ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25542 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

ایسنا:اگر جواد خیابانی خلاق‌المعانی گزارش‌گری فوتبال است پیمان یوسفی شاملوی گزارش‌گری است. یعنی استفاده‌ای که پیمان یوسفی از متون کهن در گزارش فوتبال می‌کند شاملو در شعرهایش نکرده است. یوسفی با استفاده از اصطلاحات عرفانی چنان آتشی در دل بینندگان تلویزیونی می‌زند که در دل حلاج نبود. گزارش ایشان در حقیقت گزارشی اشراقی است و نگاهش معطوف به طریقت و حال سالک است. او بازیکن را همچون رهروی می‌داند که با کمک پیرش در زمین چمن طی‌ طریق می‌کند تا به وصل جام برسد. البته در حرکت مرغان یا همان بازیکنان به سوی وحدت که همان یک تیم شدن است گاهی لطایف‌الحِیَل به کار می‌آید، همان‌طور که یوسفی به خوبی اشاره کرد که آرژانتین با لطایف‌الحِیَل سوئیس رو برد!

در آن سو خلاق‌المعانی می‌کوشد با استفاده از سبک هندی، اندیشه‌های باریک و نغز را وارد کار گزار‌ش‌گری کند و معنی‌ای چنین خلق کند که بازی پرگل اما مساوی دنبال می‌شود و طرفداران الجزایر با لباس محلی‌شان و کلاه مکزیکی به ورزشگاه می‌آیند!

در این دو رویکرد به فوتبال است که گل اول نه گل اول که حُسن مطلعی است برای آغاز بازی زیبای دو تیم و اگر بازیکنی یک گل در ابتدای بازی بزند و یک گل در انتهای بازی در واقع ردُ العَجُز علی الصَدر کرده است و اگر سه گل بزند نه هت‌تریک که از صنعت تکرار استفاده کرده است و با لَف، دروازه حریف را نشر کرده است.

باقی بقای‌تان!

رضا ساکی

:: Information 397
تاریخ بروزرسانی : ۲ مرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25445 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما