ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25659 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

شاهین قدیانی‌ در روزنامه قانون نوشت:

در پی پخش فیلم کتک زدن چند دانش‌آموز در فضای مجازی بسیاری از مسئولین به موضع گیری در این خصوص پرداختند. از همین جا می‌توان به حقانیت عبارت «دهه شصت نسل سوخته» پی برد.

 یعنی در آن زمان در برخی مدارس انگشت‌شمار و توسط برخی معلمین و ناظم‌های انگشت شمارتر  شعار چوب معلم گله، هر کی نخوره خله سرلوحه  همه امور قرار داشت. برای پیاده سازی هرچه بهتر این شعار از تنوع گسترده چوب‌ها استفاده می‌شد و یک روز با ترکه آلبالو بچه‌ها کتک می‌خوردند و یک روز ترکه هلو. بازه زمانی چوب معلم خوردن هم از بدو ورود به مدرسه تا خارج شدن تمامی اعضای بدن از مدرسه گسترده بود.

 یعنی شما صف  ایستاده بودی که  ناگهان درد عجیبی را در همسترینگ پای خود حس می کردید. پس از برگشتن حواس پنجگانه متوجه می‌شدید که به خاطر رفتن پای شما روی خطِ صف آپ دلیو چاگی دریافت کرده‌اید.

 یعنی انقدر که ناظم ما به روی خط رفتن پای ما حساس بود کولینا زمان داوری‌اش در سری آ خط دروازه را رصد نمی‌کرد. کتک بعدی در زمان نظم صف بود. این مراسم آن چنان با  دقت و نظم اجرا می‌شد که رژه‌های زمان خدمت شبیه خاله بازی بود. زمان رسیدن سرکلاس تا آمدن معلم هم پتانسیل بالایی در جذب کتک داشت. یعنی مثلا کل کلاس به علت اینکه یک نفر صدای گراز درآورده باید تنبیه می‌شد.

البته در ابتدا از کلاس پرسیده می‌شد چه کسی بود صدا داد گراز؟ در این قسمت از برنامه اگر کسی کسی را لو می‌داد گور خود را تا آخر سال کنده بود بنابراین همه ترجیح می‌دادند تا کتک بخورند اما از القابی که سالیان سال روی آن‌ها می‌ماند و مجازات‌هایی که در کره شمالی هم دیده نمی‌شد دور بمانند. خلاصه اینکه درس پاسخ دادن، تخته را تمیز پاک کردن و … همه قابلیت فراهم کردن فضا برای کتک خوردن را داشت.

 البته نباید از حق گذشت که در آن زمان هم تمام رفتار معلمان صرفا برای ارتقای سطح فرهنگی و علمی دانش آموزان بود و این طور نبود که مثلا در فیش حقوقی قسمتی به عنوان حق کتک لحاظ شود.  فقط کتک خوردن و کتک زدن در تعداد خیلی انگشت‌شماری از مدارس روال بود و مثل الان نبود که به عنوان پدیده‌ای خاص نگاه شود. اگر هم به پدرتان می‌گفتید که در مدرسه کتک خوردید یک سری هم  از پدرتان کتک می‌خوردید که باز در مدرسه چیکار کردی؟

به امید روزی که به پدیده‌هایی مثل هل دادن در مترو، توی صف زدن، رعایت نکردن حق تقدم در رانندگی و … به عنوان پدیده‌هایی عجیب در اجتماع نگاه شود.

:: Information 328
تاریخ بروزرسانی : ۲۶ آذر ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25562 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما