ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25656 پست
:: ورودی گوگل امروز : 13 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز چهارشنبه، به  مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت روز کارگر بر حمایت همزمان و به دور از «افراط و تفریط» از کارگران و کارآفرینان تأکید کرد و افزود: قوه قضائیه از سرمایه گذاری حقیقی که در چارچوب قوانین باشد، حمایت می کند.


  وی گفت: اقتصاد مقاومتی با واردات بی رویه  و رها کردن تولید محقق نمی شود و «کارگران» رکن رکین اقتصاد مقاومتی هستند.


 رئیس دستگاه قضا از کارگران کشور به عنوان «گروه عظیم زحمتکشان که بار تولید را برعهده دارند» یاد کرد و افزود: امیدواریم دولت و بخش خصوصی برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دست به دست هم بدهند تا وضع تولید و اشتغال، بهتر و انتظارات مردم برآورده شود.


 آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اهمیت برنامه ریزی و تلاش دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: فراموش نکنیم که همه کارها را نباید به دولت سپرد، بلکه بخش خصوصی نیز نقشی اساسی در اقتصاد مقاومتی دارد؛ زیرا تجربه نشان داده است که در امور اقتصادی مدیریت بخش خصوصی معمولاً بهتر از مدیریت دولتی عمل می کند.


 رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید به استیفای حقوق کارگران توجه شود، برقراری تعادل در حوزه کار را ضروری برشمرد و گفت: نباید به گونه ای در حمایت از حقوق کارگران عمل شود که سرمایه گذار را از فعالیت اقتصادی منصرف کند و از سوی دیگر دلالان و واسطه ها هم بدون آنکه در فعالیت مولد اقتصادی شرکت کنند، از تولید کنندگان که با انواع مشکلات روبه رو هستند بهره بیشتری ببرند.
 آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز معلم، «شهید مطهری» را معلم بزرگی که راه جدیدی را در باب تبلیغ دین به منصه ظهور رساند توصیف کرد و گفت: «شهید مطهری» ویژگی های برجسته فراوانی داشت اما مهمترین ویژگی ایشان شناخت نیازهای جامعه و پاسخگویی به آنها با زبان روز بود.


 رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: در زمان حیات شهید مطهری علمای بزرگی در حوزه حضور داشتند که در برخی از علوم دینی از شهید مطهری جلوتر بودند، اما شهید مطهری زبان جامعه و به ویژه نسل جوان و دانشگاهی را بهتر می دانست.

 آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه «برخورداری از معلومات دینی و توانایی عرضه و تبلیغ دین» دو مقوله جدا از هم به شمار می روند، گفت: گاهی نسل جوان زبان برخی از علمای ما را درک نمی کند البته منظور از زبان الفاظ و کلمات نیست، بلکه کیفیت القای معارف مد نظر است و شهید مطهری برای همه ما در تبیین معارف دینی یک الگو است.

 رئیس قوه قضائیه برگزاری انتخابات در عراق، افغانستان و سوریه را به دلیل وجود جریانهای اسلامی و انقلابی در این کشورها بسیار با اهمیت دانست و افزود: موقعیت خاص این کشورها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است؛ زیرا عراق و افغانستان همسایگان کشور ما به شمار می آیند و از این منظر رویدادهای این دو کشور با اهمیت تلقی می شود و سوریه نیز با توجه به اینکه در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد ، برای جمهوری اسلامی حائز اهمیت است.

 آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه «پیش بینی می شود به دنبال برگزاری انتخابات در این کشورها حکومتهای مردمی و اسلامی برخلاف میل کشورهای غربی روی کار بیایند»، گفت: اکنون غربی ها در منطقه دچار پارادوکس و تناقض عجیبی شده اند زیرا از یک سو مدعی دفاع از دموکراسی، لیبرالیزم و حقوق بشر هستند و از سوی دیگر می بینند در این کشورها پایبندی به دموکراسی و برگزاری انتخابات به نفعشان نیست در نتیجه به حمایت از تروریسم روی آورده اند.

 وی افزود: آمریکا و اروپا همه جا از حقوق بشر دم می زنند؛ اما گویا یادشان رفته است که در افغانستان، عراق، سوریه و بحرین نیز حقوق بشری وجود دارد و یا از انتخابات و دموکراسی با صدای بلند سخن می گویند ولی از یاد برده اند که در بحرین به مردم آزادی برای حق دادن حتی یک رأی به هر شهروند داده نمی شود.

 رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه غربی ها در عراق و سوریه نیز موافق جریانی که به نظر می رسد رأی اکثریت را داشته باشد، نیستند، گفت: به همین دلیل در آشکار و پنهان از جریانهای مخالف حمایت می کنند، همچنین با واسطه و یا بی واسطه گروههای افراطی و تروریستی را تسلیح می کنند؛ در افغانستان هم شاهدیم که غربیها با گروه طالبان و دیگر شبه نظامیان مخالف دولت ملاقات کرده و قول و قرارهایی میانشان رد و بدل می شود.

 آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن حلول ماه رجب و میلاد امام محمد باقر (ع) اظهار امیدواری کرد زمینه برخورداری از فیوضات این ماه برای همگان فراهم شود.

 رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه بر اساس برخی از نقل ها حتی در دوره جاهلیت نیز به ماه رجب احترام گذاشته می شد و حاجتمندان به انتظار فرا رسیدن این ماه می نشستند، تصریح کرد: در روایات ما برای سه ماه رجب، شعبان و رمضان آثار بسیاری ذکر شده است و در این میان ماه رجب مدخل و زمینه ساز کسب آمادگی برای دو ماه دیگر به شمار می رود. آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: در این روایت آمده است که خداوند تبارک و تعالی در آسمان هفتم ملکی به نام «داعی» نصب می کند که وقتی ماه رجب وارد می شود ندا می دهد؛ حال اینکه آسمان هفتم به معنایی که در نصوص قرآنی آمده است، چیست؟ بحث معرفتی بزرگی لازم دارد.

 رئیس دستگاه قضا سپس با قرائت روایت «فَإِذَا دَخَلَ شَهْرُ رَجَبٍ یُنَادِی ذَلِکَ الْمَلَکُ کُلَّ لَیْلَهٍ مِنْهُ إِلَى الصَّبَاحِ طُوبَى لِلذَّاکِرِینَ طُوبَى لِلطَّائِعِینَ وَ یَقُولُ اللَّهُ تَعَالَى أَنَا جَلِیسُ مَنْ جَالَسَنِی وَ مُطِیعُ مَنْ أَطَاعَنِی وَ غَافِرُ مَنِ تَغْفَرَنِی الشَّهْرُ شَهْرِی وَ الْعَبْدُ عَبْدِی وَ الرَّحْمَهُ رَحْمَتِی فَمَنْ دَعَانِی فِی هَذَا الشَّهْرِ أَجَبْتُهُ وَ مَنْ سَأَلَنِی أَعْطَیْتُهُ وَ مَنِ اسْتَهْدَانِی هَدَیْتُهُ وَ جَعَلْتُ هَذَا الشَّهْرَ حَبْلًا بَیْنِی وَ بَیْنَ عِبَادِی فَمَنِ اعْتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إِلَیَّ.» تعابیر این روایت را بسیار عجیب و تکان‌دهنده دانست. آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: گرچه شاید برخی از فقرات این روایت در دیگر روایات نیز به‌چشم بخورد، اما تعابیر « أَنَا جَلِیسُ مَنْ جَالَسَنِی: من همنشین کسی هستم که با من همنشین باشد »، همچنین « و مُطِیعُ مَنْ أَطَاعَنِی: پیروی می‌کنم از کسی که از من پیروی کند»، «فَمَنْ دَعَانِی فِی هَذَا الشَّهْرِ أَجَبْتُهُ: هر کسی در این ماه مرا بخواند، پاسخش را می‌دهم»، « وَ مَنْ سَأَلَنِی أَعْطَیْتُهُ: و هرکس درخواستی از من بکند به او عطا می‌کنم» تعابیر بسیار ارزشمند و مهمی است.

 رئیس قوه قضاییه با تأکید و توجه به عبارت « فَمَنِ اعْتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إِلَیَّ: هر کس به آن (ماه رجب) تمسک جوید به من (خدا) می‌رسد»، گفت: درباره تعبیر وصول الی الحق باید گفت که حق تعالی در همه جا حاضر و ناظر است؛ بنابراین غفلتی بزرگتر از این برای انسان نیست که از این حقیقت عظیم حاضر و ناظر غفلت کند، سپس به ندای دعوت حق تعالی در چنین ماه‌هایی نیز بی‌توجه باشد.

 آیت‌الله آملی لاریجانی با یادآوری مطالبی که مرحوم «میرزا جوادآقا ملکی تبریزی» در ذیل این روایت که در کتاب «المراقبات»‌ نگاشته‌ و «آه»‌‌هایی که این عالم ربانی در حسرت فیوضات ماه رجب کشیده است، افزود: حق تعالی که همه چیز قائم به اوست، این سفره عظیم نعمت را پهن کرده‌ است اما ما در طول روز، ماه و سال در غفلت هستیم. باید از خود بپرسیم که چه مقدار آن حقیقتی را که در همه جا حاضر است، یاد می کنیم؟

 رئیس دستگاه قضا با قرائت بخشی از مناجات شعبانیه «إِلَهِی هَبْ لِی کَمَالَ الانْقِطَاعِ إِلَیْکَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْکَ حَتَّی تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَی مَعْدِنِ الْعَظَمَهِ» افزود: در این مناجات از خداوند می‌خواهیم تا چشم‌های ما را به سوی او باز کند که معدن عظمت است و در ادامه مناجات آمده است « إِلَهِی وَ اجْعَلْنِی مِمَّنْ نَادَیْتَهُ فَأَجَابَکَ وَ لاحَظْتَهُ فَصَعِقَ لِجَلالِکَ فَنَاجَیْتَهُ سِرّا: یعنی خدایا! مرا از آنان قرار ده که ندایشان کردی، پاسخت گفتند و نگاهشان کردی، مدهوش جلال تو شدند، با آنان، راز گفتی و نجوا کردی» نظر خداوند متعال انسان را از خود بی‌خود می‌کند، آن وقت همه چیز و همه کس در مقابل او رنگ می‌بازد.

 با دستور رئیس قوه قضائیه از این پس غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسه مسئولان عالی قضایی شرکت خواهند کرد و عضو رسمی جلسه مسئولان عالی قضایی شدند.

 در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره اصلاح و الحاق موادی از آیین نامه «تعیین گروههای شغلی و ضوابط مربوط به ارتقاء گروه و تغییر مقام قضات» ادامه یافت.

:: Information 356
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25559 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما