ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25649 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

با این حال دست بالای دست بسیار است و از بد روزگار حیوانی همچون یوزپلنگ سرعتی بالاتر از شترمرغ دارد. بنابر این به روال معمول یوزپلنگ شترمرغان را در کوچه پس کوچه‌های بن‌بست آفریقا گیر می‌اندازد و اینجاست که شترمرغ از شیوه دوم دفاعی خود استفاده می‌کند و در‌حالی‌که با پاهای پرقدرت خود به سمت دشمن لگد می‌پراند و کولی‌بازی در می‌آورد می‌گوید: فحش ناموس گذاشتم هر کی دست بزنه. یوزپلنگ‌ها هم که قاعدتا پایبند به مسائل ناموسی و نهاد ازدواج نیستند، (اگر بودند منقرض نمی‌شدند) شانه بالا انداخته و به سمت طعمه حمله‌ور شده و شتر و مرغ طرف را با هم یکی می‌کنند.

رفتار اجتماعی شترمرغ‌ها هنگامی که با گونه‌های دیگر جانوری در یک منطقه قرار می‌گیرند قابل توجه است. شترمرغ‌ها معمولا از برخورد نزدیک با دیگر جانوران پرهیز می‌کنند و کمتر رفتاری خشن با آن‌ها دارند. طبق تحقیقات، شترمرغ‌ها در ۷۵درصد مواقع با چشم‌پوشی و تحمل با سایر حیوانات برخورد می‌کنند. در یکی از این موارد یک‌بار یک «کلِ یال‌دار» ماده، همراه با پسر کوچک خود به نزد شترمرغی رفتند و پسر بی‌ادبانه به شترمرغ اشاره کرد و به مادرش گفت: اِ! مامان از اینا که باهاشون خونه رو گردگیری می‌کنی! کل یال‌دار خواست بر دهان بچه بزند که شترمرغ جلوی او را گرفت و گفت: نزن بابا، بچه‌اس دیگه. بماند که بعدها شترمرغ مذکور جایی بچه کلِ یال‌دار را گیر انداخت و جوری ترساندش که بچه تا یک هفته می‌‌گفت: یال‌هااام!

شترمرغ‌ها به دلیل همین انعطافی که در برخورد با حیوانات داشتند توانستند در طول تاریخ به مناصب مهمی دست یابند. ولی متاسفانه یک سری خصوصیات اخلاقی داشتند که باعث می‌شد نتوانند مسئولان به درد بخوری از آب دربیایند. آن‌ها در بیشتر مواقع از مسئولیت شانه خالی می‌کردند و پایبندی زیادی به وعده‌های خود نداشتند. مثلا حیوانات می‌گفتند: آقای شترمرغ! به کشورهای دیگر پرواز کن و با چهار تا جنگل دیگه ارتباط دیپلماتیک برقرار کن. شترمرغ‌ها می‌گفتند: «ما شتریم، نمیتونیم پرواز کنیم». حیوانات آهی می‌کشیدند و می‌گفتند لااقل تخم بذارید که به چرخه اقتصادی کشور کمک کنید، می‌گفتند: «نه دیگه ما شتریم، شترم که پستانداره».

:: Information 171
تاریخ بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25552 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما