ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25545 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

آیدین سیارسریع در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

یکی از مسائلی که آینده کشور را تهدید می‌کند و همه باید برای مقابله با آن همدل شوند، معضل مهاجرت نخبگان است.

همه گروه‌های کشور با هر طرز فکری که دارند با این که نباید نخبگان را از کار و تلاش در سرزمین خودشان ناامید کرد، موافق‌اند. متاسفانه در سال‌های گذشته بی‌مهری‌هایی به این نخبگان عزیز روا داشته شد که باعث خروج آن‌ها از کشور گردید.

نمونه‌اش همین آقای محمودرضا خاوری، از نخبگان اختلاس کشور که متاسفانه شرایط را برای ادامه کار مناسب ندید و دلسرد شد و رفت که ضایعه بزرگی برای کشور بود.

از همین رو آقای مطهری عزیز در جریان بررسی برنامه ششم توسعه گفت: «افزایش سقف حقوق مدیران برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان بوده». ما هم با حمایت از این افزایش‌ها با ذکر این که ما که بخیل نیستیم، امیدواریم مهاجرت نخبگان با این روش به صفر کاهش پیدا کند.

البته خطر هنوز به طور کامل مرتفع نشده. با خبریم که بسیاری از سرمایه‌های این کشور به دلیل قدرنشناسی ما قصد مهاجرت دارند. یکی از این نخبگان آقا سعید است که چند وقت پیش دویست هزار تومان جریمه شد و الان ظاهرا می‌خواهد برود جایی که قدرش را بدانند.

مجلس هر چه سریع‌تر باید مصوبه‌ای اختصاصی جهت جلوگیری از مهاجرت ایشان تصویب کند. نمونه دیگر آقا بابک است که سرمایه‌دار و کارآفرین نمونه کشور بود و الان متاسفانه در بند است. از مهاجرت این نخبه به دیار باقی هم باید جلوگیری کرد.

یک خطر بزرگ هم بیخ گوش ما قرار گرفته که متاسفانه این بار نه مسئولان و مجلس بلکه مردم کوتاهی می‌کنند و ممکن است با مهاجرت‌شان صدمه بزرگی به کشور وارد شود.

مهاجرت آقا باقر و آقا محسن از خوبای دموکراسی و انتخابات که هر بار که کاندیدا می‌شوند با قدرنشناسی مردم مواجه می‌شوند، می‌تواند ضایعه جبران‌ناپذیری باشد. این عزیزان را باید بهشان یکی یک دانه دولت بدهیم تا بمانند و خدمت کنند. تا کی پرش نخبگان؟

از همین امروز باید شروع کنیم به نگهداری نخبگان. البته الان هم دیر شده است. شما یک چرخی در اینستاگرام بزنید می‌بینید بسیاری از نخبگان که اکثرشان فرزندان مسئولان هستند فرار مغزها کرده‌اند و با تی‌شرت آستین حلقه‌ای و ماشین آخرین مدل در آمستردام و پاریس و رم و سانفرانسیسکو در حال نخبگی هستند.

متاسفانه غرب از این سرمایه‌های علمی استفاده می‌کند و ما همچنان داریم با افزایش حقوق مدیران مخالفت می‌کنیم. بیایید این‌قدر ضد‌نخبه نباشیم! بیایید این‌قدر سنگ‌اندازی نکنیم. خب؟ آفرین.

:: Information 194
تاریخ بروزرسانی : ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25448 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما