ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی کار را یکسره کرد و تکلیف ما را ساخت. یعنی آن چیزی که ما تا الان سعی می‌کردیم با زبان اشاره بگوییم مرکز آمار با آمار گفت. اصولا چیزی را که آدم نمی‌تواند راحت نشان بدهد با آمار راحت می‌توان نشان داد که چقدر بزرگ است. برهمین‌اساس مرکز آمار ایران گفت متوسط هزینه خالص سالانه یک خانوار شهری در ایران ١۴درصد اضافه شده. خوشحال نشوید. این خبر خوشحال‌کننده‌ای نیست. اصولا هر چیزی که زیاد می‌شود خوب نیست. یعنی شما اگر تا پارسال هزینه‌ات بوده یک‌میلیون‌تومان، الان شده یک‌میلیون‌و ١۴٠ ‌هزارتومان. خلاصه مرکز آمار ایران برای اینکه آب پاکی را بریزد روی دست ما گزارش داد: «متوسط هزینه ماهانه هر خانوار شهری یک‌میلیون و٩۵٧ هزارتومان است»، که حواستان باشد این عدد هزینه خانوار است و با خط فقر شهری فرق دارد. شاید ندانید اما شاید هم بدانید و باورتان نشده باشد شاید هم باورتان شده باشد و خودتان را زده باشید، به آن راه، اما به‌هرحال پایه حقوق وزارت کار در سال ٩۴ یادتان است چقدر است؟ بله. ٧١٢هزارو۴٢۵ تومان. که آن ٢۵ تومان خرده‌اش نشان می‌داد هیچ‌چیز اینجا بی‌حساب‌کتاب نیست و وزارت کار نشسته حساب کرده کارگر که بخواهد برود سر کار چندتا ٢۵تومانی نیاز دارد باقی کرایه را بدهد. برای اینکه بین کارگر و راننده اتوبوس و مترو دعوا نشود، اداره کار به اندازه کافی ٢۵تومانی به کارگرجماعت می‌دهد. اما حالا برویم سراغ درس ریاضی. اگر هر کارگر ماهی ٧١٢هزارو۴٢۵ تومان دربیاورد و ماهی یک‌میلیون و٩۵٧هزارتومان خرج کند چقدر باقی می‌ماند؟

الف- از کارگر؟ هیچی. فقط یک کفش مستعمل.

ب- از حقوق؟ تقریبا شش‌میلیون تومان باقی می‌ماند که شهروند می‌تواند روی یخ بنویسد.

این‌طوری که مشخص است هر کی در شهر زندگی می‌کند باید ٧۵/٢ شیفت کار کند، که جای خوشبختی است. یعنی هر شهروند ایرانی ٢۵/٠ خالی دارد که سرش را بگذارد و بخوابد. صاحب‌نظران معتقدند در کشورهای صنعتی که ربات‌ها جای نیروهای کار را گرفته‌اند، حتی ربات‌های پیشرفته هم نمی‌توانند ٧۵/٢ شیفت کار کنند. چرا؟ چون ربات‌ها کارگر ایرانی که نیستند و به‌هرحال نیاز به استراحت دارند.

:: Information 314
تاریخ بروزرسانی : ۱۵ آبان ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما