ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25416 پست
:: ورودی گوگل امروز : 22 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

حسن غلامعلی‌فرد در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

آقای دهخدا ایستاد پای تخته و از شاگردانش پرسید: «کی می‌تونه تفاوت کاربرد ه و کسره رو توضیح بده؟» آقای قالیباف از روی نیمکت بلند شد و گفت: «آقا اجازه! قرار بود امروز ریاضی کار کنیم، قرار نبود ادبیات درس بدین. برای همین من و ضرغامی و جلیلی داشتیم حساب می‌کردیم ما سه تا روی هم رای‌مون سه رقمی می‌شه یا نه؟»دهخدا دستی به چانه گذاشت و پرسید: «منظورتون اینه که ائتلاف کردین؟» غرضی از ردیف اول فریاد زد: «ظریف یه خط‌کش ساخته پرواز می‌کنه». دهخدا نگاهی به غرضی انداخت، نفسی عمیق کشید و رو به جلیلی کرد و گفت: «بیا پای تخته و بنویس «ائتلاف».

جلیلی با سگرمه‌هایی در هم، رفت پای تخته و نوشت: «اعطلاف». دهخدا نچ‌نچ کرد و از ضرغامی پرسید: «به نظرت درست نوشته؟» ضرغامی رادیوی جیبی‌اش را خاموش کرد و گفت: «جلیلی هر جور ائتلاف کنه درسته». کواکبیان از ته کلاس با صدای بلند گفت: «چی‌چی رو درسته؟ داری اشتباه ائتلاف می‌کنی داداش!»

دهخدا از کواکبیان پرسید: «شما چطوری ائتلاف رو می‌نویسی؟» کواکبیان بادی به غبغب انداخت و گفت: «ما در فصل ائتلاف با هر ائتلافی که رای بیاره ائتلاف می‌کنیم». دهخدا پوف کرد و گفت: «منظورم این بود چطوری می‌نویسیش؟» کواکبیان با خنده پاسخ داد: «ائتلاف که نوشتنی نیست، تشکیل دادنیه!» دهخدا رو کرد به عارف و پرسید: «راست می‌گه؟» عارف سکوت کرد و هیچ نگفت.

دهخدا از عارف و کواکبیان ناامید شد و رو کرد به جلیلی که هنوز پای تخته ایستاده بود و پرسید: «به نظرت اعطلاف صحیحه؟» جلیلی با حالتی بی‌تفاوت گفت: «شما به اعطلاف من نگاه کن! همه چی توش هست!»

حتی وسطش کلمه‌ طلا داره و همین نکته نشون می‌ده که اعطلاف من طلاییه!» دهخدا رو کرد به حداد عادل و پرسید: «شما نظری نداری؟» حداد عادل لقمه‌ کش‌لقمه‌اش را فرو داد و گفت: «والا چه عرض کنم، جلیلی هر چی بگه درسته!»

دهخدا عصبانی شد و رفت پای تخته و نوشت: «ائتلاف» بعد رو کرد به بچه‌ها و گفت: «اینجوری درسته! وقتی رفتین خونه هر کدوم‌تون صد بار می‌نویسین ائتلاف و فردا میارین ببینم.

کسی حرفی نداره؟» غرضی دستش را برد بالا و گفت: «آقا اجازه! ظریف یه خط‌کش ساخته که پرواز می‌کنه» دهخدا با کلافگی روی پیشانی‌اش کوبید و زنگ مدرسه به صدا در آمد.

:: Information 293
تاریخ بروزرسانی : ۲۹ آذر ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25319 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما