ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25532 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه


مجله اینترنتی برترین هامجله همشهری جوان – احسان ناظم بکایی: محمد سرافراز، چند وقتی است که جای عزت الله ضرغامی را گرفته و رئیس سازمان صداو سیما شده است. انتظارات سرافراز ۵۳ ساله که سابقه ۲۰ سال نشستن بر کرسی معاونت برون مرزی را دارد، بالاست. انتظاراتی مانند ساماندهی به آنتن فقیر رسانه ملی، تعیین وضعیت شبکه های گوناگون، کمبودهای مالی و آنتن فروشی فراوان شبکه ها، نیروی انسانی زیاد و انباشته شده و…

می گویند رئیس جدید صدا و سیما...؟!

او با تغییرات سریع و گسترده ای که به خصوص در سطح مدیران رده بالای سازما ایجاد می کند، سطح انتظارات را بالا نگه داشته. ضمن اینکه این تغییرات در سکوت و ناگهانی ایجاد می شود تا عملگرایی سرافراز تشدید شود. معجون انتظارات بالا- چه در درون سازمان و چه بیرون سازمان- در کنار تغییرات سریع انجام شده و سکوت عجیب ریاست سازمان، باعث شده تا بازار شایعات درباره اقدامات آینده سرافراز داغ داغ باشد. حس عجیب اینکه سرافراز می خواهد سازمان را زیر و رو کند و کارهای خفنی بکند باعث شده تا بعضی ها با کنایه ای به سریال مختارنامه به او لقب «امیر مختار سرافراز» بدهند.

ساعتی نیست که افراد مرتبط با صدا و سیما از کارمند و بازیگر گرفته تا خبرنگاران این حوزه دور هم جمع بشوند و درباره کارهای سرافراز و شایعات احتمالی گپ نزنند. شایعاتی که شنیدن بعضی  از آن ها در دو طرف کله احساس خارش و سبز شدن شاخ را به دنبال دارد. در این دو صفحه نگاهی طنزآمیز به شایعات شاخ دار و عجیب و غریبی که درباره اقدامات سرافراز بر سر زبان ها افتاده می اندازیم. شایعاتی که می گویند با سرعت فراوانی در سازمان صدا و سیما پیچیده و خواندنشان نشان می دهد که اوضاع در تپه های جام جم چگونه است.

آینده نشان می دهد چند تا از این شایعات، جامه عمل به تن می  کند و دست های آن از آستین بیرون می آید. راست و دروغ این شایعات بر عهده پخش کنندگان است و ما هیچ مسوولیتی را کلا قبول نمی کنیم! گفتیم که گفته باشیم. ابتدای هر بخش را با این عبارت شروع کنید «می گویند، سرافراز…»

بازخرید بازنشسته ها

می گویند، سرافراز… دستور داده تا برخی از بازنشسته ها مجددا دعوت به کارشده بودند تا پایان سال، تعیین تکلیف شوند. ضمنا آنهایی که چند سال دیگر، بازنشسته می شوند هم بازخرید شوند و به خانه هایشان بروند. گفتند حدود ۳۵۰۰ نفر از کارمندان رده بالای سازمان، چنین وضعیتی دارند و سال ۹۴ را در کنار خانواده و در خانه هایشان آغاز می کنند و می گذرانند.

می گویند رئیس جدید صدا و سیما...؟!

دمپایی و چرت ممنوع

می گویند، سرافراز… دستورالعملی صادر کرده که طبق آن وای به حالتان می شود اگر چرت بزنید، دمپایی بپوشید و موقع کار، غذا بخورید. سرافراز بعد از دیدار سرزده صبحگاهی از چند واحد خبری این دستورالعمل را صادر کرده است.

پایان ماموریت خارج نشین ها

می گویند، سرافراز… دستور داده تا کارمندان سازمان که مقیم خارج از کشور شده اند مثل فلاح، خبرنگار واحد مرکزی خبر در لندن یا خامنه، مسئول دفتر خبر در عراق به کشور برگردند و جلوی پرداخت حقوق به دلار به آنها را بگیرند. سرافراز گفته مثل پرس تی وی و العالم، باید از خبرنگاران بومی استفاده شود تا هم پول کمتری بگیرند و هم مسلط به زبان، فرهنگ و محیط کشور مقصد باشند.

ادغام ها

می گویند، سرافراز… می خواهد همه ادارات موازی و حتی غیر موازی را در هم ادغام کند تا سازمان، کوچک و چابک شود مثل ادغام واحد مرکزی خبر با پخش اخبار سیما و… این ادغام ها باعث تغییرات بعضا متضاد در نامگذاری ها هم خواهدشد. مثلا واحد مرکزی خبر به واحد حاشیه ای خبر و پخش اخبار به جمع اخبار تغییر نام می دهد. حتی در مرحله بعدی آدم ها هم با هم ادغام می شوند.

می گویند رئیس جدید صدا و سیما...؟!

جمع آوری تلویزیون ها

می گویند، سرافراز… به خدمات دستور داده تا تمام دستگاه های تلویزیون از آبدارخانه ها، اتاقک های نگهبانی، ترابری و حراست جمع آوری شود. چون حواس عوامل پرت می شود و به موقع از ارائه خدمات مانند آوردن چایی یا توجه به ارباب رجوع غافل می شوند.

سرافراز این دستور را بعد از دربی صادر کرد چون موقع بازی استقلال- پرسپولیس هم برای چایی نیاورده اند و هم هرجا سرزده، حواس کسی به کار نبوده.

سوار کردن پیرمرد باغبان

می گویند، سرافراز… ناشناس به همه سر می زند. یک روز، پیرمرد باغبانی کنار در ورودی، سوار ماشین ناشناسی می شود. مرد ناشناس از او درباره سرافراز می پرسد. او گلایه می کند و می گوید ناهارمان را قطع کرده. وقتی پیرمرد پیاده می شود، بقیه از او می پرسند، راننده را می شناختی؟ می گوید نه! می گویند سرافراز بود. از ظهر، ناهار وصل می شود. او در لباس خدماتی ها و در قالب ارباب رجوع به همه بخش ها سرکشی می کند. چند ساعت در روز به عنوان راننده مینی بوس، در داخل سازمان می چرخد و با کارمندان گپ می زند، درست مثل سریال سوری «مدیر کل»

می گویند رئیس جدید صدا و سیما...؟!

بررسی پرونده ها

 می گویند، سرافراز… به بخش مالی و اداری دستور داده تا تمام پرونده های کسانی را که در چند وقت اخیر به استخدام رسمی سازمان در آمده اند را برایش بیاورند. او می خواهد تک تک پرونده ها را بررسی کند و افرادی که به وسیله آشنایی و ارتباط استخدام شده اند، روانه کارگزینی کند. این دستور شامل، پرونده حقوقی کارمندان و مدیران رده بالای در آستانه بازنشستگی هم می شود تا کسی به واسطه آشنایی و سفارش، در بین کارمندان باقی نماند و یا به دلیل همین ترفندها، از حقوق بالای بازنشستگی برخوردار نشود. می گویند این روزها برخی از کارمندان با ترس و لرز بر سر کار خود حاضر می شوند.

:: Information 321
تاریخ بروزرسانی : ۴ بهمن ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25435 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما