ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25416 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

خبرگزاری ایرنا: پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها امروز (جمعه ) در دیدار با هیاتی از دفتر بین المللی کاتولیکی کودکان گفت: من از تمام بدی هایی که برخی کشیشان از طریق کودک آزاری مرتکب شده اند، طلب بخشش می کنم.

وی تضمین کرد: کلیسا از این آسیب آگاه است و در مقابله با این مساله و تنبیه (کشیشان گناهکار) هیچ گامی به عقب بر نخواهد داشت.

کودک آزاری آسیبی شخصی و روحی است و ما نمی خواهیم که هیچ کوتاهی در این زمینه در قبال آنهایی که باید تنبیه بشوند، صورت بگیرد.

پاپ سپس به رابطه تربیتی میان کودک با خانواده اشاره کرد و گفت: کودکان حق رشد در یک خانواده با پدر و مادری دارند که توان ایجاد محفلی مناسب برای رشد و بلوغ حقیقی آنها را فراهم کرده باشند. کودکان موش آزمایشگاهی نیستند که برای تربیت آنها دست به آزمایش زد.

وی همچنین علیه موارد سقط جنین افزود: جان انسان مقدس و مصون است و حق زندگی نخستین و اصلی ترین حقوق انسان است.

پاپ گفت: ما امروز باید با اقتصاد انزوا و بی عدالت مبارزه کنیم . اقتصادی که انسان را می کشد و بشر را یک ماده مصرفی محسوب می کند که می توان از ان استفاده کرد و دور انداخت.

ˈˈفدریکو لومباردیˈ سخنگوی واتیکان در دی ماه سال گذشته از خلع لباس ۴۰۰ کشیش متهم به کودک آزاری در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ خبر داد.

این نخستین باری بود که واتیکان پس از گذشت هشت سال با فشار کمیسیون حقوق کودکان سازمان ملل، جنین آماری را ارایه کرده است که حاکی از افزایش موارد کشیش های خلع لباس شده در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نسبت به ۱۷۰ کشیشی است که در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ اخراج شده بودند.

بندیکت شانزدهم (پاپ مستعفی) در دو سال آخر ماموریت خود اجازه استعفای ۴۰۰ کشیش کودک آزار را صادرکرد که حاکی از تعهد او بر یکی از مسایل بحث برانگیز کلیسا در دوران معاصر محسوب می شد.

وی قبل از پاپ شدن متوجه شد که اسقف ها در بسیاری از موارد دستورات واتیکان را در باره کشیشان کودک آزار اجرا نمی کنند و به جای اخراج متهمین آنها را از کلیسایی به کلیسای دیگر منتقل می کنند و موارد را پنهان نگه می دارند.

ˈآسوشیتدپرسˈ با انتشار اسنادی اعلام کرد که قدیمی ترین آمار موارد کودک آزاری کشیشان مربوط به سال ۲۰۰۵ می شود.

در آن سال شورای ایمان واتیکان به ارایه داده های دقیق در باره کودک آزاری کشیشان پرداخت و پس از نخستین سال ها و با محاکمه تعدادی از کشیشان،اوضاع در سال ۲۰۰۸ تغییر کرد. سالی که ˈراتزینگرˈ پاپ شد و به آمریکا که شمار زیادی از شکایت ها علیه کشیش ها شده بود، سفر کرد.

:: Information 306
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25319 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما