ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25765 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۲/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

برخی از عادت ها برای سلامت مضر است. این عادت ها می تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد که حتی تصور آن برای ما سخت است.

در این مطلب به نقل از «MSN» به بخشی از این عادت ها اشاره می کنیم.

پیچاندن موها

کشیدن و پیچیدن موها دور انگشت به مرور زمان باعث آسیب دیدن مو و ریزش آن می شود. کشیدن مو می تواند یک حالت روانی به نام «تریکوتیلومانیا» باشد که نوعی وسواس است و نیاز به روان درمانی دارد.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

 

شکستن قولنج گردن

پیچاندن سر به یک سمت، تراکم گاز موجود در مفصل های بین مهره پشت را کاهش می دهد. اگر چه ممکن است با این کار احساس خوبی پیدا کنید اما، شکستن مکرر قولنج گردن می تواند رباط های اطراف گردن را بیش از حد تحریک و مستعد آسیب کند.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

علاوه بر آن، تحرک بیش از حد مفصل های سطحی، باعث ساییدگی درون مفصل ها می شود و به مرور زمان به آرتریت منجر می شود. در موارد نادر نیز شکستن قولنج می تواند باعث سکته شود.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

دست زدن به صورت

لمس کردن صورت یا کندن آکنه می تواند به لایه میکروسکوپی و نازک پوست آسیب برساند. هنگام کندن آکنه اگر دچار خون ریزی شود، لکه دائمی ایجاد می شود بنابراین هرگز جوش یا قسمت هایی را که خارش دارد، دستکاری نکنید و از کرم های موضعی و مرطوب کننده استفاده کنید.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

قسمت داخل لپ ها را گاز می گیرید

همانند جویدن ناخن ها، جویدن قسمت داخل لپ ها می تواند به یک عادت تبدیل شود. در اغلب موارد این قسمت از لپ متورم و زخم می شود.

به مرور زمان این زخم تبدیل به یک التهاب مزمن و احتمالاً دچار خون ریزی می شود.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

آدامس جویدن

آدامس جویدن خطر بروز TMJ به دلیل استفاده بیش از حد از عضله های فک را افزایش می دهد. آدامس های رژیمی نیز مشکلات خود را دارد؛ به ویژه مشکلات هاضمه ای.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

سوربیتول، نوعی شیرین کننده طبیعی است که در صورت مصرف بیش از حد (روزی ۱۸ تا ۲۰ عدد) ممکن است عوارض نامطلوبی به همراه داشته باشد. قورت دادن هوای اضافه هنگام جویدن، گاز معده را نیز افزایش می دهد.

 

زبان زدن یا گاز گرفتن لب

زبان زدن لب ها، آن را در معرض آنزیم های گوارشی قرار می دهد. این آنزیم ها پوست را از بین می برد و می تواند منجر به التهاب شود که ظاهر خشک و ترک خورده ایجاد می کند.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

 

جویدن انتهای مداد یا خودکار

میکروب ها در انتهای مداد یا خودکار قرار دارد و این عادت می تواند فرد را در معرض باکتری های بیماری زا از جمله ویروس سرماخوردگی قرار دهد.

عادت هایی که برای سلامت زیانبارند

فردی که عفونت دارد به احتمال زیاد روی انگشتانش ویروس وجود دارد که از طریق خودکار و صفحه رایانه و تلفن پخش می شود. جویدن انتهای مداد یا خودکار می تواند به دندان و به بافت های نرم لثه آسیب برساند.

 

 

+ ۴ مخالفم – ۰

:: Information 431
تاریخ بروزرسانی : ۵ مرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25668 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما