ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

زردی در نوزادان 
زردی بیشتر در نوزادان شیرده و بیشتر طول می کشد. در اغلب موارد، آن بی ضرر است، اما ترس از زردی در بخشی از والدین و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب موانع برای موفقیت تغذیه با شیر مادر را ایجاد می کند. در اینجا برخی از زمینه های مربوط به زردی و راه های به حداقل رساندن دخالت در تغذیه با شیر مادر است.

جوانان جدید چه هستند؟
زردی (همچنین به عنوان hyperbilirubinemia شناخته می شود) علت رنگ زرد است که رنگ پوست و چشم نوزادان، به خصوص در هفته اول یا دوم. زردی اتفاق می افتد به این دلیل که نوزادان با گلبول های قرمز بیشتری تولید می شوند تا به آنها نیاز داشته باشند. هنگامی که کبد این سلول های اضافی را تجزیه می کند، یک رنگدانه زرد به نام بیلی روبین تولید می کند. از آنجا که کبد نابالغ نوزاد نمی تواند به سرعت بیلی روبین را دفع کند، رنگدانه زرد بیش از حد در چشم ها و پوست نوزادان ذخیره می شود.

این نوع زردی به نام زیست شناسی فیزیولوژیک نامیده می شود، زیرا این بخشی از یک فرایند بدن طبیعی است. هنگامی که سیستم دفع بیلیروبین نوزاد بالغ می شود و گلبول های قرمز بیش از حد کاهش می یابد، زردی معمولا – در عرض یک یا دو هفته کاهش می یابد و سبب آسیب نمی شود. زردی  در نوزادان نارس است که قادر به مقابله با بیلی روبین اضافی نیستند.

در برخی موارد، مانند ناسازگاری انواع خون بین مادر و نوزاد، زردی ممکن است در نتیجه مشکلاتی باشد که فراتر از فروپاشی طبیعی سلول های قرمز خون بالا می رود. در موارد نادر، سطح بیلی روبین می تواند به اندازه کافی بالا برود تا مغز کودک را آسیب بزند. به همین دلیل، اگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی معتقد است که چیزی بیش از زردی فیزیولوژیک طبیعی باعث ایجاد رنگ زرد کودک می شود، میزان بیلی روبین با استفاده از نمونه های خون بیشتر بررسی می شود. اگر سطح بیلیروبین بیش از حد بالا باشد، پزشک ممکن است سعی کند سطح بیلیروبین را با استفاده از فتوتراپی، چراغ های ویژه ای که بیلی روبین اضافی در پوست را حل می کند، کاهش دهد و از طریق ادرار دفع شود.

چرا جوانب مشکلی برای  شیرخواران شیرده است؟
سطح بیلیروبین در کودکان شیرده به طور متوسط ​​۲-۳ میلیگرم بیشتر از شیر مادر تغذیه شده با فرمولاسیون (۸/۱۴ میلی گرم در برابر ۱۲٫۴ میلی گرم) است. به نظر می رسد این تفاوت به دلیل یک عامل هنوز مشخص نشده در شیر مادر است که باعث افزایش جذب بیولوژیک روده می شود، به طوری که به جای جریان دادن به کبد به جریان خون برگشت می کند. میزان ابتلا به زردی در نوزادان شیرده ممکن است به دلیل مصرف شیرهای کمتری در روزهای اول پس از تولد، به دلیل نادر بودن یا ناکارآمد بودن شیر مادر باشد. طبیعی است که زردی طول بکشد، در نوزادان شیرده، گاهی تا هفته سوم پس از تولد.

در حالی که اکثر زردی در نوزادان   بی ضرر هستند، درمان های رایج پزشکی برای زردی می تواند از ابتلا به شیردهی جلوگیری کند. بنابراین، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و والدین باید در مورد درمان شرایطی که درمان می تواند مشکلات بیشتری نسبت به بیماری ایجاد کند، محتاط باشد. مراقب آنچه که ما “پرچم های زرد” نامیده می شود، نشانه ای از واکنش بیش از حد به زردی در کودک شیرده است.

در بیشتر موارد، زمانی که میزان بیلی روبین کمتر از ۲۰ میلیگرم باشد، برای درمان زردی لازم نیست.
بیشتر نوزادان مبتلا به زردی به مکمل های آب، آب شکر یا فرمول نیاز ندارند.
اجتناب از تغذیه با شیر مادر برای یک یا دو روز معمولا برای کاهش میزان بیلی روبین ضروری نیست.
هر گونه پیشنهادی مبنی بر اینکه چیزی درباره شیر شما برای نوزاد شما بد است، لرزانید. تا زمانی که نوزاد شما سالم باشد، زردی کوتاه مدت و بی ضرر است. اگر زردی کودک شما با سایر مشکلات بهداشتی مرتبط است، شیر شما برای او بسیار ارزشمند است و شما باید به شیر دادن ادامه دهید.
چه کاری در مورد خلقت انجام دهید
کاهش سطح بیلی روبین نوزاد نیز به کاهش سطح نگرانی والدین و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک می کند. چیزهایی که برای تغذیه با شیر مادر انجام می دهید، به شما کمک می کند از مشکلات زردی جلوگیری کنید.

تغذیه شیرینی در اوایل، مکرر و بدون محدودیت، باعث کاهش بیلی روبین از بدن کودک می شود. بیلیروبین بدن را در مدفوع نوزاد خارج می کند و از آنجا که شیر مادر دارای اثر ملین است، شیردهی های مکرر شبیه به پوشک های سالم و به همین ترتیب سطوح بیلیروبین پایین است.
اطمینان حاصل کنید که کودک شما به خوبی چسبیده و مؤثر است. برای راهنمایی در مورد گرفتن نوزاد به خوبی پرستار را ببینید “اصول پایه” و “نشانه های چاقو کارآمد”.
زردی گاهی باعث می شود نوزادان خواب آلودگی داشته باشند، بنابراین آنها کمتر مشتاقانه پرستار می شوند. شما ممکن است مجبور شوید که سرپرستی خود را بیدار کنید و در طول روز بیدار شوید تا او را به پرستار تشویق کنید. برای “پیشنهادات” “بیدار شدن کودک خواب آلود” را ببینید.
اگر فتوتراپی به دلیل سطح بالای بیلی روبین ضروری باشد، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد گزینه های قرار دادن نوزاد در مهد کودک بیمارستان تحت نور فتوتراپی صحبت کنید. برای اکثر نوزادان یک پرده بیلی روبین فتوتراپی (نور فتوتراپی که در اطراف نوزاد قرار دارد) به خوبی کار می کند. شما می توانید نوزاد خود را در خانه نگه دارید و شیر مادر را در حالی که چراغ بیلیروبین را حل کند.
نشان داده شده است که بطری های شکر آب شیرین نوزادان شیرده با امید به کاهش سطح بیلی روبین موثر است. این ممکن است حتی زردی را تشدید کند، زیرا نوزادانی که تابلوهای پر از راه حل های گلوکز هستند، ممکن است پرستار کمتری داشته باشند، مصرف شیر را کاهش دهند و فرصت های بیلی روبین را در مدفوع دفع کنند.
اگر دکتر شما توصیه می کند که مکمل های فرمولیک برای ارائه مایعات و کالری بیشتر و جذب بیولوژیک روده را کاهش دهد، با یک مشاور تغذیه ای با مکمل های غذایی از طریق سیستم پرستاری، سرنگ یا روش های انگشت استفاده کنید. “گزینه های بطری” را ببینید. این باعث می شود مشکلات ناشی از نوک پستان از بین برود.
نگران نباشید، شیر بدهید اگر کودک شما زرد شد، مطمئن شوید که شما درک می کنید که نوع زردی در نوزادان  شما چیست. اگر این زردی فیزیولوژیک طبیعی است، شما هیچ چیز نگران نباشید. اگر زردی به علت علت پزشکی مانند ناسازگاری گروه خون باشد، باید بدانید که این به راحتی درمان می شود و نباید با تغذیه با شیر مادر تداخل داشته باشد. نگرانی ممکن است باعث شود که شما شیر کمتری داشته باشید و توانایی خود را برای تغذیه کودک در سینه تضعیف کنید. این در راه شیردهی موفق می شود.
جهنم پرشور
در برخی از نوزادان شیرده، میزان بیلی روبین ممکن است بیش از ۲۰ میلیگرم باشد و زردی ممکن است به هفته دوم زندگی یا طول عمر ادامه دهد

 

:: Information 48
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما