ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25796 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

سعیده حسنی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

صادق هدایت می‌گوید در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح آدم را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. از جمله این زخم‌ها می‌توان به درس معادلات دیفرانسیل اشاره کرد که در تمامی ترم‌ها و در تمامی مقاطع تحصیلی با طرح‌ها و اسم‌های مختلف گریبان‌گیر آدمی می‌شود و لحظات دردناکی را برای بشر رقم می‌زند.

معمولا نحوه ارائه دروس در دانشگاه به نحوی است که پرسشی اساسی و ریشه‌ای را متوجه برنامه‌ریزان آموزشی و استادان محترم می‌کند. ما از آن پرسش اساسی عبور می‌کنیم و به پرسش فرعی‌تر «آخر چرا قشنگم؟» می‌رسیم. مثلا استاد می‌آید از شما می‌خواهد معادله‌ای را حل کنید که هیچ ما به ازای فیزیکی‌ای ندارد. شما به استاد می‌گویید: «چرا داداش؟ چرا آبجی؟ چرا زجر می‌دی ما رو؟ بیا بزن راحتم کن. معادله موج ناهمگن در مختصات کروی با شرایط مرزی نوع سوم می‌دی حل کنم؟! تفنگت را از رو زمین بردار بزن تو مغزم بپاچه رو دیوار، این جوری زجرکشم نکن». که البته استاد پاسخ متقنی را که ده‌ها سال است در مقاطع مختلف تحصیلی به علم‌آموزان داده می‌شود را می‌دهد: «لازم‌تون می‌شه، اگه یه وقت کسی ازتون پرسید، بلد باشید».

بنده خودم یک مرتبه سوار خطی‌های ونک گیشا شدم، تا درِ تاکسی را بستم راننده گفت: «خب جوون، نظرت راجع به معادله انتقال حرارت چیه؟» بنده در حالی که شوکه بودم، گفتم: «کار، کار خودشونه؟!» غضب‌آلوده گفت: «نه، این بار نه». گفتم: «کلا با انتقال و این مسائل مشکل دارم. همین جوری چهار تا دونه هواپیما منتقل شده کلی مشکل داریم حالا حرارت که دیگه خیلی ناجوره. اصلا بیا راجع به معادله لاپلاس حرف بزنیم…» که در اینجا پاسخم به مذاقش خوش نیامد و در حالی که فریاد می‌زد: «پس چی تو اون دانشگاه بهتون یاد می‌دن؟» من را پیاده کرد، یک مسافر دربستی سوار کرد و از میدان دیدم خارج شد.

:: Information 240
تاریخ بروزرسانی : ۲۵ دی ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25699 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما