهار کرد: ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین تنوع را در قاچاق کالا دارد به گونه ای که این تعداد به ۱۰۰ رقم می رسد، ضمن اینکه ایران هم یکی از کشورهای مقصد کالای قاچاق است و هم مبدا در حالی که در اکثر کشورهای دیگر دنیا اینگونه نیست.

حقیقی خاطرنشان کرد: ایران ۱۶ استان مرزی دارد و با ۱۵ کشور دنیا هم مرز است، کشورهایی که بخشی از اقتصاد آن ها روی همین مسئله قاچاق تامین می شود و به همین دلیل هیچ تلاشی برای جلوگیری از این پدیده از خود نشان نداده و با کشورمان همکاری نمی کنند.

این مقام مسوول در ادامه به اجرایی شدن قانون جدید مبارزه با قاچاق در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این قانون شامل ۱۰ فصل و ۷۷ ماده است که متناسب با شرایط روز جامعه و فناوری های نوین تدوین و از ظرفیت همه دستگاه های مرتبط و هر سه قوه استفاده شده است.

حقیقی، استفاده از فناوری های نوین در امر مبارزه با قاچاق را از ویژگی های این قانون برشمرد و گفت: علاوه بر مجازات قاچاقچیان متناسب با شرایط جامعه و تورم، همچنین به امر پیشگیری از این پدیده نیز توجه شده است.

وی توجه به درون و توانمندی های داخلی و صیانت از تولیدات داخلی و حفاظت از نیروها و دستگاه های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از دیگر ویژگی های این قانون برشمرد و گفت: امیدواریم با اصلاح رویه ها و دستورالعمل های ورود و خروج کالا زمینه سوءاستفاده های مرتبط در این حوزه مسدود شود.

حقیقی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تاکید بر درون و ظرفیت داخلی دارد و قاچاق نیز مخرب حوزه تولید داخلی و نگاه به درون است، تصریح کرد: هرقدر در مبارزه با قاچاق موفق باشیم در قسمت قابل توجهی به اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشانده ایم.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا در ادامه، مهمترین قاچاق خروجی از کشور را سوخت عنوان کرد و افزود: سوخت نزدیک به ۴۵ درصد قاچاق خروجی کشور را شامل می شود.

وی، قاچاق را در حوزه های مختلف اثرگذار دانست و گفت: اثرات آن در حوزه های بهداشتی، سلامت، فرهنگی و امنیتی از نمود بیشتری برخوردار است به همین دلیل باید همه دستگاه ها به کاهش این پدیده کمک کنند.

حقیقی همچنین قاچاق را آفت تولیدات داخلی عنوان و خاطرنشان کرد: زمانی که تولیدات داخلی رونق نداشته باشد کار زیادی برای حل مشکلات بیکاری نیز نمی توانیم انجام دهیم و مشکلات بیکاری کماکان پا برجا خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به سفر دو روزه خود به استان کرمانشاه، از تلاش تمامی دستگاه ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی و ابراز امیدواری کرد تا این پدیده در آینده ای نزدیک در این استان مرزی به حداقل برسد.

۷۴۵۸/۵۶۷/۶۸۱

:: Information 496
تاریخ بروزرسانی : ۱ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25566 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما