ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25416 پست
:: ورودی گوگل امروز : 22 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

در خبرگزاری ایسنا آمده است؛ «در شش‌ماهه نخست سال‌جاری شهروندان تهرانی، بیش از پنج‌میلیون‌بار با پلیس۱۱۰ تماس گرفتند.» یعنی در ۱۸۶روز اول سال روزی ۲۶هزارو۸۸۱بار مردم زنگ زده‌اند ۱۱۰٫ یعنی در طول شبانه‌روز، در هر ساعت هزارو۱۲۰بار تلفن۱۱۰ زنگ خورده. یعنی در هردقیقه ۱۸بار. به نظر ما که یک‌طوری شده. یعنی یا خط‌روخط شده، یا مردم چون به ۱۱۰ اعتماد دارند، وقتی ۱۱۸ هم می‌خواهند زنگ بزنند اولش زنگ می‌زنند ۱۱۰٫ هردقیقه ۱۸بار؟ یعنی همین الان ۱۸نفر پلیس‌لازم هستند؟ ما جای شما باشیم تقی به توقی بخورد شماره ۱۱۰ را نمی‌گیریم و یک‌کم هم از خودمان تدبیر نشان می‌دهیم. یا نهایتا مسیرمان را عوض می‌کنیم که مشکلی پیش نیاید. آدم به این فکر می‌کند که همین الان ۱۸نفر دارند می‌ترسند و ۱۸تا پلیس باید بروند ۱۸تا خلافکار را بگیرند و برگردند، خوف می‌کند.

نصف نصف

بعد هم در خبرها آمده که «امسال سرقت کاهش ۳۳درصدی و شرارت کاهش ۶۴درصدی داشته است.» حالا خوب است که سرقت و شرارت نصف شده، وگرنه تلفن ۱۱۰ همین‌طوری زنگ می‌خورد و می‌سوخت.

فرمول

البته ما متوجه شدیم تماس مردم با ۱۱۰ با میزان سرقت و شرارت و خشونت، نسبت معکوس دارد. به نظر ما اگر با همین فرمان برویم و کاهش ۳۳درصدی سرقت ادامه پیدا کند، تا چندسال دیگر نه‌تنها سرقت کلا از بین می‌رود، که ممکن است خود مردم برای اینکه سرقت و دزدی و زورگیری از تاریخ و فرهنگ پاک نشود، به‌صورت داوطلبانه خودشان یقه یک‌نفر را در خیابان بگیرند و از او خواهش کنند که جیبشان را بزند. یا ممکن است مردم در خانه را نه‌تنها باز بگذارند که وانت هم بگیرند و لوازم خانه را هم بار وانت کنند که سارق‌ها تمایل پیدا کنند بیایند سرقت کنند.

خاطره آمبولانس و ۱۱۰

شماره داخلی بخش کامپیوتر و انفورماتیک روزنامه «شرق» دست‌برقضا شماره ۱۱۰ است. یعنی من هربار زنگ می‌زنم ۱۱۰ و با بچه‌های انفورماتیک صحبت می‌کنم می‌گویم: الو ۱۱۰؟! می‌خواستم یک مورد مزاحمت یا سرقت را گزارش کنم. و بعد هم می‌خندیم. بیکاریم دیگر. بیکاری هم پدر هزارجور مرض است. حالا تا اینجا عیبی ندارد. مساله اینجاست که حدود ۶۰۰بار که توی خانه نشسته بودم و کامپیوترم به مشکل خورده بود، بنده برحسب عادت زنگ زدم ۱۱۰٫ ۱۱۰ واقعی‌ها. الان که اسمم را گذاشته‌اند توی بلک‌لیست، با سردبیر روزنامه هم اتمام‌حجت کرده‌اند که یا شماره انفورماتیک روزنامه را عوض کند، یا آمبولانس‌چی را ببندند به تخت که عادت ۱۱۰ از سرش بپرد.

:: Information 474
تاریخ بروزرسانی : ۱۳ آبان ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25319 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما