ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 24828 پست
:: ورودی گوگل امروز : 33 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۶/۰۱/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

مهرشاد مرتضوى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

یک‌گونه از موجوداتی که ایران را همیشه در صدر اخبار جهان نگه می‌دارند، خودسرها هستند که هرچه گونه‌شان بیشتر رو به انقراض می‌رود، رفتارشان تهاجمی‌تر می‌شود. به‌طوری‌که قبلا فقط چوب می‌کشیدند، الان فحش هم می‌دهند. دو روز دیگر احتمالا گاز هم بگیرند.

اما در برخورد با خودسرها چه باید کرد؟ بله، فقط فرار. اول به این دلیل که خب همه بادیگارد ندارند و جان‌شان پای خودشان است، و دوم؛ با وجود اینکه آن‌ها خودسر هستند و سرشان برای خودشان است، ولی از محتویات این سرها اطلاعاتی در دسترس نیست و در مواجهه با آن‌ها هرگونه احتمالی ممکن است. یکی از شعرای قرن هفتم درباره این قشر سروده: «هست در دنیا دو کس بی اختیار/ این یکی خودسر و آن دیگر پراید!» ولی برای اینکه از دست خودسرها فرار کنیم، ابتدا باید آن‌ها را تشخیص بدهیم. تشخیص این‌گونه خطرناک هم به شکل‌های زیر ممکن است:

۱) فحش سرخود:
این افراد بدون نیاز به ماندن در ترافیک، گرمای هوا یا وجود صف، فحش می‌دهند. یعنی دست خودشان نیست، همین‌طوری دارند وسط خیابان راه می‌روند، یکهو دهان را به اندازه عرض شانه باز می‌کنند و افاضات می‌فرمایند. در این زمان، شما باید فاصله ایمنی با این افراد (دو بازوی کامل+ یک چوب‌دستی) را حفظ کنید تا از خطر مصون بمانید.

۲) شتاب بالا:
خودسرها، موتوری حداقل با حجم ۳۵۰۰ سی‌سی دارند و صفر تا صدشان زیرچهار ثانیه است و اصطلاحا در هنگام شروع خودسری، از آسفالت می‌کَنند. هنگامی که شنیدید یک نفر بی‌دلیل در نزدیکی شما غرش می‌کند و به نقطه‌ای خیره شده، مطمئن باشید قصد تیک آف دارد. تا حد ممکن از او فاصله بگیرید و خود را از نزدیک‌ترین پنجره به پایین پرت کنید.

۳) کف گرگی، زیرزانو، کله:
اگر از راه دور دیدید یک نفر دارد با سرعت به سمت شما می‌آید، حتی اگر چشمانش چپ باشد و فرد دیگری را هدف گرفته باشد، از مسیر حرکت او دور شوید. اگر هم دست یا پایش بالا بود، قصد کف گرگی یا زیرزانو دارد. اگر هیچ‌کدام از این دو روش نبود، می‌خواهد کله بزند. این‌ها توجیه نیستند، می‌زنند و در می‌روند.

اما برخی هموطنان شجاع‌تر به دنبال گرفتن تندروها و محافظت از آن‌ها در برابر خودشان هستند. اگر قصد مقابله با یک خودسر را دارید، ابتدا باید انعطاف بدنی و سرعت جاخالی دادن خود را به حد جکی چان برسانید. چون خودسرها از همه ابزارهای موجود، اعم از دست و پا و چوب و انبرقفلی استفاده می‌کنند. نکته بعدی اینکه حوله خنک همراه داشته باشید تا روی سر آن‌ها بیندازید، شاید جوش آوردن‌شان متوقف شود و دو سه درجه خنک شوند.

خلاصه که اگر جان‌تان را دوست داشته باشید، در صورت دیدن یک خودسر به ارگان‌های مربوط مانند آتش نشانی خبر بدهید و به رای‌تان پایبند باشید.

:: Information 162
تاریخ بروزرسانی : ۸ تیر ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 24731 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما